Agnieszka Włodarczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Agnieszka Włodarczyk
Ilustracja
Agnieszka Włodarczyk (2005)
Imię i nazwisko Agnieszka Włodarczyk
Data i miejsce urodzenia 13 grudnia 1980
Sławno, Polska
Zawód aktorka, piosenkarka
Lata aktywności od 1996

Agnieszka Włodarczyk (ur. 13 grudnia 1980 w Sławnie) – polska aktorka i piosenkarka.

W 1996 zadebiutowała w teatrze Buffo w spektaklu Janusza Józefowicza Tyle miłości. Swoją karierę aktorską rozpoczęła w 1997, tytułową rolą w filmie Macieja Ślesickiego Sara. W tym samym roku Ślesicki zaangażował ją do swojej kolejnej produkcji – serialu 13 posterunek, w którym grała regularnie do 2000. W kolejnych latach zagrała między innymi w dwóch popularnych operach mydlanych: Plebania (2001–2012; z przerwami) oraz Pierwsza miłość (2009–2012), a także w kinowych hitach E=mc² (2002) i Nigdy w życiu! (2004). Ponadto wystąpiła w kilku produkcjach Teatru Telewizji.

W 2007 wygrała pierwszą edycję programu Jak oni śpiewają, dzięki czemu rozpoczęła karierę muzyczną. Od tamtej pory wydała maxi-singel Jak oni śpiewają (platynowa płyta), autorski album Nie dla oka... (złota płyta) oraz album z kolędami Najpiękniejsze polskie kolędy. Jej debiutancki singel „Zawsze byłam” notował wysokie pozycje na radiowych i telewizyjnych listach przebojów.

Poza karierą aktorsko-wokalną Włodarczyk czynnie angażuje się w akcje charytatywne, głównie na rzecz zwierząt.

W 2014 odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

Kariera[edytuj]

1996–1999: Buffo, Sara i 13 posterunek[edytuj]

26 marca 1996 Włodarczyk zadebiutowała w teatrze Buffo w spektaklu Janusza Józefowicza Tyle miłości[1]. Wystąpiła również w musicalu Metro[2]. W 1996 pojawiła się w teledysku K.A.S.Y. do piosenki „Reklama”[2].

W 1997 zagrała tytułową rolę w filmie Macieja Ślesickiego pod tytułem Sara. Do roli wybrana została spośród 250 kandydatek[3]. W Polsce film wywołał wiele kontrowersji. Krytyce poddano przede wszystkim nagie sceny z udziałem Włodarczyk, która w chwili kręcenia filmu miała 16 lat[4]. Recenzent tygodnika „Wprost”, Wiesław Kot napisał: „Pieścidełkiem filmu jest tytułowa Sara kreowana z wdziękiem przez Agnieszkę Włodarczyk. (...) Jej rozłożony w filmie na raty striptiz budzi raczej skojarzenia szpitalne. Widz-oglądacz czuje się tak, jakby przypadkiem wtargnął do łazienki, w której pensjonarka bierze prysznic. Zamiast podniecenia występuje zażenowanie. Jeśli natura nie naznaczyła widza pedofilią, ten, w pierwszym odruchu, naciągnąłby małej majtki z powrotem na pupę, wlepił klapsa i wysłał na klasówkę”[3]. Według Bożeny Janickiej z miesięcznika „Kino” Włodarczyk miała „Najtrudniejsze zadanie [aktorskie] (...) Śliczna, o miękkim spojrzeniu Marilyn Monroe, gra rolę dość niewdzięczną. Musi wygłaszać teksty, na które młoda widownia reaguje wybuchami śmiechu, zdaje się w tych momentach nieprzewidzianego. Odzywki w rodzaju: 'chcę być twoją kobietą', 'urodzę ci dzieci' – są zapewne pastiszem (chociaż nie jest jasne czego), lecz młodzi widzowie pastiszowej intencji najwyraźniej nie łapią”[3]. Mimo niezbyt przychylnych opinii w kraju jej występ doceniony został na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Stożary” w Kijowie na Ukrainie, gdzie aktorka została nagrodzona w kategorii Najlepszy debiut[5][6].

