Agnieszka Włodarczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Agnieszka Włodarczyk
Agnieszka Włodarczyk (2007)
Agnieszka Włodarczyk (2007)
Imię i nazwisko Agnieszka Włodarczyk
Data i miejsce urodzenia 13 grudnia 1980
Sławno, Polska
Zawód aktorka, piosenkarka
Lata aktywności od 1996

Agnieszka Włodarczyk (ur. 13 grudnia 1980 w Sławnie) – polska aktorka i piosenkarka.

W 1996 zadebiutowała w teatrze Buffo w spektaklu Janusza Józefowicza Tyle miłości. Swoją karierę aktorską rozpoczęła w 1997, tytułową rolą w filmie Macieja Ślesickiego Sara. W tym samym roku Ślesicki zaangażował ją do swojej kolejnej produkcji – serialu 13 posterunek, w którym grała regularnie do 2000. W kolejnych latach zagrała m.in. w dwóch popularnych operach mydlanych: Plebania (2001–2012; z przerwami) oraz Pierwsza miłość (2009–2012), a także w kinowych hitach E=mc² (2002) i Nigdy w życiu! (2004). Ponadto wystąpiła w kilku produkcjach Teatru Telewizji.

W 2007 wygrała pierwszą edycję programu Jak oni śpiewają, dzięki czemu rozpoczęła karierę wokalną. Od tamtej pory wydała maxi-singel Jak oni śpiewają (platynowa płyta), autorski album Nie dla oka... (złota płyta) oraz album z kolędami Najpiękniejsze polskie kolędy. Jej debiutancki singel „Zawsze byłam” notował wysokie pozycje na radiowych i telewizyjnych listach przebojów.

Poza karierą aktorsko-wokalną Włodarczyk czynnie angażuje się w akcje charytatywne, głównie na rzecz zwierząt.

W 2014 odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

1996–1999: Buffo, Sara i 13 posterunek[edytuj | edytuj kod]

26 marca 1996 Włodarczyk zadebiutowała w teatrze Buffo w spektaklu Janusza Józefowicza Tyle miłości. Wystąpiła również w musicalu Metro[1]. W 1996 pojawiła się w teledysku K.A.S.Y. do piosenki „Reklama”[1].

W 1997 zagrała tytułową rolę w filmie Macieja Ślesickiego pt. Sara. Do roli wybrana została spośród 250 kandydatek[2]. W Polsce film wywołał wiele kontrowersji. Krytyce poddano przede wszystkim nagie sceny z udziałem Włodarczyk, która w chwili kręcenia filmu miała 16 lat[3]. Recenzent tygodnika „Wprost”, Wiesław Kot napisał: „Pieścidełkiem filmu jest tytułowa Sara kreowana z wdziękiem przez Agnieszkę Włodarczyk. (...) Jej rozłożony w filmie na raty striptiz budzi raczej skojarzenia szpitalne. Widz-oglądacz czuje się tak, jakby przypadkiem wtargnął do łazienki, w której pensjonarka bierze prysznic. Zamiast podniecenia występuje zażenowanie. Jeśli natura nie naznaczyła widza pedofilią, ten, w pierwszym odruchu, naciągnąłby małej majtki z powrotem na pupę, wlepił klapsa i wysłał na klasówkę”[2]. Według Bożeny Janickiej z miesięcznika „Kino” Włodarczyk miała „Najtrudniejsze zadanie [aktorskie] (...) Śliczna, o miękkim spojrzeniu Marilyn Monroe, gra rolę dość niewdzięczną. Musi wygłaszać teksty, na które młoda widownia reaguje wybuchami śmiechu, zdaje się w tych momentach nieprzewidzianego. Odzywki w rodzaju: 'chcę być twoją kobietą', 'urodzę ci dzieci' - są zapewne pastiszem (chociaż nie jest jasne czego), lecz młodzi widzowie pastiszowej intencji najwyraźniej nie łapią”[2]. Mimo niezbyt przychylnych opinii w kraju jej występ doceniony został na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Stożary” w Kijowie na Ukrainie, gdzie aktorka nagrodzona została w kategorii Najlepszy debiut[4].

