Alpen Cup w biegach narciarskich 2018/2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alpen Cup 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Data 8 grudnia 2018 - 17 marca 2019
Miejsce rozpoczęcia Francja Premanon-Les Tuffes
Miejsce zakończenia Niemcy Oberwiesenthal
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6 (12)
Zwycięzcy
Generalna Niemcy Antonia Fräbel

Francja Valentin Chauvin

Alpen Cup w biegach narciarskich 2018/2019 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpocznie się 8 grudnia 2018 r. we francuskim Premanon-Les Tuffes, a zakończy się 17 marca 2019 r. w niemieckim Oberwiesenthal.

Obrońcami tytułów są wśród kobiet Niemka Antonia Fräbel, a wśród mężczyzn Francuz Jean Tiberghien.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 8 grudnia 2018 Francja Premanon-Les Tuffes 5 km s. klasycznym Odwołano
2. 9 grudnia 2018 10 km s. dowolnym Odwołano
3. 21 grudnia 2018 Włochy Valdidentro/Isolaccia Sprint s. dowolnym Szwajcaria Laurien Van Der Graaff Włochy Ilaria Debertolis Niemcy Victoria Carl
4. 22 grudnia 2018 10 km s. dowolnym Włochy Elisa Brocard Francja Anouk Faivre-Picon Niemcy Katharina Hennig
5. 23 grudnia 2018 10 km s. klasycznym (start masowy) Niemcy Antonia Fräbel Francja Anouk Faivre-Picon Włochy Anna Comarella
6. 4 stycznia 2019 Czechy Nové Město na Moravě Sprint s. klasycznym Niemcy Antonia Fräbel Szwajcaria Fabiana Wieser Szwajcaria Désirée Steiner
7. 5 stycznia 2019 10 km s. dowolnym Niemcy Antonia Fräbel Włochy Anna Comarella Niemcy Sofie Krehl
8. 6 stycznia 2019 15 km s. klasycznym (start masowy) Niemcy Antonia Fräbel Włochy Anna Comarella Szwajcaria Lydia Hiernickel
9. 8 lutego 2019 Słowenia Planica Sprint s. dowolnym Włochy Ilaria Debertolis Włochy Elisa Brocard Włochy Lucia Scardoni
10. 9 lutego 2019 10 km s. klasycznym Włochy Lucia Scardoni Włochy Sara Pellegrini Niemcy Nadine Herrmann
11. 10 lutego 2019 15 km s. dowolnym (start masowy) Włochy Ilaria Debertolis Francja Laura Chamiot-Maitral Włochy Elisa Brocard
12. 2 marca 2019 Szwajcaria Le Brassus 10 km s. dowolnym Francja Laura Chamiot-Maitral Francja Coralie Bentz Stany Zjednoczone Hailey Swirbul
13. 3 marca 2019 15 km s. klasycznym (bieg pościgowy) Niemcy Julia Belger Stany Zjednoczone Hailey Swirbul Francja Laura Chamiot-Maitral
14. 15 marca 2019 Niemcy Oberwiesenthal Sprint s. dowolnym Czechy Kateřina Janatová Włochy Ilaria Debertolis Czechy Petra Hynčicová
15. 16 marca 2019 10 km s. klasycznym (start masowy) Niemcy Antonia Fräbel Czechy Kateřina Razýmová Austria Lisa Unterweger
16. 17 marca 2019 10 km s. dowolnym (bieg pościgowy) Czechy Kateřina Razýmová Niemcy Antonia Fräbel Stany Zjednoczone Hailey Swirbul