W latach 1997–2000 Włodarczyk wcielała się w rolę Agnieszki w serialu 13 posterunek[1]. Rok później zagrała swoją pierwszą rolę w Teatrze Telewizji, szwagierkę Naryszkina w spektaklu Cesarska miłość Leszka Wosiewicza[1], natomiast w 1999 zagrała prostytutkę w serialu Pierwszy milion, będącym podstawą do filmu o tym samym tytule, w którym również wystąpiła[1].

2000–2006: Plebania i kolejne role filmowe[edytuj]

XXI wiek Włodarczyk rozpoczęła od epizodów w serialach Na dobre i na złe i Świat według Kiepskich[1]. Ponadto zagrała kolejną rolę w produkcji Teatru Telewizji, Mariolę w spektaklu Nas troje Marka Koterskiego[1]. W 2001 została zaangażowana do roli Wiktorii Potoczny w serialu Plebania, w którym grała z przerwami do zakończenia jego produkcji w 2012[1]. W tym samym roku zagrała również w filmie Poranek kojota oraz serialu Zostać miss, w którym wcielała się w rolę uczestniczki konkursu piękności Tekli Kaczmarek[1]. W 2002 zagrała jedną z głównych ról w filmie E=mc² oraz pojawiła się w filmie Rób swoje, ryzyko jest twoje[1]. W 2004 wcieliła się w rolę Joli w kinowym hicie Nigdy w życiu!, będącym ekranizacją powieści Katarzyny Grocholi o tym samym tytule[1]. W latach 2004–2005 zagrała między innymi jedne z głównych ról w serialach Dziki i Talki z resztą oraz epizody w serialach Kryminalni, Rodzinka i Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście[1].

W 2005 Włodarczyk wzięła udział w pierwszej edycji emitowanego przez TVN programu Taniec z gwiazdami[7], w którym zajęła 7. miejsce w parze z Michałem Skawińskim[2]. W 2006 rozpoczęła pracę na planie serialu My Baby, który wyemitowany został dopiero w 2011 przez telewizję Polsat[1]. W tym samym roku zagrała w filmie Job, czyli ostatnia szara komórka, do którego nagrała również piosenkę pod tytułem „Słońce rośnie w nas”[1][8].

2007: Jak oni śpiewają i debiut muzyczny[edytuj]

Agnieszka Włodarczyk (2007)

W 2007 Włodarczyk wygrała finał pierwszej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zdobyła 65% przewagę głosów nad Nataszą Urbańską[9]. Dzięki temu otrzymała Brylantowy Mikrofon oraz kontrakt na nagranie własnej płyty. Wydała również maxi-singel, który uzyskał status platynowej płyty[10] za sprzedaż ponad 20 tysięcy egzemplarzy[11].

30 listopada 2007 ukazał się jej pierwszy album studyjny zatytułowany Nie dla oka.... Przy tworzeniu płyty Włodarczyk współpracowała między innymi z Liberem, Robertem Jansonem, Sylwią Grzeszczak, Tabbem, Doniem, Piotrem Bukartykiem, Krzysztofem Antkowiakiem, Dużym Pe oraz Leszkiem Kamińskim[12]. Album spotkał się z mieszanym odbiorem. Jeden z recenzentów napisał, iż „Włodarczyk jest dobrą wokalistką”, jednak w jej wykonaniach brakuje „pasji, zaangażowania i uczuć (...) Same teksty też zresztą nie powalają (...) Wszystkie piosenki zostały tu sklejone na jedną nutę, a powodzenie ma się opierać na czystym marketingu”[13]. Inny stwierdził natomiast, iż „jako artystka, znana do tej pory wyłącznie z filmów i seriali, wypadła całkiem dobrze. W przeciwieństwie do kolegów i koleżanek po fachu, którzy już wcześniej próbowali sił za mikrofonem, swojego debiutu nie musi się wstydzić”[14]. Album pomimo nieprzychylnych opinii sprzedał się w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy[11] i uzyskał status złotej płyty[15]. Wydawnictwo promowały single „Zawsze byłam[16] i „Bez makijażu”[17]. Nie dla oka... jest pierwszą polską płytą oficjalnie wydaną w Stanach Zjednoczonych[18].

Po zakończeniu programu Jak oni śpiewają, jak i w trakcie jego trwania Włodarczyk zaśpiewała duety między innymi z Marylą Rodowicz[19], Alicją Majewską[20], Krzysztofem Antkowiakiem[21] oraz solistką operową Justyną Reczeniedi[22].