W latach 1997–2000 Włodarczyk wcielała się w rolę Agnieszki w serialu 13 posterunek. Rok później zagrała swoją pierwszą rolę w Teatrze Telewizji, szwagierkę Naryszkina w spektaklu Cesarska miłość Leszka Wosiewicza, natomiast w 1999 zagrała prostytutkę w serialu Pierwszy milion, będącym podstawą do filmu o tym samym tytule, w którym również wystąpiła.

2000–2006: Plebania, E=mc² i Nigdy w życiu![edytuj | edytuj kod]

XXI wiek Włodarczyk rozpoczęła od epizodów w serialach Na dobre i na złe i Świat według Kiepskich. Ponadto zagrała kolejną rolę w produkcji Teatru Telewizji, Mariolę w spektaklu Nas troje Marka Koterskiego. W 2001 została zaangażowana do roli Wiktorii Potoczny w serialu Plebania, w którym grała z przerwami do zakończenia jego produkcji w 2012. W tym samym roku zagrała również w filmie Poranek kojota oraz serialu Zostać miss, w którym wcielała się w rolę uczestniczki konkursu piękności Tekli Kaczmarek. W 2002 zagrała jedną z głównych ról w filmie E=mc² oraz pojawiła się w filmie Rób swoje, ryzyko jest twoje. W 2004 wcieliła się w rolę Joli w kinowym hicie Nigdy w życiu!, będącym ekranizacją powieści Katarzyny Grocholi o tym samym tytule. W latach 2004–2005 zagrała m.in. jedne z głównych ról w serialach Dziki i Talki z resztą oraz epizody w serialach Kryminalni, Rodzinka i Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście.

W 2005 Włodarczyk wzięła udział w pierwszej edycji emitowanego przez TVN programu Taniec z gwiazdami[5], w którym zajęła siódme miejsce w parze z Michałem Skawińskim[1]. W 2006 rozpoczęła pracę na planie serialu My Baby, który wyemitowany został dopiero w 2011 przez telewizję Polsat. W tym samym roku zagrała w filmie Job, czyli ostatnia szara komórka, do którego nagrała również piosenkę pt. „Słońce rośnie w nas”[6].

2007: Jak oni śpiewają i debiut muzyczny[edytuj | edytuj kod]

Agnieszka Włodarczyk (2007)

W 2007 Włodarczyk wygrała finał pierwszej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zdobyła 65% przewagę głosów nad Nataszą Urbańską[7]. Dzięki temu otrzymała Brylantowy Mikrofon oraz kontrakt na nagranie własnej płyty. Wydała również maxi-singel, który uzyskał status platynowej płyty[8] za sprzedaż ponad 20 tysięcy egzemplarzy[9].

30 listopada 2007 ukazał się jej pierwszy album studyjny zatytułowany Nie dla oka.... Przy tworzeniu płyty Włodarczyk współpracowała m.in. z Liberem, Robertem Jansonem, Sylwią Grzeszczak, Tabbem, Doniem, Piotrem Bukartykiem, Krzysztofem Antkowiakiem, Dużym Pe oraz Leszkiem Kamińskim[10]. Album spotkał się z mieszanym odbiorem. Jeden z recenzentów napisał, iż „Włodarczyk jest dobrą wokalistką”, jednak w jej wykonaniach brakuje „pasji, zaangażowania i uczuć (...) Same teksty też zresztą nie powalają (...) Wszystkie piosenki zostały tu sklejone na jedną nutę, a powodzenie ma się opierać na czystym marketingu”[11]. Inny stwierdził natomiast, iż „jako artystka, znana do tej pory wyłącznie z filmów i seriali, wypadła całkiem dobrze. W przeciwieństwie do kolegów i koleżanek po fachu, którzy już wcześniej próbowali sił za mikrofonem, swojego debiutu nie musi się wstydzić”[12]. Album pomimo nieprzychylnych opinii sprzedał się w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy[9] i uzyskał status złotej płyty[13]. Wydawnictwo promowały single „Zawsze byłam[14] i „Bez makijażu”[15]. Nie dla oka... jest pierwszą polską płytą oficjalnie wydaną w Stanach Zjednoczonych[16].

