Andrzej Czajowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Andrzej Czajowski
Państwo działania

 Polska

profesor nauk społecznych
Specjalność: systemy polityczne, teoria polityki[1]
Alma Mater

Uniwersytet Wrocławski

Doktorat

9 czerwca 1983[1]

Habilitacja

22 marca 2002[1]

Profesura

9 lutego 2017[1]

Andrzej Czajowskipolski politolog, dr hab. nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Zakładu Systemów Politycznych i Komunikacji Społecznej Wydziału Politologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1972 ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim[1], 9 czerwca 1983 obronił pracę doktorską Zakładowa organizacja partyjna w systemie politycznym przedsiębiorstwa, 22 marca 2002 habilitował się na podstawie dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Demokratyzacja Rosji w latach 1987–1999[1]. 9 lutego 2017 nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk społecznych[1].

Objął funkcję profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Systemów Politycznych i Komunikacji Społecznej na Wydziale Politologii w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, a także w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego[1].

Był dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz członkiem Komitetu Nauk Politycznych na I Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j Prof. Andrzej Czajowski, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2019-12-31].