Agentka Carter (sezon 2)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Agentka Carter
sezon 2

Marvel's Agent Carter
Gatunek akcja, fantastyka naukowa, dramat
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Twórcy Tara Butters
Michele Fazekas
Chris Dingess
Główne role Hayley Atwell
James D’Arcy
Enver Gjokaj
Wynn Everett
Reggie Austin
Chad Michael Murray
Liczba odcinków 10
Lista odcinków serialu Agentka Carter
Produkcja
Produkcja Tara Butters
Michele Fazekas
Christopher Markus
Stephen McFeely
Kevin Feige
Louis D'Esposito
Jeph Loeb
Reżyseria Lawrence Trilling
David Platt
Craig Zisk
Metin Huseyin
Jennifer Getzinger
Scenariusz Brant Englestein
Eric Pearson
Lindsey Allen
Jose Molina
Sue Chung
Brandon Easton
Michele Fazekas
Tara Butters
Chris Dingess
Czas trwania odcinka do 45 min
Pierwsza emisja
Data premiery USA:
19 stycznia 2016
POLSKA:
11 marca 2016
Stacja telewizyjna USA: ABC
Lata emisji 2016
Status zakończony
Strona internetowa
Chronologia
Marvel Cinematic Universe
Produkcja
Wydarzenia
Sezony

Drugi sezon amerykańskiego serialu Agentka Carter opowiada historię Peggy Carter w 1947 roku, która przeprowadza się z Nowego Jorku do Los Angeles, gdzie podejmuje się nowej misji, zyskuje nowych przyjaciół oraz nową miłość[1][2].

Drugi sezon należy do trzeciej fazy Marvel Cinematic Universe.

Twórcami serialu są Tara Butters, Michele Fazekas i Chris Dingess. W głównych rolach wystąpią: Hayley Atwell, James D’Arcy, Enver Gjokaj, Wynn Everett, Reggie Austin i Chad Michael Murray.

Emisja sezonu, składającego się z 10 odcinków, rozpoczęła się na antenie ABC 19 stycznia 2016 roku[1][3]. W Polsce serial zostanie wyemitowany na kanale Fox Polska[4].

12 maja 2016 roku poinformowano, że stacja anulowała kontynuację serialu[5].

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główne role[edytuj | edytuj kod]

Role drugoplanowe[edytuj | edytuj kod]

Przedstawieni w sezonie pierwszym
Przedstawieni w sezonie drugim

Role gościnne[edytuj | edytuj kod]

Przedstawieni w filmach
Przedstawieni w sezonie pierwszym

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Emisja sezonu, składającego się z 10 odcinków, rozpoczęła się na antenie ABC 19 stycznia 2016 roku w przerwie między sezonowej trzeciego sezonu serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.[3]. Początkowo jego emisja miała się rozpocząć 5 stycznia 2016 roku[1][18]. W Polsce serial zostanie wyemitowany na kanale Fox Polska od 11 marca 2016 roku[4].

