Agnieszka Wróblewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Agnieszka Wróblewska
Data i miejsce urodzenia 2 kwietnia 1972
Oświęcim
Zawód aktorka, prezenterka

Agnieszka Wróblewska (ur. 2 kwietnia 1972 w Oświęcimiu) – polska aktorka teatralna i filmowa oraz prezenterka telewizyjna.

Absolwentka Liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Związana niegdyś z teatrami: Starym w Krakowie, Śląskim w Katowicach, Bez Sceny w Katowicach i Zagłębia w Sosnowcu. Występowała także w spektaklach Teatru Telewizji oraz filmach.

Pracę w charakterze prezenterki telewizyjnej rozpoczęła w TVP1 w programie Filmidło. W 1996 roku związała się z TV Wisła, przekształconą rok później w TVN. Współpraca ta trwa do dziś. Prowadziła już m.in. programy Mała Antena (TV Wisła), Twój problem, nasza głowa (TVN i TV Wisła), O co chodzi? oraz Zmagania miast. Na antenie TVN International wraz z Hubertem Radzikowskim prowadziła godzinny talk-show na żywo Polski żywioł. Agnieszka Wróblewska również współprowadziła wraz z Olivierem Janiakiem You can dance - kulisy nadawane w środy na żywo ok. 23:15 w TVN 7. Pracowała również jako reporterka programu Dzień Dobry TVN, a także jako wydawca Rozmów w toku.

Prowadziła jeden z pierwszych pierwszy programów typu Call TVTele grę. Później była gospodynią innych teleturniejów takich jak: Apetyt na kasę, Fabryka gry, Graj o raj, Granie na śniadanie, Granie na ekranie, Hej - nał show, Łamisłówka, Po co spać, jak można grać, Nocne granie, No to gramy!, Salon gier, Salon gry, Seans filmowy oraz Strefa ryzyka.

Od 2015 prowadzi programy z Telezakupów Mango.

W 1994 roku otrzymała II nagrodę za rolę Małgorzaty w "Czwarta ściana czyli 238 próba Fausta" na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]