aMazing TV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
aMazing TV
Data startu wrzesień 2009 (emisja testowa),
7 stycznia 2010 (emisja w pełni interaktywna)
Właściciel Multimedia Polska S.A.
Kraj nadawania Polska
Język polski
Siedziba Gdynia
Zastąpił Tele-Top
Strona internetowa

aMazing TV – pierwszy polski w pełni interaktywny kanał telewizyjny. Stacja zastąpiła nadawany wcześniej w sieci Multimedia Polska kanał Tele-Top z lokalnymi pasmami.

Emisja kanału[edytuj | edytuj kod]

Kanał aMazing TV nadaje w dwóch pasmach: ogólnopolskim i lokalnym. W paśmie ogólnopolskim znajdują się pozycje programowe dla różnych grup odbiorców: programy edukacyjne, dla dzieci, filmowe, muzyczne, magazyny motoryzacyjne, podróżnicze, kulinarne i erotyczne. Wśród pozycji programowych stacji znaleźć można codzienne programy na żywo z interaktywnymi konkursami[1]. W ramach pasma lokalnego – widzowie mogą oglądać Magazyn Miejski – lokalne serwisy informacyjne dla większość miast, gdzie mieszkają abonenci Multimedia Polska. Są to "okienka" dla koncesjonowanych stacji lokalnych z dawnej sieci 13 miast współtworzonych kanał Tele-Top oraz nowych koncesjonowanych stacji lokalanych z innych miast sieci. Pasmo lokalne nadawane jest codziennie w godzinach: 9:15-9:35, 17:15-17:30, 20:15-20:30, 21:15-21:30 oraz 22:15-22:30[2].

Funkcje interaktywne kanału[edytuj | edytuj kod]

Widzowie kanału dzięki komunikacji w czasie rzeczywistym mogą za pomocą pilota aktywnie wziąć udział w interaktywnych zabawach, organizowanych konkursach, quizach, głosowaniach, odpowiadać na pytania, wyrażać swoje opinie oraz decydować o zawartości nadawanego programu.

Podczas poszczególnych programów emitowanych na antenie aMazing TV pojawiają się konkursy i quizy powiązane tematycznie z nadawanymi audycjami. Abonent wskazując w nich poprawną odpowiedź ma szansę wygrać nagrodę. W czasie trwania programów nadawanych w aMazing TV na ekranie telewizora pojawia się informacja, która prowadzi widza krok po kroku przez cały proces interaktywnej zabawy. Każdy z uczestników za pomocą pilota intuicyjnie porusza się po aplikacji i odpowiada na zadawane pytania. Telewidzowie na bieżąco są informowani o wynikach głosowania, a zwycięzcy otrzymują indywidualną informację, która wyświetla się na ekranie ich telewizorów[3].

Podczas emisji magazynu "aMazing Hits" widzowie decydują o wyborze wideoklipu, który będzie nadawany jako kolejny, z kolei podczas emisji programu "ABS" mogą wziąć udział w ocenianiu prezentowanych samochodów. Funkcja interaktywna umożliwia cofanie oraz odtwarzanie wybranych fragmentów podczas emisji programu kulinarnego "Gotowanie na VODzie" (dawniej: "Gotuj z Multimedia"). Funkcje interaktywne pojawiają się również w programie o nowych technologiach,telesprzedaży i aukcji[4]. Na antenie aMazing TV został zorganizowany także pierwszy w historii telewizji prawdziwie interaktywny teleturniej, w którym za pomocą pilota każdy widz mógł stać się członkiem jednej z drużyn i walczyć razem z nią o realne nagrody[5].

Z funkcji interaktywnych kanału mogą korzystać jedynie abonenci posiadający cyfrową telewizję kablową. Emisja internetowa kanału wyklucza takie możliwości. Podobne możliwości oferuje telewizja hybrydowa.

Dostępność kanału[edytuj | edytuj kod]

Telewizja aMazing dostępna jest sieci kablowej Multimedia Polska, w internecie w systemie live streaming oraz w aplikacji mobilnej mm.pl.

Pod nazwą aMazing wydawane jest także od września 2009 czasopismo magazyn dla abonentów[6].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. http://www.multimedia.pl/komunikaty_prasowe/aid/ace8154b48b0c56500095294479d54e3
  2. aMazing TV z nową stroną internetową | Polskie kablówki - SATKurier.pl, satkurier.pl [dostęp 2017-11-16] (pol.).
  3. aMazing - interaktywny kanał Multimedia Polska | Polskie kablówki - SATKurier.pl, satkurier.pl [dostęp 2017-11-16] (pol.).
  4. Multimedia Polska z interaktywnym kanałem, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-16] (pol.).
  5. Amazing - Strona główna - O nas, www.amazingtv.pl [dostęp 2017-11-16] (pol.).
  6. Multimedia z własnym magazynem i kanałem interaktywnym, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-16] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]