Angie Bolen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Angela de Luca
Angie Bolen
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Drea de Matteo
Pierwsze wystąpienie 6.01 "Nice Is Different Than Good"
Ostatnie wystąpienie 6.23 "I Guess This Is Goodbye"
Grany przez Drea de Matteo
Rene Lovit[1]
Liczba odcinków 20
Dane biograficzne
Rodzina Rose de Luca (matka)
Pan de Luca (ojciec – nie żyje)
Bombelli (babcia - nie żyje)[2]
małżeństwo: Nick Bolen (mąż)
dzieci: Danny Bolen (syn z Patrickiem)
Inne informacje
Wiek 26 – 27 (sezon 1)[3]
27 – 28 (sezon 2)[3]
29 (sezon 3)[3]
29 – 30 (sezon 4)[3]
35 – 36 (sezon 5)[3]
36 – 37 (sezon 6)[4][5]
37 – 38 (sezon 7)[3]
38 – 39 (sezon 8)[3].
Zajęcie Była aktywistka na rzecz środowiska naturalnego
Gospodyni domowa
Była partnerka w firmie Katering pani Van De Kamp

Angela de Luca, później Angie Bolen – postać fikcyjna, bohaterka serialu Gotowe na wszystko. Grała ją Drea de Matteo.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Angela de Luca urodziła się w roku 1978[4][5]. Jej suwerenną decyzją było porzucenie studiów, prawdopodobnie chemicznych, i przyłączenie się do grupy eko-terrorystów pod przywództwem Patricka Logana. Zakochała się w nim i dla niego skonstruowała bombę potrzebną do jednej z zaplanowanych przez niego akcji grupy[1].

W 1996 roku Angela zaszła w ciążę[4] a bomba spowodowała śmierć niewinnego człowieka o imieniu Sean, męża i ojca dwóch dzieci[6]. Mężczyzna pracujący nad rozpracowaniem i powstrzymaniem grupy[7], "czarna sowa"[8], zaproponował ciężarnej Angeli, która chciała się zgłosić na policję by razem uciekli. Kobieta się zgodziła[7] a policjant zaadoptował syna Tylera[9] jako własnego.

Cała trójka przez osiemnaście lat uciekała przed policją i Patrickiem zmieniając miejsca zamieszkania i swe dane. W pewnym momencie jedną z ich kryjówek odkrył Patrick[10], ale zdołali przed nim uciec. W 2014 postanowili się przenieść do Fairview.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Angie wprowadziła się, wraz z swym mężem Nickiem i synem Dannym, do byłego domu Youngów. Poznała się z innymi gospodyniami oraz została zaproszona na drugi ślub i wesele Mike'a z Susan. Kiedy wróciła do domu, zaczęła się martwić o syna Danny'ego, który opuścił wesele wcześniej i zniknął. Wysłała męża, by go poszukał. Rozpięła kanarkową sukienkę i pokazała wielką bliznę po lewej stronie pleców[11].

Później, ludzie zaczęli podejrzewać Danny'ego o duszenie Julie. Angie starała się znaleźć alibi. Zwróciła się z tym do Any Solis – bratanicy Carlosa, a ta potwierdziła je. Później Gabi sprawdziła na własnej skórze, że alibi było fałszywe. Karen McCluskey zeznała, że widziała, jak Danny i Julie Mayer kłócili się, na kilka dni zanim zaatakowano Julie. Angie i Nick widzieli, wraz z resztą sąsiedztwa, jak Danny został zabrany na policję[12].

Pani Delfino wszczęła wojnę z rodziną. Na Bolenów spadły pogróżki i akty wandalizmu, po tym jak Susan, bez dowodów, wykrzyczała na ulicy, że Danny był napastnikiem. Angie przeprosiła syna, wypuszczonego z aresztu z braku dowodów, że nie zapewniła mu normalnego dzieciństwa. Gdyby to od niej zależało, on by je miał. Wreszcie powiedziała do męża, że "Angie" i "Nick" to nie są ich prawdziwe imiona. Podczas gdy Danny naprawiał auto Eddiego, Susan przyszła i zaczęła obniżać samochód, by przygnieść go. Domagała się przy tym, by przyznał się do winy. Na szczęście Angie przybiegła z kijem baseballowym. Zaczęła grozić sąsiadce, że zabije ją, jeśli nie zostawi Danny'ego w spokoju. Wieczorem Mike powiedział Susan, że Danny był niewinny. Policja znalazła taśmę, na której zarejestrowano, że przebywał w sklepie monopolowym podczas ataku. Nazajutrz Susan z wyrzutami sumienia pomogła posprzątać Angie front jej domu ze śmieci i graffiti[13].

