1999 NBA Draft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Draft odbył się 30 czerwca 1999 r. w Waszyngtonie.

Legenda[edytuj | edytuj kod]

Pogrubiona czcionka - wybór do All-NBA Team.

- występ w NBA All-Star Game.

Gwiazdka (*) - członkowie Basketball Hall of Fame.

Runda pierwsza[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Narodowość Drużyna NBA College/Drużyna
1 Elton Brand (PF) Stany Zjednoczone Chicago Bulls Duke University
2 Steve Francis (G) Stany Zjednoczone Vancouver Grizzlies University of Maryland
3 Baron Davis (PG) Stany Zjednoczone Charlotte Hornets UCLA
4 Lamar Odom (F) Stany Zjednoczone Los Angeles Clippers University of Rhode Island
5 Jonathan Bender (F) Stany Zjednoczone Toronto Raptors (z Denver Nuggets, sprzedany do Indiana Pacers) Picayune High School
6 Wally Szczerbiak (SF) Stany Zjednoczone Minnesota Timberwolves (z New Jersey Nets) University of Miami
7 Rip Hamilton (SG) Stany Zjednoczone Washington Wizards University of Connecticut
8 Andre Miller (PG) Stany Zjednoczone Cleveland Cavaliers (z Boston Celtics) University of Utah
9 Shawn Marion (F) Stany Zjednoczone Phoenix Suns (z Dallas Mavericks) University of Nevada
10 Jason Terry (G) Stany Zjednoczone Golden State Warriors (sprzedany do Atlanta Hawks) University of Arizona
11 Trajan Langdon (SG) Stany Zjednoczone Cleveland Cavaliers Duke University
12 Aleksandar Radojević (C) Federalna Republika Jugosławii Toronto Raptors Barton County Community College
13 Corey Maggette (SG/SF) Stany Zjednoczone Seattle SuperSonics Duke University
14 William Avery (PG) Stany Zjednoczone Minnesota Timberwolves Duke University
15 Frédéric Weis (C) Francja New York Knicks CSP Limoges
16 Ron Artest (SF) Stany Zjednoczone Chicago Bulls (z Phoenix Suns) St. John's University
17 Cal Bowdler (PF) Stany Zjednoczone Atlanta Hawks (z Sacramento Kings) Old Dominion University
18 James Posey (SG/SF) Stany Zjednoczone Denver Nuggets (z Milwaukee Bucks via Phoenix Suns) Xavier University
19 Quincy Lewis (SF) Stany Zjednoczone Utah Jazz (z Philadelphia 76ers) University of Minnesota
20 Dion Glover (SG) Stany Zjednoczone Atlanta Hawks (z Detroit Pistons) Georgia Institut of Technology
21 Jeff Foster (PF/C) Stany Zjednoczone Atlanta Hawks (sprzedany do Golden State Warriors) Texas State University
22 Kenny Thomas (PF) Stany Zjednoczone Houston Rockets University of New Mexico
23 Devean George (SF) Stany Zjednoczone Los Angeles Lakers Augsburg College
24 Andriej Kirilenko (F) Rosja Utah Jazz (z Orlando Magic) CSKA Moskwa
25 Tim James (SF) Stany Zjednoczone Miami Heat University of Miami
26 Vonteego Cummings (PG) Stany Zjednoczone Indiana Pacers University of Pittsburgh
27 Jumaine Jones (SF) Stany Zjednoczone Atlanta Hawks (z Portland Trail Blazers via Detroit Pistons) University of Georgia
28 Scott Padgett (PF) Stany Zjednoczone Utah Jazz University of Kentucky
29 Leon Smith (PF) Stany Zjednoczone San Antonio Spurs Martin Luther King High School

Gracze spoza pierwszej rundy tego draftu, którzy wyróżnili się w czasie gry w NBA to: Manu Ginóbili (wybrany do All-NBA Team, występ w NBA All-Star Game), Todd MacCulloch i Raja Bell.