Poza realizacją projektów muzycznych w 2007 Włodarczyk kontynuowała z aktorstwem; w tym roku wcieliła się w rolę Irenki w serialu Ja wam pokaże! oraz zagrała u boku Małgorzaty Kożuchowskiej, Wojciecha Malajkata, Piotra Fronczewskiego i Anny Seniuk w kolejnej produkcji Teatru Telewizji, spektaklu Cesarska miłość Andrzeja Strzeleckiego[1]. Pod koniec roku uzyskała nominację do nagrody w plebiscycie magazynu „Viva!” na Najpiękniejszą Polkę[23]. Za udział w programie Jak oni śpiewają otrzymała natomiast nominacje do Róż Gali w kategorii Piękne debiuty[24] oraz Wiktorów w kategorii Największe odkrycie telewizyjne[25].

Od 2008: Programy telewizyjne, Pierwsza miłość, single, album z kolędami i pozostałe projekty[edytuj]

Latem 2008 Włodarczyk opublikowała premierowy singel „To On”[26], który umieszczony został na składance Radia Eska[27]. Jesienią tego samego roku wzięła udział w trzeciej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie, zajmując 2. miejsce w parze z Łukaszem Jóźwiakiem[2]. W 2008 zagrała również w jednym z odcinków serialu Daleko od noszy[1]. Ponadto uzyskała nominację do nagrody Monidło dla najlepszego niezawodowego aktora[28]. W tym roku otrzymała również nominację do nagród Świry w kategorii Wydarzenie za album Nie dla oka...[29].

W 2009 wydała singel „Czas pokaże”[30], który znalazł się na wakacyjnej składance radia RMF FM[31]. Utwór uzyskał nominację do tytułu przeboju lata 2009 w plebiscycie tejże radiostacji[32]. Również w 2009 Włodarczyk dołączyła do obsady serialu Pierwsza miłość, w którym do 2012 wcielała się w rolę Anny Bilewskiej[1]. W tym samym roku zajęła 2. miejsce w szóstej, mistrzowskiej edycji programu Jak oni śpiewają, w której udział wzięli finaliści pięciu poprzednich edycji show[33].

25 lipca 2010 Włodarczyk wystąpiła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Za wykonanie piosenki „Opiat’ mietiel” zajęła 2. miejsce i zdobyła Srebrny Samowar[34]. 22 listopada 2011 ukazał się jej album z kolędami zatytułowany Najpiękniejsze polskie kolędy[35]. W 2012 Włodarczyk wcieliła się w rolę Beaty w filmie Kac Wawa[1]. W lipcu 2013 opublikowała singel zatytułowany „Twoja mała Aga”, który skomponował Marek Kościkiewicz, a napisał Konrad Biliński[36].

8 marca 2014 telewizja Polsat rozpoczęła emisję pierwszej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem Włodarczyk[37]. W finale aktorka zajęła 2. miejsce i zdobyła statuetkę Srebrnej Twarzy[38]. 4 lipca tego samego roku odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd podczas 19. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach[39].

W 2015 wraz ze swoim ówczesnym partnerem Mikołajem Krawczykiem wzięła udział w kampanii reklamowej butów i akcesoriów marki Kari na sezon jesień-zima 2015/2016[40]. 7 grudnia tego samego roku ukazał się cover utworu „Such a Shame” zespołu Talk Talk w wykonaniu Włodarczyk, nagrany we współpracy z DJ-em Adamusem na jego jubileuszowy album[41].

Wiosną 2016 aktorka gościnnie pojawiła się w pierwszym sezonie serialu Druga szansa[1]. Również w 2016 w parze z Marią Konarowską wzięła udział w pierwszej edycji programu Azja Express, emitowanej jesienią tego samego roku na antenie stacji TVN[42]. Wspólnie zajęły 2. miejsce[43].

Działalność charytatywna[edytuj]

W kwietniu 2011 ukazał się teledysk do piosenki „Pomaganie jest trendy”, którą Włodarczyk nagrała charytatywnie wraz z innymi wykonawcami, aby wesprzeć Fundację DKMS[44].