Obie się pogodziły. Angie później powiedziała do syna, że blizna jest efektem eksplozji. Dodała, że jej mąż jest dobrym człowiekiem, bo został przy niej i opiekował się nią, aż wydobrzała. Tymczasem Nick miał romans z Julie, zanim ją zaatakowano. Danny wiedział o tym, ale nie zwierzył się z tego matce[14].

Kiedy Susan, przez przypadek, strzeliła do Katherine Mayfair, Danny powiedział rodzicom, że dał Julie rewolwer, z którego strzelono, by czuła się bezpiecznie. Nick zdenerwował się, bo broń zarejestrowano na ich prawdziwe nazwisko. Angie interweniowała u Katherine, by nie dzwoniła na policję. Powiedziała, że Mike wciąż coś czuje do niej a nie do żony. Jeśli nie zadzwoni, będzie pozowała na "świętą" a Susan wyjdzie na "potwora". Jednocześnie Nick ukradł rewolwer z powrotem[15].

Parę dni później, Katherine przyłapała Angie, jak ta płakała u siebie w domu nad zdjęciem swej matki gdy obie był młodsze. Pani Bolen powiedziała, że jest na nim jej nieżyjąca matka. Katherine powiedziała, że przyniesie jej ciasto z ananasami na wierzchu, na polepszenie humoru. Gdy to zrobiła, znowu przyłapała Angie, tym razem na rozmowie z ową matką. Ta skłamała, że rozmawiała z teściową, pomimo tego, że Katherine usłyszała, jak mówi coś po włosku. Angie poszła z ciastem do Susan. Podczas rozmowy powiedziała, ze Kath jest niebezpieczna i podsunęła jej ideę, że, myląc w ciemnościach Susan z jej córką, to ona dusiła Julie[16].

Bolenowie zaprosili państwa Hodge na kolację. Podczas posiłku wywiązała się jednak kłótnia o zatrudnienie Angie u Bree. Po tym jak "katering Pani Van De Kamp" prawie, że stracił bogatych klientów Silvio (Vito D'Ambrosio) i Theresę Vitale (Susan Angelo), Bree skłamała, że jest Włoszką i potrafi zrobić dania tego kraju. Angie została przekonana, przez Bree, by dała jej przepisy na dania. Jednakże, po odkryciu oszustwa sąsiadki, Angie wpadła w furię. Bree i Angie później pogodziły się. Bree zatrudniła Angie u siebie za jej zgodą. Wieczorem Policja zadzwoniła do domu Bolenów po tym jak Lynette poinformowała funkcjonariuszy o romansie Julie z Bolenem. Angie skłamała, że Nick był z nią w noc, w którą Julie zaatakowano. Powiedziała też mężowi, że wiedziała o jego romansie z Julie od tygodni. Stwierdziła też, że są na siebie skazani, bo nie mają gdzie uciec. Dlatego też, po tym jak uderzyła go pięścią w twarz, powiedziała, że są kwita[2].

Po wykryciu zdrady, Angie spotkała się w kawiarni z Julie Mayer. Powiedziała jej, że wie już o romansie. Zabroniła Julie rozmawiania z nią i Nickiem. Kupiła jednak kawę na rachunek Julie, mówiąc, że jest to jej winna. Wieczorem Angie widziała, jak Nick flirtował z inną kelnerką, Emily. Powiedziała mężowi, że chce, by był facetem, który ocalił ją z pożaru, a nie takim, jak jest teraz. Wkrótce potem Angie uratowała Bree przed nakryciem jej z Karlem Mayerem przez jej męża, Orsona. Pan Hodge przyjechał do domu ponieważ myślał, że Bree ma romans. Angie widziała wszystko i zdecydowała się ostrzec Bree. Kal wyszedł nagi za okno a jego rzeczy Bree ukryła pod poduszką. Natomiast Angie, dzięki włączonemu telefonowi Bree, przyszła na górę z kieliszkiem wina sączonego wcześniej przez adwokata, udając, że to ona odwiedziła Bree. Gdy zamknęła drzwi za Orsonem, powiedziała Bree, że zrobiła to dla byłego stomatologa. Rzekła, że powinna wybrać: "Karl czy Orson?"[8].

