Aldebaran (komiks)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Aldebaranfrancuska seria komiksowa z gatunku science fiction, autorstwa Luiza Eduarda De Oliveiry, tworzącego pod pseudonimem "Leo".

Wydawcą francuskiego oryginału jest Dargaud. W Polsce seria ukazała się nakładem wydawnictwa Siedmioróg (tomy 1 i 2) i Egmont Polska (wszystkie tomy w jednym wydaniu zbiorczym)[1].

Kontynuacjami Aldebarana są serie komiksowe:

Opis fabuły[edytuj]

Na skolonizowanej przez ludzi planecie Aldebaran zaczynają się dziać niesamowite rzeczy. Najpierw tajemniczo giną statki kosmiczne próbujące dostać się na Aldebarana, potem mieszkańcy planety zupełnie tracą kontakt z Ziemią. Okazuje się też, że planeta wciąż skrywa wiele tajemnic, zamieszkują ją niezwykle groźne zwierzęta, które próbuje badać grupa biologów, w czym, z nieznanych powodów, przeszkadza im rząd i wszechwładny Kościół. Na tym tle dwójka ocalałych z katastrofy bohaterów próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę było przyczyną zagłady ich wioski i śmierci ich bliskich. Spotykają ich liczne przeciwności losu, przygody, zagadki, muszą się mierzyć z bezwzględnymi przeciwnikami.

Albumy[edytuj]

Cykl składa się z następujących części:

  1. Katastrofa (La Catastrophe, 1994, wydanie polskie 2002 (pt. Zagłada[5]) i 2009)
  2. Blondynka (La Blonde, 1995, wydanie polskie 2002 i 2009)
  3. Fotografia (La Photo, 1996, wydanie polskie 2009)
  4. Grupa (Le Groupe, 1997, wydanie polskie 2009)
  5. Istota (La Créature, 1998, wydanie polskie 2009)

Przypisy