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera
(ABC)
Premiera w Polsce
(Fox Polska)
91 Dama w jeziorze[13][19]
The Lady in the Lake
Lawrence TrillingBrant Englestein19 stycznia 201611 marca 2016
W 1947 roku, w Nowym Jorku, szef Jack Thompson i agentka Peggy Carter z Naukowych Rezerw Strategicznych (S.S.R) dokonują ujęcia Dottie Underwood, radzieckiego szpiega. Nowo mianowany szef S.S.R. biura Los Angeles, Daniel Sousa, spotyka się z detektywem Andrew Henrym, w sprawie ciała kobiety znalezionej w zamarzniętym jeziorze podczas fali upałów. Sousa prosi Thompsona o wysłanie jednego z agentów do pomocy, a on wysyła Carter. Sekcja zwłok wskazuje, że ciało świeci w ciemności, a dochodzenie prowadzi do Isodane Energy. Peggy dowiaduje się od naukowca pracującego w Isodyne, Jasona Wilkesa, że kobieta ta była fizykiem i miała romans z właścicielem i kandydatem na senatora, Calvinem Chadwickiem. Udnerwood zostaje zabrana pod nadzór FBI, a Thompsona ostrzega jego mentor, Venon Masters przed większymi zagrożeniami, które mogą wpłynąć na jego przyszłość. Henry próbuje zabić Wilkesa, ale zostaje zastrzelony przez policjanta. Okazuje się, że Henry i policjant zostali zatrudnieni przez Chadwicka i jego żonę, aktorkę, Whitney Frost, aby zatuszować sprawę morderstwa. 
102 Widok w ciemności[16][19]
A View in the Dark
Lawrence TrillingEric Pearson
Lindsey Allen
19 stycznia 201611 marca 2016
Chadwick spotyka się z tajemniczą Radą Dziewięciu, która nakazuje zamknąć jego program „Zero Matter“ ze względu na brak wyników i skoncentrowanie się na jego kandydaturze do senatu. Chadwick informuje o tym Frost, która jest mózgiem tego programu. Wilkes spotyka się z Carter, aby pomóc jej w dochodzeniu. Nie jest chętny do współpracy przeciwko Isodyne, jedynej firmy, która chciała zatrudnić czarnoskórego. Wilkes wyjaśnia, że Isodyne próbowało powtórzyć Projekt Mahattan, odkrywając przy tym „Zero Matter“, z którym zamrożona kobieta musiała mieć kontakt. Carter i Wilkes postanawiają wykraść „Zero Matter“ z Isodyne, ale Rada wysyła ludzi, aby zniszczyli program. Wilkes próbując wykraść „Zero Matter“ trafia na Frost, która pojawiła się, aby zrobić to samo. Obydwoje zostają poddani działaniu substancji. Frost pochłania „Zero Matter“, a Wilkes zostaje uznany za zmarłego. 
113 Lepsze anioły[14][19]
Better Angels
David PlattJose Molina26 stycznia 201618 marca 2016
Na polecenie Frost, Chadwick wrabia w Wilksesa w wybuch w Isodyne i zostaje uznany za komunistycznego szpiega. Thompson przybywa do Los Angeles na zaproszenie Mastersa i wydaje polecenie Carter, aby powróciła do Nowego Jorku. Carter prosi o pomoc Howarda Starka w celu wejścia do Klubu Arena, w którym odbywają się spotkania Rady Dziewięciu. Carter po konforntacji z Frost zostaje zaatakowana przez zabójcę wysłanego przez Radę, Rufusa Hunta. Stark bada anomalię wokół Carter i odkrywa, że Wilkes jest żywy, ale jest niewidoczny i pozbawiony materii. Postanawia pomóc Wilkesowi w odzyskaniu jego materialnej postaci i wyrusza na poszukiwania swojego mentora. Frost przypadkowo pochłania reżysera, odkrywając nowe umiejętności jakie posiada dzięki „Zero Matter“. Masters przedstawia Thompsona Chadwickowi z okazji zagwarantowanego stanowiska w senacie. Thompson przekonuje się, że Carter miała rację. 
124 Dym i lustra[20][19]
Smoke & Mirrors
David PlattSue Chung2 lutego 201618 marca 2016