Wkrótce po zamordowaniu Emily Portsmith, Angie dowiedziała się od męża, że to on był ostatnim klientem Emily. Pomyślała o przesłuchaniu i pobraniu odcisków palców. Zdecydowanie jednak odmówiła, gdy Nick poruszył temat kolejnej przeprowadzki. Przez 18 lat żyła jak duch i nie chciała stracić przyjaciółek oraz pracy. Nieco później Nick zaproponował żonie, by wyszli z ukrycia. Angie domyśliła się, że dzwonił do agentów. Bała się, że sama dostanie karę śmierci, ponieważ zabiła człowieka. Para tak się kłóciła, że nie zauważyła, kiedy wszedł przygnębiony Danny, którego zaloty do Julie zostały po raz kolejny odrzucone. Dlatego też wieczorem Angie zszokował i przeraził fakt, że jej syn przedawkował leki. Bolenowie zawieźli Danny'ego do szpitala, na obserwację. Zrobiono mu płukanie żołądka. Nad jego łóżkiem Nick przeprosił żonę. Angie wspomniała datę 10 listopada 1991 roku[17] i dodała: "osiem godzin później już nie istnieliśmy". Nick zaczął dobrowolnie towarzyszyć Angie od tego czasu. Tymczasem Danny był tak otumaniony, że powiedział Monie, iż ma na imię "Tyler"[9].

Nazajutrz zaprzeczył jednak temu[18]. Mona zaczęła podejrzewać Angie i Nicka Bolenów o bycie członkami programu ochrony świadków. Sąsiadka, odwożąc Danny'ego, przez przypadek dowiedziała się, że Angie była terrorystką. Zaszantażowała Angie: Bolenowie mieli jej wypłacić 67 000 dolarów, bo tyle wynosiło jej roczne utrzymanie, za milczenie[9].

Mona była nieugięta, ale jej kolejną rozmowę z Angie przerwało uderzenie w nią skrzydła awionetki[18].

W szpitalu Angie zaczęła sobie wyobrażać to, że gdyby Mona przeżyła, Angie, pod prawdziwym nazwiskiem "de Luca", stanęłaby przed sądem za zabójstwo człowieka i zostałaby skazana na dożywocie, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Wracając jednak do teraźniejszości, Angie oświadczono, że Mona mimo, że walczyła jak lwica o życie, niestety zmarła, w skutek obrażeń[6].

Tymczasem Ana Solis zaczęła chodzić z synem Angie, Dannym. Angie nie za bardzo podobał się ten związek. Po poważnej rozmowie z dziewczyną, Ana oświadczyła pani Bolen, że nie złamie serca Danny'emu[19].

Angie miała sprzeczkę o niesortowanie śmieci z Mitzi Kinsky. Gdy Angie przyszła do domu, wdała się w sprzeczkę z mężem. Poruszyła temat Patricka Logana i jego hasła: przywiązuj się do drzew albo rzucaj się na ludzi z piłą. Nick powiedział żonie, że nie będą rozmawiać o Patricku. Wieczorem Angie chciała sortować śmieci Kinsky, ale zauważyła w oknie domu Solisów Carlosa, który szarpał jej syna, Danny'ego. Ana miała umowę z Gabi, że nie zajdzie w ciążę. Ana się zgodziła, ale interpretowała to tak, że Danny'ego to nie obowiązywało. Weszła do ich domu i zagroziła Carlosowi śmiercią, jeśli tknie Danny'ego, po czym zostawiła wstrząśniętych sąsiadów. Gdy Gabi i Carlos szli z ciastkami i chcieli ich przeprosić, podsłuchali oni przez przypadek głośną kłótnię Bolenów. Nick powiedział wyraźnie, że jeśli policja będzie węszyć tutaj, będą skończeni. Solisowie byli zszokowani i Gabi zaczęła coś podejrzewać[20].

Później, dzięki manipulacjom Gabrielle i nieświadomej niczego eks striptizerki Robin, Ana wyjechała do Nowego Jorku i Danny podążył za nią[21].

Zostawił matce kartkę, że pojechał na camping z Eddiem. Gdy Bolenowie robili zakupy, zauważyli Eddiego przy kasie, a ten wyznał im, przyparty do muru, gdzie Danny pojechał. Angie odeszła od chłopaka. Zdecydowała, że tam pojedzie, ponieważ bała się, że jej syn może się skierować do dawnego sąsiedztwa. Istniała też groźba, że znajdzie go, tak jak ostatnio ich wszystkich, Patrick Logan[10].

