Alicja Resich-Modlińska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Alicja Resich-Modlińska
Ilustracja
Miejsce urodzenia Kraków
Zawód prezenterka,
dziennikarka

Alicja Resich-Modlińska (ur. 30 stycznia 1955 w Krakowie) – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, publicystka i tłumaczka.

Kariera[edytuj]

Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracę w mediach rozpoczynała od przygotowywania audycji w radiowej Trójce. Prowadziła tam między innymi Wywiady spod estrady, przygotowywane wspólnie z Wojciechem Mannem, była też związana z trójkowym programem Nie tylko dla orłów.

Była też związana z Radiem Kolor, Radiem ZET i Radiem PiN.

W TVP była gospodynią talk-show Wieczór z Alicją. Prowadziła też takie programy jak: Na wyłączność, Telewizję śniadaniową, Kawę czy herbatę? i Pytanie na śniadanie – porannym programem TVP2 kierowała w latach 2007-2012. W styczniu 2009 Komisja Etyki TVP S.A. stwierdziła, że w wydaniu programu z 19 listopada 2008, który tworzyła Alicja Resich-Modlińska, zostały naruszone Zasady etyki dziennikarskiej[1]. Od marca 2014 prowadzi program A'la show w TVP Rozrywka.

W Polsacie prowadziła Zerwane więzi.

W RTL7 razem z Wojciechem Cejrowskim przygotowywała program Piękny i bestia.

Współpracowała z wieloma pismami, głównie dla kobiet (m.in. „Elle”, „Sukces”, „Bluszcz”, „Antena”, „Uroda”). Pełniła też funkcję redaktor naczelnej tygodnikaGala”. Jest także właścicielką firmy producenckiej "Studio A", która przygotowuje liczne seriale i programy telewizyjne za zlecenie polskich stacji.[potrzebny przypis]

Życie prywatne[edytuj]

Córka Zbigniewa Resicha. Dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Stanisław Modliński, z którym ma syna, Rafała (ur. 1981) i córkę, Katarzynę (ur. 1984). Jej drugim mężem od 2007 jest roku Krzysztof Jordan.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]