W 1920 roku, w Broxtod w Oklahomie, Agnes Cully (Frost) okazuje się być geniuszem, naprawiając zepsute radio, wynajdując nowe urządzenia i składając papiery na Uniwersytet w Oklahomie (bez powodzenia ze względu na płeć). W 1934 roku, Cully jedzie do Hollywood, gdzie zostaje dostrzeżona przez łowcę talentów, który obiecuje zrobić z niej gwiazdę. W 1940 roku, Carter pracuje jako łamacz kodów i otrzymuje propozycję dołączenia do wywiadu i działania w terenie. Po śmierci brata Micheala na wojnie, zostawia narzeczonego, Freda Wellsa i przyjmuje propozycję. W 1947 roku Carter i Jarvis porywają Hunta i próbują otrzymać od niego informacje odnośnie Rady. Po uzyskaniu nazwisk członków Rady i miejsca, gdzie przechowywane są zapisy ich spotkań, Sousa i Carter przygotowują się w S.S.R. do infiltracji Klubu Arena, jednak zostają powstrzymani przez Mastersa. Carter i Sousa pozwalają uciec Huntowi, zakładając mu przedtem podsłuch. Hunt szantażuje Chadwicka w zamian za ochronę. Niezadowolona z obrotu sprawy Frost pochłania Hunta, odsłaniając przy tym swoje umiejętności przed mężem. 
135 Atomowa robota[21][19]
The Atomic Job
Craig ZiskLindsey Allen9 lutego 201625 marca 2016
Wilkes wchłania niewielką ilość Zero Matter z próbki ciała Scott, dzięki czemu czasowo odzyskuje swoje ciało i lokalizuje wykradzione jej ciało. Carter i Jarvis próbują wykraść ciało Scott, mając nadzieję, że reszta Zero Matter w jej ciele przywróci fizyczną postać Wilkesa na stałe. Kiedy przyjeżdżają na miejsce widzą Frost, która wchłania Zero Matter z ciała Scott i przekonuje Chadwicka, aby wykraść głowice atomowe, dzięki którym odtworzy oryginale odkrycie Zero Matter. Frost i Chadwick proszą o pomoc byłego chłopaka Frost, Josepha Manfredi, gangstera, który daje im ludzi w zamian za wpływy. Carter, Jarvis, Sousa, Rose Roberts i Aloysius Samberly włamują się do Roxxon Oil, w celu zabezpieczenia głowic zanim odnajdzie je Frost. Carter i Frost walczą ze sobą. Carter spada na zbrojenia i zostaje ciężko ranna, Frost ucieka. Sousa zabiera Carter do swojej narzeczonej Violet, która opatruje ranę Carter i odkrywa, że Daniel kocha Peggy. W domu Carter rozmawia z Wilkesem, kiedy ten zaczyna zanikać. 
146 Dusza towarzystwa[22][19]
Life of the Party
Craig ZiskEric Pearson16 lutego 201625 marca 2016
Zdesperowany Wilkes, projektuje dla siebie komorę, która pozwoli mu się ustabilizować, zanim całkowicie zniknie. Potrzebuje do tego Zero Matter. Carter uświadamia sobie, że jedynym źródłem Zero Matter jest Frost, ale jest zbyt ranna, aby ją zdobyć. Zamiast tego pomaga wydostać się Underwood z więzienia i wysyła ją razem z Jarvisem na przyjęcie Chadwicka. Impreza pokrywa się również ze spotkaniem Rady Dziewięciu, na której Frost ma przemówić i pokazać swoje umiejętności (Rada zazwyczaj stroniła od rozmawiania z osobami spoza grona, a zwłaszcza z kobietami). Vernon Masters i Thompson również pojawiają się na tym przyjęciu. Jarvis rozprasza Thompsona, a Underowood pobiera Zero Matter od Frost za pomocą urządzenia zaprojektowanego przez Wilkesa. Sousa opowiada Carter, że Violet zerwała zaręczyny z powodu domniemanych uczuć do niej. Underwood podsłuchuje posiedzenie Rady, widzi jak Chadwick występuje przeciwko Frost i stara się ją uwięzić. Frost wchłania męża, połowę Rady i ogłasza się jej przywódcą. Masters i Thompson porywają Underwood dla Frost. 
157 Potwory[23][19]
Monsters
Metin HuseyinBrandon Easton16 lutego 20161 kwietnia 2016
