Przejdź do zawartości

Acta Agrobotanica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Acta Agrobotanica
Ilustracja
Okładka tomu 74 Acta Agrobotanica
Częstotliwość

kwartalnik

Państwo

 Polska

Adres

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katedra Botaniki, Akademicka 15, 20-950 Lublin

Wydawca

Polskie Towarzystwo Botaniczne

Tematyka

naukowa

Język

angielski

Pierwszy numer

1953

Redaktor naczelny

prof. dr hab. Bożena Denisow[1]

ISSN

0065-0951

2300-357X (wersja elektroniczna)

Strona internetowa

Acta Agrobotanica (Acta Agrobot) – czasopismo Polskiego Towarzystwa Botanicznego publikujące oryginalne prace badawcze, krótkie komunikaty oraz prace przeglądowe dotyczące roślin uprawnych oraz dziko rosnących[2]. Czasopismo ma charakter open access, jest indeksowane przez wiele baz danych oraz instytucji naukowych[3]. Między innymi przez: AGRO, AGRICOLA, CAB Abstracts, DOAJ, EBSCO, Google Scholar, Scopus, Index Copernicus, WorldCat, Web of Science.

W 2015 roku czasopismo było na liście B czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) i w skali ogłaszanej przez MNiSW prace miały 14 punktów[4]. Od grudnia 2021 do lipca 2023 czasopismo miało 40 punktów[5]. Według komunikatu MEiN z 17 lipca 2023 na nowej opublikowanej liście czasopismo otrzymało 140 punktów[6].

Od 2022 roku artykuły publikowane w Acta Agrobotanica wyróżniają się posiadaniem współczynnika wpływu przyznawanego przez amerykańską firmę Clarivate. Jego wartość została ustalona na 1,2 pkt.

Prace publikowane w Acta muszą obejmować tematykę związaną z ekologią, anatomią i strukturą, fenologią i aerobiologią, fizjologią, herbologią, fitopatologią roślin rolniczych i ogrodniczych. Czasopismo publikuje także prace interdyscyplinarne dotyczące relacji roślin z innymi organizmami a także prace obejmujące tematykę obszarów wiejskich i przekształconych antropogenicznie.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]