Agnieszka Wróblewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Agnieszka Wróblewska
Data i miejsce urodzenia 2 kwietnia 1972
Oświęcim

Agnieszka Wróblewska (ur. 2 kwietnia 1972 w Oświęcimiu) – polska aktorka teatralna i filmowa oraz prezenterka telewizyjna.

Absolwentka Liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Związana niegdyś z teatrami: Starym w Krakowie, Śląskim w Katowicach, Bez Sceny w Katowicach i Zagłębia w Sosnowcu. Występowała także w spektaklach Teatru Telewizji oraz filmach.

Pracę w charakterze prezenterki telewizyjnej rozpoczęła w TVP1 w programie Filmidło. W 1996 roku związała się z TV Wisła, przekształconą rok później w TVN. Współpraca ta trwa do dziś. Prowadziła już m.in. programy Mała Antena (TV Wisła), Twój problem, nasza głowa (TVN i TV Wisła), O co chodzi? oraz Zmagania miast. Na antenie TVN International wraz z Hubertem Radzikowskim prowadziła godzinny talk-show na żywo Polski żywioł. Agnieszka Wróblewska również współprowadziła wraz z Olivierem Janiakiem You can dance - kulisy nadawane w środy na żywo ok. 23:15 w TVN 7. Pracowała również jako reporterka programu Dzień Dobry TVN, a także jako wydawca Rozmów w toku.

Prowadziła jeden z pierwszych pierwszy programów typu Call TVTele grę. Później była gospodynią innych teleturniejów takich jak: Apetyt na kasę, Fabryka gry, Graj o raj, Granie na śniadanie, Granie na ekranie, Hej - nał show, Łamisłówka, Po co spać, jak można grać, Nocne granie, No to gramy!, Salon gier, Salon gry, Seans filmowy oraz Strefa ryzyka.

Od września 2011 roku nie pojawia jako prezenterka. Obecnie związana jest z telewizją TTV.

W 1994 roku otrzymała II nagrodę za rolę Małgorzaty w "Czwarta ściana czyli 238 próba Fausta" na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]