Frost i Rada tuszują zabójstwo Chadwicka i pozostałych członków. Frost mianuje również Mafriediego swoim zastępcą. Z pomocą żony Jarvisa, Aną Jarvis, Wilkes używa próbkę Zero Matter i komorę, aby przywrócić swoja fizyczną postać. Jednak nie może na długo opuszczać komory. Masters bezskutecznie przesłuchuje Underwood, następnie robi to Frost, która wykorzystując swoje zdolności dowiaduje się od niej, że Carter chciała Zero Matter z powodu Wilkesa i jego stanu. Frost zastawia pułapkę, aby wywabić Carter i Jarvisa od Wilkesa. Masters rozmawia z Sousą odnośnie współpracy przy odzyskaniu uranu, a gdy ten odmawia zostaje zaatakowany w domu, Sousa zostaje zmuszony do wzięcia urlopu, a Masters przejmuje oddział S.S.R. w Los Angeles. Frost i Manfredi porywają Wilkesa. Aby spowolnić Crter w ich pościgu strzela do Any i ucieka. Kiedy Carter i Jarvis koncentrują się nad ratowaniem Any, Uderwood ucieka. 
168 U progu tajemnicy[24][19]
The Edge Of Mystery
Metin HuseyinBrant Englestein23 lutego 20161 kwietnia 2016
Frost mówi Wilkesowi, że jeżeli zaakceptuje moc Zero Matter, wtedy będzie mógł ją kontrolować. Carter i Sousa spotykają się z Frost i dają jej fałszywy uran w zamian za Wilkesa. Frost zauważa podstęp. Wilkes, ucząc się kontroli swoich umiejętności, celuje w Carter, grożąc Sousie, że ją zabije, jeżeli nie ujawni informacji, gdzie jest uran. Sousa mówi mu, że znajdują się w sejfie S.S.R.. Wilkes wraca do Frost. Ana przeżywa operację, ale traci możliwość posiadania dzieci. Thompson podsłuchuje rozmowę Frost z Mastersem o odzyskaniu uranu, ale zostaje ubezwłasnowolniony przez Mastersa. Carter, Sousa, Thompson, Jarvis i Samberly udają się na pustynie, miejsce testów atomowych Isodyne z zaprojektowanym przez Starka pochłaniaczem promieni gamma. Wilkes zostaje wchłonięty przez utworzone w trakcie wybuchu Zero Matter, jednak zostaje zwrócony po użyciu pochłaniacza. Wilkes jest pełny Zero Matter. W poszukiwaniu zemsty za żonę, Jarvis strzela do Frost, ale nic jej się nie dzieje dzięki Zero Matter. Jarvis i Carter zostają wzięci jako zakładnicy przez ludzi Mafrediego. 
179 Trochę śpiewu i tańca[25][19]
A Little Song and Dance
Jennifer GetzingerMichele Fazekas
Tara Butters
Chris Dingess
23 lutego 20168 kwietnia 2016
Carter i Jarvis uciekają, a Thompson i Sousa wracają do S.S.R.. Manfredi załatwia nowe laboratorium dla Frost w opuszczonym zakładzie, gdzie Frost próbuje przejąć Zero Matter od Wilkesa dla siebie. Thompson przekonuje Mastersa, aby użyć pochłaniacza gamma przeciwko Frost, następnie spotyka się z nią i informuje o zdradzie Mastersa. Oferuje go w zamian za miejsce w Radzie. Thompson opóźnia Carter i Sousę, bo w rzeczywistości pochłaniacz ustawiony jest jako zdalnie sterowana bomba, która ma zabić Frost, Mastersa i Wilkesa. Samberly zagłusza sygnał, a Carter próbuje wydostać Wilkesa z budynku, ale ten nie pozwala na to. Kiedy Frost pochłania Mastersa zauważa, że pochłaniacz jest uzbrojony. Wtedy wchodzi Wilkes i uwalnia Zero Matter, które się w nim znajduje. 
1810 Hollywoodzkie zakończenie[26][19]
Hollywood Ending
Jennifer GetzingerMichele Fazekas
Tara Butters
Chris Dingess
1 marca 20168 kwietnia 2016
Frost absorbuje Zero Matter uwolnione przez Wilkesa, który zostaje uratowany przez Carter. Powraca Stark i pomaga im w ucieczce. Thompson odnaduje posiadane przez Mastersa dane rzekomo obciążające Carter i tajny klucz Rady. Manfredi martwi się stanem Frost i jej obsesją, aby otworzyć kolejny strumień Zero Matter. Spotyka się ze Starkiem, jego starym znajomym i z resztą. Zgadza się, aby odciągnąć Frost od pracy, aby Carter i Sousa mogli sfotografować plany jej urządzenia. Stark i Wilkes na podstawie zdjęć konstruują je. Otwierają nowe źródło Zero Matter, które wzywa Frost. Używają pochłaniacza gamma przeciwko Frost. Frost traci zmysły i zostaje zamknięta w zakładzie psychiatrycznym Thompson daje Carter tajny klucz, która postanawia zostać w Los Angeles z Sousą. Thompson szykuje się do powrotu do Nowego Jorku, ale zostaje postrzelony w swoim pokoju, a dane Carter zostają zabrane przez tajemniczego sprawcę. 