Aktorka czynnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt oraz prowadzi tymczasowy dom dla zwierząt. Jest ambasadorką akcji „Ratuj bociany razem z nami”[45]. Współpracuje między innymi z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt[45]. Zaangażowana jest w walkę o wprowadzenie poprawek do Ustawy o ochronie zwierząt[45]. Wystąpiła w autorskiej kampanii przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów doświadczalnych – „One czują tak jak my”[46] oraz wzięła udział w manifestacji w ich obronie[45]. Była też uczestniczką manifestacji przeciwko ubojowi rytualnemu[45].

W 2014 wygrała siódmy odcinek programu Twoja twarz brzmi znajomo, a nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych przekazała organizacjom wspierającym zwierzęta – „Kocia łapka” i „Zwierzaki w potrzebie”[47].

Za działalność charytatywną przyznano jej nagrodę TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość roku[48] oraz nominację do nagrody w plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Ekologia[49]. Fundacja Spełnionych Marzeń uhonorowała ją nagrodą specjalną – Rubinowym Sercem. Aktorka przekazała nagrodę na licytację na rzecz tejże fundacji. Jej dochód wyniósł 3 tysiące złotych[50].

W 2015 aktorka wzięła udział w programie Przygarnij mnie[51], w którym adoptowała ze schroniska suczkę Tośkę[52]. W tym samym roku otrzymała nominację do nagrody Serce dla Zwierząt 2015 w plebiscycie portalu psy.pl[45].

Życie prywatne[edytuj]

Rodzice aktorki rozwiedli się, gdy miała dwa lata[2]. Ma o dziesięć lat młodszego brata Roberta, który jest synem jej matki Anny Stasiukiewicz z drugiego małżeństwa[53]. W dzieciństwie mieszkała między innymi w Ciechanowie, Poznaniu i Darłowie. Następnie zamieszkała w Warszawie[2].

Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej, w 1995 wzięła udział w konkursie Miss Polski Nastolatek[54].

Na początku swojej kariery związana była z prezenterem telewizyjnym Rafałem Kosińskim[2]. W 2011, po dziewięciu latach związku, rozstała się z Jakubem Sićko[55]. W 2012 związała się z aktorem Mikołajem Krawczykiem[56]. Para rozstała się na początku 2016[57].

Aktorka wielokrotnie brała udział w erotycznych sesjach zdjęciowych dla magazynów „Playboy[58][59], „CKM[60][61] i „Maxim[62].

Filmografia[edytuj]

Filmy fabularne[edytuj]

Seriale telewizyjne[edytuj]

Teatr[edytuj]

Buffo[edytuj]

Teatr Telewizji[edytuj]

Programy telewizyjne[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Albumy studyjne[edytuj]

Rok Dane dot. albumu Pozycja na liście Certyfikat Sprzedaż
POL
[63]
2007 Nie dla oka... 21
2011 Najpiękniejsze polskie kolędy
 • Wydany: 22 listopada 2011
 • Wytwórnia: EMI Music Poland
 • Formaty: CD, digital download
„–” oznacza, że album nie był notowany na danej liście.

Maxi single[edytuj]

Rok Dane dot. albumu Certyfikat Sprzedaż
2007 Jak oni śpiewają
 • Wydany: 6 czerwca 2007
 • Wytwórnia: Takt
 • Formaty: CD

Single[edytuj]

Rok Tytuł Pozycje na listach Album
RMF
[64]
SLiP
[65]
WiR
[66]
2007 Zawsze byłam 1 15 3 Nie dla oka...
2008 „Bez makijażu”
„To On” Eska Hity na Czasie 2008
2009 „Czas pokaże” RMF FM – muzyka najlepsza pod słońcem 2009
2013 „Twoja mała Aga”
2015 „Such a Shame” (DJ Adamus feat. Agnieszka Włodarczyk) DJ Adamus 2015
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Soundtracki[edytuj]

Rok Film Utwór
1997 Sara (ścieżka dźwiękowa)[67] „Wyliczanka”
„Poczekam” (oraz Robert Janowski)
„Jeśli wola Twa”
2006 Job, czyli ostatnia szara komórka[8] „Słońce rośnie w nas”

Pozostałe utwory[edytuj]

Rok Tytuł Album
2008 „Brzydcy” Jak oni śpiewają (The Best Of)[68]
„Małe tęsknoty”
„Co mi Panie dasz”
Tyle słońca w całym mieście
2011 „Pomaganie jest trendy” (DKMS Team) Pomaganie jest trendy![44]
„Pomaganie jest trendy” (DKMS Team feat. Mopreme Shakur)

