Agnieszka Ziółkowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Agnieszka Ziółkowska
Kraj działania  Polska
doktor habilitowany nauk medycznych
Specjalność: biologia medyczna, biologia molekularna, histologia[1]
Alma Mater Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Doktorat 12 maja 2004[1]
Habilitacja 19 lutego 2014[1]

Agnieszka Ziółkowskapolska biolog, dr hab. nauk medycznych, profesor nadzwyczajny Katedry Anatomii i Histologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego i adiunkt Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2002 ukończyła studia lekarskie na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu[1], 12 maja 2004 obroniła pracę doktorską Beacon (białko podobne do ubikwityny 5): ekspresja genu w nadnerczu i wpływ białka beacon (47-73) na czynność wydzielniczą kory gruczołu szczura, 19 lutego 2014 habilitowała się na podstawie pracy zatytułowanej Regulacja czynności osteoblastów szczura przez neuropeptydy biorące udział w homeostazie energetycznej organizmu (oreksyny, neuromedyna U, neuropeptydy B i W)[1].

Objęła funkcję profesora nadzwyczajnego w Katedrze Anatomii i Histologii na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz adiunkta w Katedrze i Zakładu Histologii i Embriologii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu[1].

Piastuje funkcję kierownika Katedry Anatomii i Histologii, a także dziekana Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego[1][2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h Dr hab. Agnieszka Ziółkowska, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-04-18].
  2. Łukasz Sadowski sadowski.luk87@gmail.com, Władze Collegium Medicum, www.cm.uz.zgora.pl [dostęp 2020-04-18] (pol.).