Afryka.org

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Afryka.org - pierwszy portal poświęcony Afryce w języku polskim. Powstał 7 maja 2007 roku. Tworzą go Afrykańczycy i Polacy. Autorem pomysłu na Afryka.org był Paweł Średziński - dziennikarz, autor projektu Solidarni z Afryką. W latach 2002-2005 prezes stowarzyszenia Solidarni z Afryką. Reprezentował kampanię Millenium Development Goals jako Ambassador of Development UNDP w Polsce. Jednym z współautorów projektu jest Mamadou Diouf, muzyk, Senegalczyk z pochodzenia.

Afryka.org jest projektem non-profit. Jego celem jest przybliżenie Afryki Polakom i integracja Afrykańczyków w Polsce. Na portalu są codziennie nowe wiadomości z Afryki, artykuły o afrykańskiej kulturze, społeczeństwie i obyczajach. Funkcjonuje też społeczność. W 2007 roku portal został nagrodzony Award for Notable Services to Africa.

Motto Afryka.org brzmi: "Każdy powinien mieć możliwość poznania Afryki, nawet jeżeli tam nie pojedzie. Z myślą o tych co byli, pojadą albo nigdy nie będą, a chcą wiedzieć więcej, prowadzimy nasz portal."

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]