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Rozwój projektu[edytuj | edytuj kod]

W styczniu 2015 roku, Fazekas i Butters poinformowały o możliwości drugiego sezonu, niekoniecznie ograniczonego tylko do ośmiu odcinków[27]. W marcu 2015 roku, Butters wyjawiła, że ewentualne kolejne sezony raczej będą dotyczyły podobnego okresu, przed powstaniem T.A.R.C.Z.Y. tak, aby uniknąć konkurowania z serialem Agenci T.A.R.C.Z.Y.[28].

7 maja 2015 roku, stacja ABC ogłosiła zamówienie drugiego sezonu serialu[29]. Kilka dni później potwierdzono, że premiera odbędzie się w przerwie trzeciego sezonu Agenci T.A.R.C.Z.Y.[1], i że będzie się składał z 10 odcinków[30]. W lipcu 2015 roku ujawniono, że gotowy jest scenariusz sezonu, a akcja będzie się toczyć rok po wydarzeniach pierwszego – w 1947 roku[2].

Casting[edytuj | edytuj kod]

W maju 2015 roku potwierdzono, że Hayley Atwell powtórzy rolę Peggy Carter[1]. Pod koniec czerwca 2015 roku, poinformowano, że James D’Arcy powtórzy rolę Edwina Jarvisa, a Enver Gjokaj rolę Daniela Sousy[6]. W lipcu 2015 roku potwierdzono powrót Dominica Coopera w roli Howarda Starka oraz Chada Michaela Murraya jako Jacka Thomsona[2][7][11]. W sierpniu 2015 roku ujawniono, że jednym z czarnych charakterów będzie Madame Masque[8]. We wrześniu 2015 poinformowano, że Bridget Regan powróci jako Dottie[10][11]. W październiku 2015 roku poinformowano, że do obsady dołączyli Wynn Everett jako Whitney Frost, Lotte Verbeek jako Ana Jarvis, Currie Graham jako Calvin Chadwick i Reggie Austin jako Jason Wilkes[9]. W październiku 2015 roku poinformowano, że do obsady dołączyli Kurtwood Smith jako Vernon Masters oraz Lesley Boone jako Rose[12]. W listopadzie 2015 roku poinformowano, że Ken Marino zagra Josepha Manfredi[15]. W grudniu 2015 roku poinformowano, że Lyndsy Fonseca powróci gościnnie w roli Angie[17].

Louis van Amstel, Dmitry Chaplin, Karina Smirnoff, Anna Trebunskaya, Sasha Farber i Damian Whitewood, profesjonalni tancerze z amerykańskiej wersji programu Dancing with the Stars, pojawią się w dziewiątym odcinku sezonu[25].

Zdjęcia[edytuj | edytuj kod]

Zdjęcia do sezonu rozpoczęły się pod koniec sierpnia, a zakończyły w grudniu 2015 roku[31]. Całość została nakręcona w Los Angeles[8].

