Alien Breed – Tower Assault

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alien Breed - Tower Assault
Producent Team17
Wydawca Team17
Data wydania 1994
Gatunek strzelanina
Tryby gry gra jednoosobowa i dwuosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, MS-DOS
Nośniki 3 dyskietki lub 1 CD

Alien Breed - Tower Assaultgra komputerowa z gatunku strzelaninna platformę Amiga (wersja dla ECS i AGA znajdują się w jednym zestawie – gra rozpoznaje rodzaj układów) oraz Amiga CD32, wydana w roku 1994 przez firmę Team17. Jest to ostatnia część z serii dwuwymiarowych gier Alien Breed. Została przeportowana również na platformę MS-DOS.

Charakterystycznym elementem gry jest jej nieliniowość. Grę można przejść na 276 różnych sposobów (zgodnie za informacją w zakończeniu gry) za każdym razem decydując się na inną drogę. Wprowadzono usprawniony system sterowania, w którym postać może strzelać jednocześnie przemieszczając się w kierunku przeciwnym do kierunku strzału.

Grę można toczyć w pojedynkę lub z drugim graczem. Wówczas na jednym ekranie rozgrywkę toczy para komandosów.

Do przejścia jest kilkadziesiąt etapów, które rozgrywane są w sześciu różnych kompleksach stacji kosmicznej: teren przed bazą, kompleks inżynieryjny, kompleks cywilny, naukowy, militarny, magazyny (etapy, w których postać posługuje się latarką), bezpieczeństwa oraz sześć pięter głównej wieży. Kompleksy połączone są korytarzami, w których w większości przypadków jest włączona sekwencja samodestrukcji dodatkowo utrudniająca rozgrywkę.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Nietypowo dla gier zapisanych w formacie NDOS, na drugim dysku znalazł się program instalujący grę na dysku twardym. Dodatkowo gra potrafi rozpoznać chipset, na którym została uruchomiona, uruchamiając odpowiednią wersję gry.
  • Wersja dla Amigi CD32 posiada kilkunastominutowe intro w formacie FMV. Zakończenie gry również przedstawione jest w formie filmu. Na płycie z grą dystrybuowana jest również poprzednia część serii – Alien Breed 2 - The Horror Continues.
  • Wersja dla MS-DOS istnieje w dwóch wersjach: dyskietkowej i na CD. Obie zostały przeportowane przez firmę East Point Software. Wersja dyskietkowa jest bardzo okrojona (brak nieliniowości rozgrywki). Wersja CD jest tożsama z wersję dla Amigi CD32, lecz na płycie nie ma poprzedniej części gry.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]