Teledyski[edytuj]

 • 2007: „Zawsze byłam”[69]
 • 2011: „Pomaganie jest trendy”[44]

Gościnnie[edytuj]

 • 1996: K.A.S.A. – „Reklama”[2]
 • 2014: Rockoholic – „Teraz Ty”[70]

Przypisy

 1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r Agnieszka Włodarczyk (pol.). filmpolski.pl. [dostęp 2016-12-06].
 2. a b c d e f g h Agnieszka Włodarczyk – Biografia (pol.). muzyka.wp.pl. [dostęp 2013-07-30].
 3. a b c "Sara": "Bodyguard" po polsku (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2015-12-28].
 4. Agnieszka Włodarczyk: Gorzko pożałowała udziału w "Sarze" (pol.). film.wp.pl. [dostęp 2015-12-28]. s. 1/8 „"Czułam się zbrukana"”.
 5. Agnieszka Włodarczyk: Gorzko pożałowała udziału w "Sarze" (pol.). film.wp.pl. [dostęp 2015-12-28]. s. 7/8 „"Czułam się zbrukana"”.
 6. Agnieszka Włodarczyk o filmie "Sara" (pol.). wp.tv. [dostęp 2016-03-31].
 7. ,Taniec z gwiazdami' w tvn (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-12-08].
 8. a b Agnieszka Włodarczyk (pol.). rmf.fm. [dostęp 2016-12-06].
 9. Nie było żadnej manipulacji! (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2016-12-06].
 10. a b Platynowe płyty CD (przyznane w 2007 roku) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-10-08].
 11. a b c d Regulamin przyznawania wyróżnień (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-10-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-24)].
 12. Agnieszka Włodarczyk – Nie Dla Oka... (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-07-30].
 13. Agnieszka Włodarczyk – Nie Dla Oka (pol.). muzyczna.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-03-01)].
 14. AGNIESZKA WŁODARCZYK – "Nie dla oka..." (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-12-28].
 15. a b Złote płyty CD (przyznane w 2009 roku) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-10-08].
 16. Debiutancki singel Agnieszki Włodarczyk (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-12-23].
 17. Włodarczyk bez makijażu (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-12-06].
 18. Agnieszka Włodarczyk legalnie w USA (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-12-23].
 19. "Jak Oni śpiewają" pełne gwiazd! (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2016-12-06].
 20. Gwiazdy sprzed lat na festiwalu TOPtrendy (pol.). wprost.pl. [dostęp 2013-07-29].
 21. Sprawdź, jak wygląda dziś autor superhitu "Zakazany owoc" (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2016-12-06]. s. 9/12.
 22. Justyna Reczeniedi (pol.). filharmonia.gda.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-13)].
 23. Rusza plebiscyt „Viva! Najpiękniejsi 2007” (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-08-03].
 24. Gwiazdorskie Róże Gali w TVP2 (pol.). media2.pl. [dostęp 2014-12-08].
 25. Wiktory 2007: ogłoszono nominacje, gala 31 maja w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 26. Nowy singiel Agnieszki!! (pol.). agnieszkawlodarczyk.com.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-06-02)].
 27. Hity na Czasie 2008 (pol.). muzyka.dlastudenta.pl. [dostęp 2014-12-23].
 28. Szansa Kasi Cichopek (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-12-06].
 29. Świr musi mieć poczucie humoru (pol.). rp.pl. [dostęp 2014-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-03)].
 30. Posłuchaj nowej piosenki Agnieszki Włodarczyk (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-07-30].
 31. Letnia składanka RMF. media2.pl. [dostęp 2015-06-02].
 32. Wybierz Przebój Lata 2009! (pol.). rmf.fm. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-06-25)].
 33. Respondek z Perłowym Mikrofonem! (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-12-06].
 34. Festiwal Piosenki Rosyjskiej Hitem Lata 2010? (pol.). gazetalubuska.pl. [dostęp 2014-08-03].
 35. Agnieszka Włodarczyk śpiewa kolędy (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-08-03].
