Allison Cameron

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Allison Cameron
Postać z Dr House
Ilustracja
Jennifer Morrison, odtwórczyni roli Allison Cameron
Pierwsze wystąpienie Pilot
Grany przez Jennifer Morrison
Liczba odcinków 108
Dane biograficzne
Data urodzenia 12 kwietnia 1979
Rodzina małżeństwo: Robert Chase
Inne informacje
Specjalność alergoimmunolog

Allison Cameron – fikcyjna postać, bohaterka dramatu medycznego stacji FOX Dr House, grana przez Jennifer Morrison.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Bardzo niewiele wiadomo o jej wcześniejszym życiu. Urodziła się ona około 1979 roku w okolicach Chicago, Illinois. Oboje jej rodzice żyją; ma również starszego brata. W wieku 17 lat została aresztowana, jednak nie wiadomo z jakiego powodu.

Nie wiadomo również, do jakiej szkoły medycznej uczęszczała, jednak wiadomo, że była wzorową studentką. W wieku dwudziestu jeden lat wyszła za mąż za człowieka umierającego na raka tarczycy. Pół roku później została wdową. Jest agnostyczką.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Cameron jest jednym z członków zespołu House'a, aż do końca trzeciego sezonu, kiedy to zwalnia się. Jej specjalność to alergoimmunologia. Od sezonu 4. pracuje jako lekarz na ostrym dyżurze. Została zatrudniona przez House'a z powodu niebanalnej urody około rok po przyjęciu Chase'a, ale dużo wcześniej niż Foreman.

Inteligentna, spostrzegawcza, często angażuje się w opiekę nad pacjentami i nie zwraca uwagi na ich pozycję społeczną czy orientację seksualną. Często sprzecza się z House'em w kwestiach etycznych. Prawdopodobnie przez dłuższy czas była zakochana w swoim przełożonym. W piątym sezonie wychodzi za mąż za innego lekarza z dawnego zespołu House'a – Roberta Chase'a, by w szóstym sezonie rozstać się z nim i szpitalem Princeton-Plainsboro. Powodem jej odejścia jest nieetyczne zachowanie jej małżonka umożliwione przez dr. House'a i następnie kryte przez dr. Foremana: Chase doprowadził bowiem świadomie do śmierci dyktatora-ludobójcy o nazwisku Dibala (seria szósta, odcinek trzeci "The Tyrant"). Potem pojawia się jeszcze w szóstym sezonie, by Chase podpisał papiery rozwodowe oraz w ósmym sezonie, w ostatnim odcinku – jako halucynacja House'a, oraz na jego pogrzebie.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]