Andrés García

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Andrés García
Data i miejsce urodzenia 24 maja 1941
Dominikana, Santo Domingo

Andrés García (ur. 24 maja 1941 roku w Santo Domingo, Dominikana) - aktor dominikański, występujący głównie w meksykańskiej telewizji.

Życiorys[edytuj]

Urodził się w Santo Domingo jako syn kapitana lotnictwa Andrésa Garcíi La Calle (1909–1973)[1][2]. Jego rodzice są z pochodzenia Hiszpanami, jednak przeprowadzili się do Meksyku, w czasie wczesnego dzieciństwa Garcíi.

Swoją karierę w kinie rozpoczął w wieku 25 lat, podczas występu w filmie Chanoc, w roli osoby o tym samym imieniu. Później, w 1970 roku rozpoczął występy w telewizji, które trwały jeszcze przez trzy dekady.

Andrés García trzy razy się ożenił i ma 16 dzieci. Wśród jego dzieci są dwaj aktorzy - Andrés García Jr. (ur. 1968), Leonardo García (ur. 1972) oraz aktorka Andrea García (ur. 1975).

W 2002 roku sprzeciwił się meksykańskiej piosenkarce, Lupicie D'alessio, oskarżając swojego syna (Andrésa Garcíę juniora) o utrzymywanie związków homoseksualnych z byłym mężem D'alessio (niemieckim modelem, Christianem Rossen)[3], kiedy obaj pracowali dla tej samej agencji modeli[4][5].

Filmografia[edytuj]

Telenowele[edytuj]

Programy telewizyjne[edytuj]

Filmy[edytuj]

Przypisy

Bibliografia[edytuj]