Aégis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Aégis
Album studyjny zespołu Theatre of Tragedy
Wydany 1998[1]
Nagrywany 1998
Gatunek gothic metal
Długość 49:57
Wytwórnia Massacre Records
Oceny
Album po albumie

Aégis to trzeci studyjny album norweskiej grupy muzycznej Theatre of Tragedy.

Muzyka i styl[edytuj]

Aégis, mimo że wciąż mieszczący się w ramach gothic metalu, różni się znacznie od wcześniejszych wydań Theatre of Tragedy, a także od produkcji innych zespołów należących do tego gatunku. Dla przykładu, mimo utrzymania koncepcji pięknej i bestii – zarówno kobiecego jak i męskiego wokalu – zniknął growl i inne cechy zbliżające muzykę grupy do death– i doom metalu. Elektryczne gitary również odgrywają dużo mniejszą rolę, większą uwagę przywiązano do pianina.

Podobnie jak w Theatre of Tragedy i Velvet Darkness They Fear, słowa piosenek pisane są w języku wczesno–nowoangielskim. Część z nich może być trudna do zrozumienia nawet dla osób, dla których język angielski jest językiem ojczystym. W tytułach i słowach widać nawiązania do mitologii: Cassandra, Aœde i Siren – do greckiej, Venus, Poppæa i Bacchante – do rzymskiej, Lorelei – do germańskiej.

Lista utworów[edytuj]

  1. Cassandra – 6:48
  2. Lorelei – 5:37
  3. Angélique – 5:46
  4. Aœde – 6:10
  5. Siren – 7:30
  6. Venus – 5:33
  7. Poppæa – 5:47
  8. Bacchante – 6:42

Wersja limitowana zawiera dodatkowy utwór Samantha, znajdujący się pomiędzy utworami Siren i Venus. Z kolei japońskie wydanie albumu, poza utworem Samantha zawiera kolejny utwór dodatkowy: Virago które znajduje się na końcu albumu.

Przypisy