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 8 grudnia 2018 Francja Premanon-Les Tuffes 10 km s. klasycznym Odwołano
2. 9 grudnia 2018 15 km s. dowolnym Odwołano
3. 21 grudnia 2018 Włochy Valdidentro/Isolaccia Sprint s. dowolnym Francja Richard Jouve Francja Valentin Chauvin Szwajcaria Jöri Kindschi
4. 22 grudnia 2018 15 km s. dowolnym Niemcy Andreas Katz Niemcy Thomas Bing Francja Hugo Buffard
5. 23 grudnia 2018 15 km s. klasycznym (start masowy) Francja Maurice Manificat Włochy Maicol Rastelli Szwajcaria Beda Klee
6. 4 stycznia 2019 Czechy Nové Město na Moravě Sprint s. klasycznym Francja Valentin Chauvin Włochy Gilberto Panisi Czechy Michal Novák
7. 5 stycznia 2019 15 km s. dowolnym Francja Robin Duvillard Czechy Michal Novák Francja Hugo Buffard
8. 6 stycznia 2019 30 km s. klasycznym (start masowy) Francja Valentin Chauvin Szwajcaria Ueli Schnider Włochy Simone Dapra
9. 8 lutego 2019 Słowenia Planica Sprint s. dowolnym Włochy Claudio Muller Francja Tom Mancini Włochy Giacomo Gabrielli
10. 9 lutego 2019 15 km s. klasycznym Kazachstan Aleksiej Połtoranin Estonia Karel Tammjärv Polska Dominik Bury
11. 10 lutego 2019 20 km s. dowolnym (start masowy) Austria Max Hauke Polska Dominik Bury Austria Bernhard Tritscher
12. 2 marca 2019 Szwajcaria Le Brassus 15 km s. dowolnym Francja Hugo Lapalus Francja Jean Tiberghien Francja Hugo Buffard
13. 3 marca 2019 15 km s. klasycznym (bieg pościgowy) Francja Valentin Chauvin Francja Jean Tiberghien Francja Hugo Lapalus
14. 15 marca 2019 Niemcy Oberwiesenthal Sprint s. dowolnym Szwajcaria Janik Riebli Szwajcaria Erwan Käser Francja Clement Arnault
15. 16 marca 2019 10 km s. klasycznym (start masowy) Francja Valentin Chauvin Francja Clement Arnault Szwajcaria Ueli Schnider
16. 17 marca 2019 10 km s. dowolnym (bieg pościgowy) Francja Clement Arnault Włochy Simone Dapra Niemcy Valentin Mättig

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Antonia Fräbel 821
2. Szwajcaria Lydia Hiernickel 460
3. Włochy Ilaria Debertolis 451
4. Francja Laura Chamiot-Maitral 427
5. Niemcy Nadine Herrmann 376
6. Włochy Sara Pellegrini 329
7. Włochy Elisa Brocard 290
8. Francja Coralie Bentz 283
9. Niemcy Katherine Sauerbrey 277
10. Włochy Anna Comarella 274
10. Czechy Kateřina Janatová 274
12. Włochy Cristina Pittin 259
13. Włochy Francesca Franchi 251
14. Francja Juliette Ducordeau 248
15. Szwajcaria Alina Meier 245
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Valentin Chauvin 675
2. Francja Jean Tiberghien 484
3. Włochy Simone Dapra 387
4. Francja Clement Arnault 372
5. Francja Hugo Lapalus 348
6. Szwajcaria Ueli Schnider 317
7. Szwajcaria Cédric Steiner 289
8. Francja Hugo Buffard 269
9. Francja Valentin Mättig 265
10. Szwajcaria Dajan Danuser 223
11. Francja Arnaud Chautemps 222
12. Austria Luis Stadlober 207
13. Włochy Paolo Ventura 205
14. Szwajcaria Erwan Käser 199
15. Francja Tom Mancini 293

Wyniki Polaków[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Valdidentro/Isolaccia 21.12 (SP F) Valdidentro/Isolaccia 22.12 (10 km F) Valdidentro/Isolaccia 23.12 (10 km C) Nové Město na Moravě 4.01 (SP C) Nové Město na Moravě 5.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 6.01 (10 km C) Planica 8.02 (SP F) Planica 9.02 (10 km C) Planica 10.02 (10 km F) Le Brassus 2.03 (10 km F) Le Brassus 3.03 (15 km C) Oberwiesenthal 15.03 (SP F) Oberwiesenthal 16.03 (10 km C) Oberwiesenthal 17.03 (10 km F)
Joanna Bronisz 47 48 DNF 31
Magdalena Czusz 35
Klaudia Kołodziej 37 42 37 22 28 22

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczk Valdidentro/Isolaccia 21.12 (SP F) Valdidentro/Isolaccia 22.12 (15 km F) Valdidentro/Isolaccia 23.12 (15 km C) Nové Město na Moravě 4.01 (SP C) Nové Město na Moravě 5.01 (15 km F) Nové Město na Moravě 6.01 (20 km C) Planica 8.02 (SP F) Planica 9.02 (15 km C) Planica 10.02 (20 km F) Le Brassus 2.03 (15 km F) Le Brassus 3.03 (15 km C) Oberwiesenthal 15.03 (SP F) Oberwiesenthal 16.03 (15 km C) Oberwiesenthal 17.03 (15 km F)
Kacper Antolec 50 54
Dominik Bury 19 5 15 3 2
Kamil Bury 44 31 29
Mateusz Haratyk 70 DNF
Paweł Klisz 37 36
Krzysztof Małkiński 52
Wojciech Pelczar 74 68 53
Arkadiusz Posiadała 90 103 71
Michał Skowron 80 DNF 77 33 42 33 55
Maciej Staręga 5 71 11
Mateusz Szczotka 106 DNS

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]