Aldebaran (komiks)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aldebaranfrancuska seria komiksowa z gatunku science fiction, autorstwa Luiza Eduarda De Oliveiry, tworzącego pod pseudonimem "Leo".

Wydawcą francuskiego oryginału jest Dargaud. W Polsce seria ukazała się nakładem wydawnictwa Siedmioróg (tomy 1 i 2 w 2002 roku) i Egmont Polska (wszystkie tomy w jednym wydaniu zbiorczym w 2009 roku)[1].

Kontynuacjami Aldebarana są serie komiksowe:

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Na skolonizowanej przez ludzi planecie Aldebaran zaczynają się dziać niesamowite rzeczy. Najpierw tajemniczo giną statki kosmiczne próbujące dostać się na Aldebarana, potem mieszkańcy planety zupełnie tracą kontakt z Ziemią. Okazuje się też, że planeta wciąż skrywa wiele tajemnic, zamieszkują ją niezwykle groźne zwierzęta, które próbuje badać grupa biologów, w czym, z nieznanych powodów, przeszkadza im rząd i wszechwładny Kościół. Na tym tle dwójka ocalałych z katastrofy bohaterów próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę było przyczyną zagłady ich wioski i śmierci ich bliskich. Spotykają ich liczne przeciwności losu, przygody, zagadki, muszą się mierzyć z bezwzględnymi przeciwnikami.

Tomy[edytuj | edytuj kod]

Tom Tytuł i rok wydania polskiego Tytuł i rok wydania oryginalnego
1 Zagłada (2002; w 2009 tom wyd. pt. Katastrofa) La Catastrophe (1994)
2 Blondynka (2002) La Blonde (1995)
3 Fotografia (2009) La Photo (1996)
4 Grupa (2009) Le Groupe (1997)
5 Istota (2009) La Créature (1998)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]