Promocja[edytuj | edytuj kod]

W lipcu 2015 roku Hayley Atwell, James D’Arcy i produkcja serialu pojawili się na panelu podczas San Diego Comic-Con International[32]. 9 października 2015 roku serial był promowany podczas New York Comic Con, gdzie zaprezentowano fragmenty sezonu[33]. 17 listopada 2015 roku zaprezentowano zwiastun sezonu[34].

Książka / Przewodnik

28 grudnia 2016 roku został wydany Guidebook to the Marvel Cinematic Universe: Marvel’s Agent Carter: Season Two, który zawiera fakty dotyczące pierwszego sezonu serialu, porównania do komiksów oraz informacje produkcyjne[35]. Fizycznie przewodnik zostanie wydany 16 stycznia 2018 roku w publikacji zbiorczej Marvel Cinematic Universe Guidebook: It’s All Connected[36].

Powiązania z Marvel Cinematic Universe[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenia

Obsada

 • Hayley Atwell jako Peggy Carter wcieliła się wcześniej w swoją postać w innych produkcjach Filmowego Uniwersum.
 • Dominic Cooper jako Howard Stark zagrał tę postać już wcześniej, w filmach Captain America: Pierwsze starcie (2011) i One-Shot: Agentka Carter (2013)

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

Oglądalność[edytuj | edytuj kod]

Premierę sezonu w Stanach Zjednoczonych oglądało 3,18 miliona widzów[37], natomiast finał 2,35 miliona[38].

Krytyka w mediach[edytuj | edytuj kod]

W serwisie Rotten Tomatoes krytycy przyznali wynik 80% ze średnią ocen 7,9/10[39].

