Allie DeBerry

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Allie DeBerry
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

26 października 1994
Kingwood

Zawód

aktorka, modelka

Lata aktywności

od 2001

Alexandria "Allie" DeBerry (ur. 26 października 1994) – amerykańska aktorka i modelka.

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Aleksandria DeBerry urodziła się 26 października 1994 roku w Kingwood w stanie Teksas. Urodziła się jako najmłodsza z trójki rodzeństwa Toma i Cindy DeBerry. Jej miłość do bycia przed kamerą rozpoczęło się wcześnie w karierze modelki w wieku 4 lat. Wystąpiła w wielu reklamach, w tym w lokalnych reklamach Memorial Hermann Hospitals.

Początki kariery[edytuj | edytuj kod]

DeBerry karierę aktorską oficjalnie rozpoczęła w 2001 roku, gdzie zagrała "Flower Girl" w filmie telewizyjnym The Way She Moves. W tym samym roku (2001), wystąpiła gościnnie w serialu It's a Miracle jako Brittany. W 2003 DeBerry dostała gościnną rolę w serialu I'm with Her jako Mała Alex. DeBerry swój pierwszy teatralny film miała w 2007 roku w Love and Mary jako Sara Pedersen. W następnym roku kontynuowała karierę telewizyjną i w zarezerwowanym reality show – What's the Word?,w którym została wyróżniona w dwóch odcinkach. DeBerry została przedstawiona na Disney Channel, jak wystąpiła gościnnie w serialu Taniec rządzi jako Destiny, wystąpiła w jednym odcinku, o nazwie "Hook It Up". Obecnie DeBerry pojawia się jako Paisley Houndstooth na najnowszych serialu Disney ChannelNadzdolni wraz z Chiną Anne McClain, Sierrą McCormick, Jakiem Shortem, Stefanie Scott i Carlonem Jeffreyem.

Życie osobiste[edytuj | edytuj kod]

DeBerry jest również utalentowaną wokalistką. Jako student w Gimnazjum w Kingwood, była członkiem chóru All Region. DeBerry jest opisywana przez wszystkich jako zasadna i wyjątkowa, podobną do jej charakteru na Nadzdolni – Paisley Houndstooth.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]