Po zakończeniu programu Jak oni śpiewają, jak i w trakcie jego trwania Włodarczyk zaśpiewała duety m.in. z Marylą Rodowicz[17], Alicją Majewską[18], Krzysztofem Antkowiakiem[19] oraz solistką operową Justyną Reczeniedi[20].

Poza realizacją projektów muzycznych w 2007 Włodarczyk kontynuowała z aktorstwem; w tym roku wcieliła się w rolę Irenki w serialu Ja wam pokaże! oraz zagrała u boku Małgorzaty Kożuchowskiej, Wojciecha Malajkata, Piotra Fronczewskiego i Anny Seniuk w kolejnej produkcji Teatru Telewizji, spektaklu Cesarska miłość Andrzeja Strzeleckiego. Pod koniec roku uzyskała nominację do nagrody w plebiscycie magazynu „Viva!” na Najpiękniejszą Polkę[21]. Za udział w programie Jak oni śpiewają otrzymała natomiast nominacje do Róż Gali w kategorii Piękne debiuty[22] oraz Wiktorów w kategorii Największe odkrycie telewizyjne[23].

2008–2009: Single, programy rozrywkowe i Pierwsza miłość[edytuj | edytuj kod]

Latem 2008 Włodarczyk opublikowała premierowy singel „To On”[24], który umieszczony został na składance Radia Eska[25]. Jesienią tego samego roku wzięła udział w III edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie, zajmując 2. miejsce w parze z Łukaszem Jóźwiakiem[1]. W 2008 zagrała w jednym z odcinków serialu Daleko od noszy. Ponadto uzyskała nominację do nagrody Monidło dla Najlepszego niezawodowego aktora[26]. W tym roku otrzymała również nominację do nagród Świry w kategorii Wydarzenie za album Nie dla oka...[27].

W 2009 wydała singel „Czas pokaże”[28], który znalazł się na wakacyjnej składance radia RMF FM[29]. Utwór uzyskał nominację do tytułu przeboju lata 2009 w plebiscycie tejże radiostacji[30]. Również w 2009 Włodarczyk dołączyła do obsady serialu Pierwsza miłość, w którym do 2012 wcielała się w rolę Anny Bilewskiej. W tym samym roku zajęła 2. miejsce w VI, mistrzowskiej edycji programu Jak oni śpiewają, w której udział wzięli finaliści pięciu poprzednich edycji show[31].

Od 2010: Festiwal Piosenki Rosyjskiej, Twoja twarz brzmi znajomo i kolejne projekty[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2010 Włodarczyk wystąpiła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Za wykonanie piosenki „Opiat’ mietiel” zajęła 2. miejsce i zdobyła Srebrny Samowar[32]. 22 listopada 2011 ukazał się jej album z kolędami zatytułowany Najpiękniejsze polskie kolędy[33]. W 2012 Włodarczyk wcieliła się w rolę Beaty w filmie Kac Wawa.

W lipcu 2013 opublikowała nowy singel zatytułowany „Twoja mała Aga”, który skomponował Marek Kościkiewicz, a napisał Konrad Biliński[34]. Radiowa premiera utworu odbyła się w Pierwszym Programie Polskiego Radia[35].

8 marca 2014 telewizja Polsat rozpoczęła emisję pierwszej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem Włodarczyk[36]. W finale aktorka zajęła 2. miejsce i zdobyła statuetkę Srebrnej Twarzy[37].

4 lipca 2014 podczas 19. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd[38].

W 2015 wraz ze swoim partnerem Mikołajem Krawczykiem wzięła udział w kampanii reklamowej butów i akcesoriów marki Kari na sezon jesień-zima 2015/2016[39]. 7 grudnia tego samego roku ukazał się cover utworu „Such a Shame” zespołu Talk Talk w wykonaniu Włodarczyk, nagrany we współpracy z DJ-em Adamusem na jego jubileuszowy album[40].

Działalność charytatywna[edytuj | edytuj kod]

W kwietniu 2011 ukazał się teledysk do piosenki „Pomaganie jest trendy”, którą Włodarczyk nagrała charytatywnie wraz z innymi wykonawcami, aby wesprzeć Fundację DKMS[41].