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Rok Nagroda Kategoria Nominowani Rezultat Przypis
2016 Saturn Najlepszy serial opowiadający o superbohaterach Agentka Carter Oczekuje [40]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e f Marc Strom: First Details on New Seasons of 'Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.' & 'Marvel's Agent Carter' (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-05-12].
 2. a b c d Mark Cassidy: Dominic Cooper Will Reprise The Role Of 'Howard Stark' For AGENT CARTER Season 2 (ang.). Comic Book Movie. [dostęp 2015-07-06].
 3. a b Marvel: 'Marvel's Agent Carter' Season Premiere Moves to January 19 (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-12-01].
 4. a b Marcin Rączka: Agentka Carter, Rosewood i Homeland w marcu na FOX (pol.). NaEkranie.pl. [dostęp 2016-02-15].
 5. Lesley Goldberg: 'Agent Carter' Canceled at ABC; 'Marvel's Most Wanted' Not Moving Forward at ABC (ang.). The Hollywood Reporter. [dostęp 2015-05-12].
 6. a b c Natalie Abrams: Agent Carter: James D’Arcy, Enver Gjokaj returning for season 2 (ang.). Entertainment Weekly. [dostęp 2015-06-30].
 7. a b Natalie Abrams: Agent Carter bosses preview glamorous and gritty season 2 (ang.). Entertainment Weekly. [dostęp 2015-07-10].
 8. a b c Fred Topel: Exclusive: ‘Marvel’s Agent Carter’ Producers on Season Two Villain, Hollywood Setting, and Action (ang.). Slash Film. [dostęp 2015-08-06].
 9. a b c d e Marvel: New Faces to Appear in Season 2 of 'Marvel's Agent Carter' (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-10-09].
 10. a b Meagan Damore: HAYLEY ATWELL SAYS TO EXPECT MORE BLACK WIDOW IN „AGENT CARTER” SEASON 2 (ang.). Comic Book Resources. [dostęp 2015-09-08].
 11. a b c d Marvel: Dominic Cooper & Bridge Regan to Return to 'Marvel's Agent Carter' (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-10-09].
 12. a b c Marvel: 'MARVEL'S AGENT CARTER' RECRUITS KURTWOOD SMITH (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-10-22].
 13. a b Marvel's Agent Carter: The Lady in the Lake (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-01-05].
 14. a b Marvel's Agent Carter: Better Angels (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-01-11].
 15. a b Elizabeth Wagmeister: Ken Marino Joins Season 2 Cast of ‘Marvel’s Agent Carter’ (EXCLUSIVE) (ang.). Variety. [dostęp 2015-11-04].
 16. a b Marvel's Agent Carter: A View in the Dark (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-01-05].
 17. a b Natalie Abrams: Agent Carter: Lyndsy Fonseca to return for dreamy DWTS crossover (ang.). Entertainment Weekly. [dostęp 2015-12-24].
 18. Lucas Siegel: Agent Carter Season 2 Premiere, SHIELD Spring Return Dates Announced (ang.). ComicBook. [dostęp 2015-11-16].
 19. a b c d e f g h i j Opisy odcinków / Sezon 2 (pol.). Fox Polska. [dostęp 2016-03-24]. [zarchiwizowane z tego adresu].
 20. Marvel's Agent Carter: Smoke & Mirrors (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-01-20].
 21. Marvel's Agent Carter: The Atomic Job (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-01-26].
 22. Marvel's Agent Carter: Life of the Party (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-01-22].
 23. Marvel's Agent Carter: Monsters (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-02-08].
 24. Marvel's Agent Carter: The Edge Of Mystery (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-02-08].
 25. a b Marvel's Agent Carter: A Little Song and Dance (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-02-08].
 26. Marvel's Agent Carter: Hollywood Ending (ang.). The Futon Critic. [dostęp 2016-02-12].
 27. Lesley Goldberg: 'Agent Carter' Showrunners Grilled By 'Arrow' Producer in Honest, Wide-Ranging Interview (ang.). The Hollywood Reporter. [dostęp 2015-01-05].
 28. Tamara Brooks: GUGGENHEIM, BUTTERS ON „AGENT CARTER'S” FUTURE, „ARROW'S” ROGUES & MORE (ang.). Comic Book Resources. [dostęp 2015-03-05].
 29. Lesley Goldberg: ABC Renews 'Agents of SHIELD,' 'Agent Carter' (ang.). The Hollywood Reporter. [dostęp 2015-05-07].
 30. Katy Finbow: Hayley Atwell reveals Agent Carter season 2 will consist of 10 episodes (ang.). Digital Spy. [dostęp 2015-05-23].
 31. Jamie Lovett: Hayley Atwell Starts Filming For Agent Carter Season 2 (ang.). ComicBook. [dostęp 2015-08-31].
 32. Marc Storm: SDCC 2015: 'Marvel's Agent Carter' Comes to San Diego With a New Poster (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-07-01].
 33. Patrick Cavanaugh: Marvel Television Comes to New York Comic Con 2015 (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-09-11].
 34. Josh Wilding: Check Out The First Promo For AGENT CARTER Season 2 (ang.). Comic Book Movie. [dostęp 2015-11-17].
 35. Guidebook to the Marvel Cinematic Universe - Marvel's Agent Carter Season Two #1 (ang.). marvel.com. [dostęp 2017-08-27].
 36. Marvel Cinematic Universe Guidebook: It's All Connected (ang.). Amazon.com. [dostęp 2017-08-27].
 37. Rick Porter: Tuesday final ratings: ‘Chicago Fire’ and ‘Hollywood Game Night’ adjust up (ang.). Zap2It. [dostęp 2015-01-21].
 38. Rick Porter: Tuesday final ratings: ‘New Girl’ adjusts up (ang.). Zap2It. [dostęp 2015-03-02].
 39. Rotten Tomatoes: MARVEL'S AGENT CARTER: SEASON 2 (2016) (ang.). Rotten Tomatoes. [dostęp 2016-02-07].
 40. Matthew Mueller: Saturn Awards 2016 Nominees Announced (ang.). Saturn Awards. [dostęp 2016-02-24].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]