 36. Agnieszka Włodarczyk Wydała nowy singiel! (pol.). gala.pl. [dostęp 2014-10-09].
 37. Walewska, Kwiatkowska, Królikowski, DJ Adamus w nowym show Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo" (pol.). media2.pl. [dostęp 2014-02-06].
 38. Twoja Twarz Brzmi Znajomo: KTO WYGRAŁ? Najlepszy uczestnik to... – sprawdź wynik finału teraz! (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-04-27].
 39. Festiwal Gwiazd porywa publiczność. Zobacz, kto odcisnął dłoń (pol.). gs24.pl. [dostęp 2014-07-05].
 40. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk w jesiennej kampanii Kari (pol.). kobieta.dziennik.pl. [dostęp 2015-12-08].
 41. DJ Adamus i Agnieszka Włodarczyk: Co za wstyd ("Such a Shame") (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2015-12-08].
 42. Lis, Włodarczyk, Saleta, Rozenek i Majdan uczestnikami „Azja Express” w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2016-05-14].
 43. Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska o włos od zwycięstwa! (pol.). gala.pl. [dostęp 2016-12-01].
 44. a b c Pomaganie jest trendy. Gościnnie m.in. Krzysztof Ibisz i jurorka "Bitwy na głosy" (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-12-06].
 45. a b c d e f Nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt 2015: Agnieszka Włodarczyk (pol.). psy.pl. [dostęp 2015-06-09].
 46. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk w obronie zwierząt (pol.). dziendobry.tvn.pl. [dostęp 2014-12-15].
 47. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Włodarczyk jako Violetta Villas wyśpiewała przepustkę do finału! (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2016-12-06].
 48. Top For Dog 2014 dla Fitmin Solution Soft & Juicy! (pol.). fitmin.pl. [dostęp 2015-12-08].
 49. II etapie Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności (pol.). ruchspoleczny.org.pl. [dostęp 2015-12-08].
 50. Andrzejkowy Pokaz Mody „Dzieci Dzieciom” w Bałtowie (pol.). spelnionemarzenia.org.pl. [dostęp 2015-12-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-22)].
 51. "Przygarnij mnie": Marzena Rogalska, Rafał Mroczek i Leszek Stanek o nowym programie TVP2 (pol.). teleshow.wp.pl. [dostęp 2015-02-22].
 52. "Przygarnij mnie". Zobacz psy adoptowane przez celebrytów (pol.). wprost.pl. [dostęp 2016-08-22].
 53. Agnieszka Włodarczyk (pol.). polki.pl. [dostęp 2016-12-06].
 54. "Zostać miss": To w tym serialu swoje ciała prezentowały znane dziś z telewizji piękności (pol.). teleshow.wp.pl. [dostęp 2016-12-06]. s. 9/12 „Agnieszka Włodarczyk”.
 55. Rozstanie po 9 latach (pol.). styl.pl. [dostęp 2014-08-03].
 56. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk – To właśnie miłość (pol.). polki.pl. [dostęp 2014-08-03].
 57. Nie przepraszam za miłość. „Viva!”. Nr 20/2016 (513), s. 38-47, 2016-10-06. Edipresse Polska. ISSN 1426-9554. 
 58. „Playboy”. 10 (95), 2000-10. Marquard Media Polska. 
 59. „Playboy”. 9 (118), 2002-09. Marquard Media Polska. 
 60. „CKM”. 8 (14), 1999-08. Marquard Media Polska. 
 61. „CKM”. 5 (71), 2004-05. Marquard Media Polska. 
 62. „Maxim”. 2 (10), 2002-02. Hachette Filipacchi Polska. 
 63. OLiS – sprzedaż w okresie 10.12.2007 – 16.12.2007 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2014-08-03].
 64. Zawsze byłam – Agnieszka Włodarczyk (pol.). rmf.fm. [dostęp 2014-08-03].
 65. Agnieszka Włodarczyk (pol.). radioszczecin.pl. [dostęp 2014-08-03].
 66. Agnieszka Włodarczyk – Zawsze byłam (Notowanie 740) (pol.). wietrzneradio.com. [dostęp 2015-10-03].
 67. Sara (pol.). filmpolski.pl. [dostęp 2014-12-21].
 68. Płyta Jak oni śpiewają – The Best Of – Różni Wykonawcy (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-06].
 69. Zobacz nowy teledysk Agnieszki Włodarczyk (pol.). wiadomosci.onet.pl. [dostęp 2016-12-06].
 70. Mikołaj Krawczyk: świat nie kończy się na „Pierwszej miłości” (pol.). lifestyle.newseria.pl. [dostęp 2016-12-06].

Linki zewnętrzne[edytuj]