Aktorka czynnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt oraz prowadzi tymczasowy dom dla zwierząt. Jest ambasadorką akcji „Ratuj bociany razem z nami”[42]. Współpracuje m.in. z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt[42]. Zaangażowana jest w walkę o wprowadzenie poprawek do Ustawy o ochronie zwierząt[42]. Wystąpiła w autorskiej kampanii przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów doświadczalnych – „One czują tak jak my”[43] oraz wzięła udział w manifestacji w ich obronie[42]. Była też uczestniczką manifestacji przeciwko ubojowi rytualnemu[42].

W 2014 wygrała siódmy odcinek programu Twoja twarz brzmi znajomo, a nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych przekazała organizacjom wspierającym zwierzęta, „Kocia łapka” i „Zwierzaki w potrzebie”[44].

Za działalność charytatywną przyznano jej nagrodę TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość roku[45] oraz nominację do nagrody w plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Ekologia[46]. Fundacja Spełnionych Marzeń uhonorowała ją nagrodą specjalną – Rubinowym Sercem. Aktorka przekazała nagrodę na licytację na rzecz tejże fundacji. Jej dochód wyniósł 3 tysiące złotych[47].

W 2015 aktorka wzięła udział w programie Przygarnij mnie[48], w którym adoptowała ze schroniska suczkę Tośkę[49]. W tym samym roku otrzymała nominację do nagrody Serce dla Zwierząt 2015 w plebiscycie portalu psy.pl[42].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Rodzice aktorki rozwiedli się, gdy miała dwa lata[1]. Ma młodszego brata Roberta, który jest synem jej matki Anny Stasiukiewicz z drugiego małżeństwa[50]. W dzieciństwie mieszkała m.in. w Ciechanowie, Poznaniu i Darłowie. Następnie zamieszkała w Warszawie[1].

Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej, w 1995 wzięła udział w konkursie Miss Polski Nastolatek[51].

Na początku swojej kariery związana była z prezenterem telewizyjnym Rafałem Kosińskim[1]. W 2011, po dziewięciu latach związku, rozstała się z Jakubem Sićko[52]. W 2012 związała się z aktorem Mikołajem Krawczykiem[53].

Aktorka wielokrotnie brała udział w erotycznych sesjach zdjęciowych dla magazynów „Playboy[54][55], „CKM[56][57] i „Maxim[58].

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy fabularne[edytuj | edytuj kod]

Seriale telewizyjne[edytuj | edytuj kod]

Teatr[edytuj | edytuj kod]

Buffo[edytuj | edytuj kod]

Teatr Telewizji[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

Rok Dane dot. albumu Pozycja na liście Certyfikat Sprzedaż
POL
[59]
2007 Nie dla oka... 21
 • POL: 15 000+[9]
2011 Najpiękniejsze polskie kolędy
 • Wydany: 22 listopada 2011
 • Wytwórnia: EMI Music Poland
 • Formaty: CD, digital download
„–” oznacza, że album nie był notowany na danej liście.

Maxi single[edytuj | edytuj kod]

Rok Dane dot. albumu Certyfikat Sprzedaż
2007 Jak oni śpiewają
 • Wydany: 6 czerwca 2007
 • Wytwórnia: Takt
 • Formaty: CD
 • POL: 20 000+[9]

Single[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Pozycje na listach Album
RMF
[60]
SLiP
[61]
WiR
[62]
2007 Zawsze byłam 1 15 3 Nie dla oka...
2008 „Bez makijażu”
„To On” Eska Hity na Czasie 2008
2009 „Czas pokaże” RMF FM – muzyka najlepsza pod słońcem 2009
2013 „Twoja mała Aga”
2015 „Such a Shame” (DJ Adamus feat. Agnieszka Włodarczyk) DJ Adamus 2015
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Soundtracki[edytuj | edytuj kod]

Rok Film Utwór
1997 Sara (ścieżka dźwiękowa)[63] „Wyliczanka”
„Poczekam” (oraz Robert Janowski)
„Jeśli wola Twa”
2006 Job, czyli ostatnia szara komórka[6] „Słońce rośnie w nas”

