Abominator

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Abominator
Pochodzenie  Australia (Melbourne)
Gatunek blackened death metal
thrash metal
Aktywność od 1994
Wydawnictwo muzyczne Displeased Records
Osmose Records
Necropolis Records
Obecni członkowie
Andrew Undertaker
Chris Volcano
Valak Exhumer
Byli członkowie
Max Krieg
Damon Burr (Damon Bloodstorm)
Dave Deathsaw
Gary Gestapo
Steve Undinism Culpitt
Strona internetowa

Abominator – australijska grupa muzyczna grająca black/death metal, która powstała w Melbourne w roku 1994.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Abominator został stworzony w Melbourne w Australii przez Andrew Undertakera i Chrisa Volcano (który wcześniej grał w zespole Destroyer 666). Swoje pierwsze demo (Barbarian War Worship) zespół wydał własnym nakładem w maju 1995 roku; zawierało ono cztery utwory. Pod koniec 1995 roku do zespołu dołączyli Dave Deathsaw (gitara) i Gary Gestapo (gitara basowa); od tego czasu zespół zaczął dawać liczne koncerty, w tym z Bestial Warlust. W tym samym czasie wokalista Bestial Warlust Damon Bloodstorm (gitara basowa) zastąpił Gary’ego Gestapo.

W roku 1997 zespół wydał kolejne demo noszące tytuł The Conquerer Possessed. Rok później Dave Deathsaw wyjechał z Australii. Ważnym momentem w historii grupy Abominator było podpisanie kontraktu z Necropolis Records. Dla tej wytwórni nagrał on Damnations Prophecy oraz utwór na wydaną w 1999 roku kompilację Necropolis pt. Holocaust. W 2000 roku zespół rozpoczął pracę nad materiałem na nowym album zatytułowany Subersives for Lucifer. Necropolis zdecydowało jednak o wstrzymaniu wsparcia dla grupy i kontrakt został zerwany. Pomimo tego szybko udało się nawiązać współpracę z Osmose Records co pozwoliło na wydanie Subersives for Lucifer. Po wydaniu tego albumu Damon Bloodstorm wyjechał z Australii.

Na początku 2001 Max Krieg dołączył do grupy jako nowy wokalista. W 2002 roku grupa wzięła udział w DVD Osmose Records pt. World Domination a następnie nagrała kolejny album - limitowaną wersję LP Nuctemeron Descent, który wydany został w 2003 roku. Kampania reklamowa tego albumu obejmowała wiele koncertów, w tym z takimi zespołami, jak Deströyer 666, Hobb’s Angel of Death oraz Mayhem. Koncert zespołu znalazł się również na Osmose NoisyMotions- dwu i półgodzinnym DVD, na którym znalazły się także takie grupy, jak Immortal, Dark Tranquility i Absu. Abominator miał zagrać podczas festiwalu Bloodlust 2004 lecz na skutek niespodziewanego wyjazdu z kraju Max'a Krieg'a, zespół został bez wokalisty. W 2004 roku Osmose wydało jeszcze jeden album zespołu po czym nastąpiła zmiana wytwórni. Abominator podpisał kontrakt na dwie płyty z Displeased. Pierwszym wydawnictwem wydanym przez tą wytwórnię było The Eternal Conflagration (maj, 2006).

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

  • Barbarian War Worship (Demo, 1995)
  • The Conqueror Possessed (Demo, 1997)
  • Prelude To World Funeral... (Split z Mornaland, 1997)
  • Damnation's Prophecy (1999)
  • Subversives For Lucifer (2001)
  • Nuctemeron Descent (2003)
  • The Eternal Conflagration (2006)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]