Alien Breed II - The Horror Continues

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alien Breed 2 - The Horror Continues
Producent Team17
Wydawca Team17
Data wydania 1993
Gatunek strzelanina
Tryby gry gra jednoosobowa i dwuosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, Amiga CD32
Nośniki 3 dyskietki

Alien Breed II - The Horror Continuesgra komputerowa z gatunku strzelanin na platformę Amiga oraz Amiga CD32, wydana w roku 1993 przez firmę Team17. Stanowi oficjalną kontynuację gry Alien Breed z wieloma zmianami i usprawnieniami.

Gracz po raz kolejny wciela się w postać komandosa, który udaje się z pomocą dla stacji kosmicznej, która została opanowana przez rasę obcych. Wyboru komandosa dokonuje się spośród czterech dostępnych, przy czym każdy różni się początkowym wyposażeniem. Do eksterminacji wroga służy zestaw kilku rodzajów broni, które kupuje się za uzbierane w korytarzach pieniądze. Gracz natrafia na zamknięte drzwi, które otwiera się znalezionymi lub kupionymi kluczami, a także magazynki uzupełniające zapas amunicji oraz apteczki zwiększającą siły witalne.

Grę można toczyć w pojedynkę lub z drugim graczem. Wówczas na jednym ekranie rozgrywkę toczy para komandosów.

Do przejścia jest siedemnaście etapów, które rozgrywane są w pięciu różnych kompleksach stacji kosmicznej: teren przed bazą, kompleks cywilny, naukowy, militarny oraz siedlisko królowej obcych. Kompleksy połączone są przejściami bezpieczeństwa, w których w większości przypadków jest włączona sekwencja samodestrukcji dodatkowo utrudniająca rozgrywkę.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. The One Amiga 56 (May 1993) - Amiga Magazine Rack, amr.abime.net [dostęp 2017-11-21].