Pozostałe utwory[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Album
2008 „Brzydcy” Jak oni śpiewają (The Best Of)[64]
„Małe tęsknoty”
„Co mi Panie dasz”
Tyle słońca w całym mieście
2011 „Pomaganie jest trendy” (DKMS Team) Pomaganie jest trendy![41]
„Pomaganie jest trendy” (DKMS Team feat. Mopreme Shakur)

Teledyski[edytuj | edytuj kod]

Rok Utwór Reżyseria
1996 K.A.S.A. – „Reklama”[1]
2007 „Zawsze byłam” Justyna Ekert, Radek Górka[65]
2011 „Pomaganie jest trendy” Paweł Bilski[66]
2014 Rockoholic – „Teraz Ty” Mikołaj Krawczyk[67]

Przypisy

 1. a b c d e f g h Agnieszka Włodarczyk – Biografia. muzyka.wp.pl. [dostęp 2013-07-30].
 2. a b c "Sara": "Bodyguard" po polsku. film.interia.pl. [dostęp 2015-12-28].
 3. Agnieszka Włodarczyk: Gorzko pożałowała udziału w "Sarze". film.wp.pl. [dostęp 2015-12-28]. s. 1/8 „"Czułam się zbrukana"”.
 4. Agnieszka Włodarczyk: Gorzko pożałowała udziału w "Sarze". film.wp.pl. [dostęp 2015-12-28]. s. 7/8 „"Czułam się zbrukana"”.
 5. ,Taniec z gwiazdami' w tvn. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-12-08].
 6. a b Agnieszka Włodarczyk. rmfon.pl. [dostęp 2014-08-03].
 7. Nie było żadnej manipulacji!. film.interia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 8. a b Platynowe płyty CD (przyznane w 2007 roku). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-10-08].
 9. a b c d Regulamin przyznawania wyróżnień. bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-10-08].
 10. Agnieszka Włodarczyk – Nie Dla Oka... (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-07-30].
 11. Agnieszka Włodarczyk – Nie Dla Oka. muzyczna.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-03-01)].
 12. AGNIESZKA WŁODARCZYK – "Nie dla oka...". muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-12-28].
 13. a b Złote płyty CD (przyznane w 2009 roku). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-10-08].
 14. Debiutancki singel Agnieszki Włodarczyk. muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-12-23].
 15. Włodarczyk bez makijażu. muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 16. Agnieszka Włodarczyk legalnie w USA. muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-12-23].
 17. "Jak Oni śpiewają" pełne gwiazd!. film.interia.pl. [dostęp 2013-08-06].
 18. Gwiazdy sprzed lat na festiwalu TOPtrendy. wprost.pl. [dostęp 2013-07-29].
 19. Agnieszka Włodarczyk & Krzysztof Antkowiak. ipla.tv. [dostęp 2013-07-29].
 20. Justyna Reczeniedi. filharmonia.gda.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-13)].
 21. Rusza plebiscyt „Viva! Najpiękniejsi 2007”. muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-08-03].
 22. Gwiazdorskie Róże Gali w TVP2. media2.pl. [dostęp 2014-12-08].
 23. Wiktory 2007: ogłoszono nominacje, gala 31 maja w TVN. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 24. Nowy singiel Agnieszki!!. agnieszkawlodarczyk.com.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-06-02)].
 25. Hity na Czasie 2008. muzyka.dlastudenta.pl. [dostęp 2014-12-23].
 26. Szansa Kasi Cichopek. muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 27. Świr musi mieć poczucie humoru. rp.pl. [dostęp 2014-08-03].
 28. Posłuchaj nowej piosenki Agnieszki Włodarczyk. muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-07-30].
 29. Letnia składanka RMF. media2.pl. [dostęp 2015-06-02].
 30. Wybierz Przebój Lata 2009!. rmf.fm. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-06-25)].
 31. Respondek z Perłowym Mikrofonem!. muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 32. Festiwal Piosenki Rosyjskiej Hitem Lata 2010?. gazetalubuska.pl. [dostęp 2014-08-03].
