8-Bit Theater

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
8-Bit Theater
Autor(zy) Brian Clevinger
Język angielski
Rozpoczęty marzec 2001
Zakończony czerwiec 2010
Strona internetowa Nuklearpower.com

8-Bit Theater (także pisane 8-Bit Theatre) jest popularnym komiksem internetowym tworzonym przy użyciu sprite’ów, autorstwa Briana Clevingera, na podstawie gry Final Fantasy I.

Wystartował w marcu 2001 roku a został zakończony w czerwcu 2010 roku. Fabuła komiksu luźnie łączy historię znaną z gry z przygodami głównych bohaterów, czterech Light Warriors, którzy wyruszyli w podróż aby unicestwić Króla Demonów, Chaosa. Komiks jednak nie jest poważną epiką; większość fabuły 8-Bit Theater opisuje wpadki, problemy i komiczne sytuacje na które natrafiają bohaterowie komiksu.

Początkowo 8-Bit Theater miał parodiować wiele klasycznych gier znanym starszym graczom (stąd nazwa)[1]. Jednak popularność serii Final Fantasy wpłynęła na zmianę zdania autora i porzucenie tego pomysłu. Mimo tego od czasu do czasu pojawiają się nawiązania do innych gier jak i znane elementy popkultury.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Black Mage[edytuj | edytuj kod]

Zły czarnoksiężnik który posługuje się czarną magią i nie jest w stanie, a raczej praktycznie nie ma ochoty korzystania z leczniczej czy nie-destruktywnej magii. Z czwórki głównych bohaterów ma najbardziej podłe i egoistyczne usposobienie. Jest anty-bohaterem. Później zmienia swoją klasę na Blue Mage.

Thief[edytuj | edytuj kod]

"Przywódca” czwórki bohaterów na podstawie wiążącej umowy podpisanej przez Fightera. Znany również jako Prince Elf, Thief jest najbardziej zachłanną postacią z całej czwórki. Potrafi ukraść praktycznie wszystko. Później zmienia swoją klasę na Ninja.

Red Mage[edytuj | edytuj kod]

Obsesyjnie traktując cały otaczający go świat jak i napotykane przez jego zjawiska jako grę RPG, Red Mage posiada największą wiedzę z całej czwórki bohaterów. Często przed podjęciem wszelakich decyzji stosuje obliczenia prawdopodobieństwa i skuteczności swoich poczynań. Później zmienia swoją klasę na Mime.

Fighter[edytuj | edytuj kod]

Wojownik specjalizujący się w walce mieczami, posługuje się techniką walki zwaną The Twelve Schools of Vargus-do Zodiac-Style Swordplay. Posiadając najmniejszy iloraz inteligencji i często posługując się swoim mottem „I like swords” (ang. Lubię miecze) jest najczęstszym źródłem humoru w komiksie. Później zmienia swoją klasę na Knight.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]