436 mieszkańców

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
436 mieszkańców
Population 436
Gatunek horror
Rok produkcji 2006
Data premiery Ziemia 13 marca 2006[1]
Polska 3 lipca 2006
Język angielski
Czas trwania 89 minut
Reżyseria Michelle Maxwel MacLaren
Scenariusz Michael Kingston
Główne role Jeremy Sisto
Fred Durst
Charlotte Sullivan
Reva Timbers
Zdjęcia Thomas Burstyn
Scenografia Andrew Deskin
Deanna Rohde
Kostiumy Meg McMillan
Produkcja Gavin Polone
Wytwórnia Pariah

436 mieszkańców lub Populacja: 436[1] (oryg. ang. Population 436) – kanadyjsko-amerykański horror z 2006 roku, w reżyserii Michelle Maxwel MacLarena

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku Rockwell Falls, na pozór wydającym się być prawdziwym rajem na ziemi, do którego przyjeżdża pracownik urzędu statystycznego (United States Census Bureau) – Steve Kady. Kady podczas badań ze zdziwieniem odkrywa, że liczba osób zamieszkujących w osadzie od ponad 100 lat nie ulega zmianie i miejscowość zawsze liczy 436 mieszkańców. Stopniowo Kady zauważa coraz więcej dziwnych i niepokojących zjawisk w na pozór idyllicznym otoczeniu, aż do chwili, gdy wreszcie miejscowi odkrywają przed nim całą swoją tajemnicę. Wtedy jednak nie może on już opuścić osady.

Jakkolwiek film zaliczany jest do kategorii horrorów, nie pojawiają się w nim w żadne zjawiska czy postacie o charakterze paranormalnym, zaś atmosfera zagrożenia i tajemnicy jest wynikiem działań mieszkańców osady. Jedynie zakończenie może wzbudzać kontrowersje – czy los bohatera jest wynikiem przypadku, czy ingerencji sił nadprzyrodzonych; kwestia ta jest pozostawiona ocenie widza.

Obsada filmu[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]