 33. Agnieszka Włodarczyk śpiewa kolędy. muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 34. AGNIESZKA WŁODARCZYK Wydała nowy singiel!. gala.pl. [dostęp 2014-10-09].
 35. Twoja mała Aga. Agnieszka Włodarczyk przerywa milczenie. polskieradio.pl. [dostęp 2013-07-29].
 36. Walewska, Kwiatkowska, Królikowski, DJ Adamus w nowym show Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo". media2.pl. [dostęp 2014-02-06].
 37. Twoja Twarz Brzmi Znajomo: KTO WYGRAŁ? Najlepszy uczestnik to... – sprawdź wynik finału teraz!. eska.pl. [dostęp 2014-04-27].
 38. Festiwal Gwiazd porywa publiczność. Zobacz, kto odcisnął dłoń. gs24.pl. [dostęp 2014-07-05].
 39. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk w jesiennej kampanii Kari. kobieta.dziennik.pl. [dostęp 2015-12-08].
 40. DJ Adamus i Agnieszka Włodarczyk: Co za wstyd ("Such a Shame"). muzyka.interia.pl. [dostęp 2015-12-08].
 41. a b Pomaganie jest trendy. Gościnnie m.in. Krzysztof Ibisz i jurorka "Bitwy na głosy". muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 42. a b c d e f Nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt 2015: Agnieszka Włodarczyk. psy.pl. [dostęp 2015-06-09].
 43. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk w obronie zwierząt. dziendobry.tvn.pl. [dostęp 2014-12-15].
 44. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Włodarczyk jako Violetta Villas wyśpiewała przepustkę do finału!. film.interia.pl. [dostęp 2014-04-26].
 45. Top For Dog 2014 dla Fitmin Solution Soft & Juicy!. fitmin.pl. [dostęp 2015-12-08].
 46. II etapie Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności. ruchspoleczny.org.pl. [dostęp 2015-12-08].
 47. Andrzejkowy Pokaz Mody „Dzieci Dzieciom” w Bałtowie. spelnionemarzenia.org.pl. [dostęp 2015-12-12].
 48. "Przygarnij mnie": Marzena Rogalska, Rafał Mroczek i Leszek Stanek o nowym programie TVP2. teleshow.wp.pl. [dostęp 2015-02-22].
 49. "Przygarnij mnie": zobacz, jakie psy zostały adoptowane przez uczestników. plejada.pl. [dostęp 2015-12-08].
 50. Włodarczyk pokazała brata. Podobny?. party.pl. [dostęp 2013-07-30].
 51. Wyszczekana i pewna siebie Agnieszka Włodarczyk. film.onet.pl. [dostęp 2014-05-18].
 52. Rozstanie po 9 latach. styl.pl. [dostęp 2014-08-03].
 53. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk – To właśnie miłość. polki.pl. [dostęp 2014-08-03].
 54. „Playboy”. 10 (95), 2000-10. Marquard Media Polska. 
 55. „Playboy”. 9 (118), 2002-09. Marquard Media Polska. 
 56. „CKM”. 8 (14), 1999-08. Marquard Media Polska. 
 57. „CKM”. 5 (71), 2004-05. Marquard Media Polska. 
 58. „Maxim”. 2 (10), 2002-02. Hachette Filipacchi Polska. 
 59. OLiS – sprzedaż w okresie 10.12.2007 – 16.12.2007. olis.onyx.pl. [dostęp 2014-08-03].
 60. Zawsze byłam – Agnieszka Włodarczyk. rmf.fm. [dostęp 2014-08-03].
 61. Agnieszka Włodarczyk. radioszczecin.pl. [dostęp 2014-08-03].
 62. Agnieszka Włodarczyk – Zawsze byłam (Notowanie 740). wietrzneradio.com. [dostęp 2015-10-03].
 63. Sara. filmpolski.pl. [dostęp 2014-12-21].
 64. Płyta Jak oni śpiewają – The Best Of – Różni Wykonawcy. muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-06].
 65. Zawsze byłam, Reż. Justyna Ekert / Radek Górka. youtube.com. [dostęp 2014-12-22].
 66. Pomaganie jest trendy / worldtobuy.com. youtube.com. [dostęp 2014-12-22].
 67. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk wystąpili razem w teledysku. jastrzabpost.pl. [dostęp 2014-12-22].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]