Angie poleciała wraz z Gabrielle do Nowego Jorku, ponieważ podejrzewała, że jej syn podążył właśnie za Aną. Na miejscu dowiedziała się od Heidi Klum i Pauliny Porzikovej, że Gabi była największą jędzą w świecie modelek. Była to też główna przyczyna zmierzchu jej kariery w tym biznesie. Angie odwiedziła swą matkę, bo słusznie podejrzewała, że będzie tam jej syn. Po dwóch wizytach u Rose de Luca, odzyskała Danny'ego. Tymczasem, jakby obok, sąsiadka Rose, Iris Beckley (Ellen Crawford) rozpoznała Angie. Dowiedziała się od nieświadomej Gabi, w jakim mieście mieszka i zadzwoniła do Patricka Logana. Umówiła się z nim na wizytę[4].

W domu Nick i Angie ustalili, że nie powiedzą Danny'emu o tym, kto jest jego ojcem. Wieczorem Nickiem targały wątpliwości, czy jednak to zrobić, czy nie, ale zdecydował zachować to dla siebie. W Nowym Jorku Iris wpuściła Patricka do swego domu. Powiedziała mu wszystko, co wiedziała, w zamian za pieniądze, które jej wręczył na początku. Patrick upewnił Iris, że nic nie zrobi córce jej sąsiadki, którą sama lubiła. Sam jednak udusił po chwili Iris i zaimprowizował całe zdarzenie jako atak włamywacza. Dzięki tym informacjom, Patrick wkrótce przyjechał na Wisteria Lane i mógł obserwować dom Bolenów oraz Danny'ego[22].

Patrick nawiązał kontakt z Dannym, nie ujawniając się przy tym. Przyszedł do kawiarni, tej samej, gdzie kiedyś pracowała Emily, do Danny'ego. Patrick zaprezentował główne wątki historii, jaka połączyła jego matkę, Nicka i Logana, ale nie podał nazwisk głównych postaci. Pytał się, jak dokończyć dzieło. Nie zdający sobie sprawy Danny zaproponował, by zabić kobietę. Patrick podążył tym tropem i zastał Angie samą w ciemnym domu. Nie pokazał się jej, bo czaił się za oknem. Nazajutrz Logan wrócił do kawiarni. Zdradził bezwiednemu Danny'emu, że zabicie kobiety byłoby zbyt łatwe. Miał się odegrać się na niej, zabierając jej syna[23].

Wiele lat temu terrorysta [Patrick – przyp.] zakochał się w kobiecie. Ta kobieta [Angie – przyp.] wierzyła w terrorystę i jego przekonania. Dopóki nie pojawił się policjant [Nick – przyp.] pod przykrywką, zdeterminowany, by ich powstrzymać. Terrorysta chciał zaatakować tych, o których uważał, że niszczą planetę. Przekonał więc kobietę, by pomogła mu zbudować bombę. Coś poszło nie tak i ktoś został nieoczekiwanie zabity. Terrorysta się tym nie przejął. Powiedział, że było to nieuniknione. Kobieta chciała się zgłosić na policję, ale była w ciąży. Agent przekonał ją, by z nim uciekła. Wychował to dziecko [Danny – przyp.] jak swoje. Uciekli więc od terrorysty, mając nadzieję i modląc się, że on nigdy ich nie znajdzie. Niestety... znalazł. Terroryście zajęło 20 lat, by znaleźć ludzi, którzy go zdradzili. A jego plan zemsty... dopiero się rozpoczął.

— Mary Alice Young

Patrick znowu odwiedził Danny'ego w kawiarni. Nie wiedział, jak zakończyć swą metaforyczną powieść. Wszedł jednak Nick i powiedział do Danny'ego, że będzie biegać po uliczce. Danny odmówił a Patrick wpadł w panikę, ponieważ wiedział, że Nick go rozpozna. Nick wyszedł, nie wiedząc o tym, że ich wróg już ich znalazł. Patrick przyjechał swoim samochodem na Wisteria Lane, upewnił się, że mężczyzna, który biegał po uliczce to Nick i go poturbował. Bolen przeżył, ale był w szpitalu z kołnierzem na szyi i zabandażowaną głową. Domyślił się, że to może być on. Zasugerował żonie, by ona i Danny pojechali do miejsca niedaleko Carbondale. Angie zdecydowała się zostać z Nickiem, wysłać w to miejsce syna i stanąć twarzą w twarz z Patrickiem. Dała synowi 300 dolarów i żądała, by nie wychodził z ukrycia jak najdłużej się da, na co się zgodził. Lekarze Nicka przekonali go, by wprowadzić mózg w śpiączkę. Zmniejszyłoby to opuchliznę na mózgu, jaka powstała po wypadku. Nick powiedział o tym Angie, a ta zastanawiała się, czy nie sprowadzić syna, bo w toku trzech dni, które minęły, nic się nie wydarzyło. Nick przekonał żonę, żeby też się ukryła. Angie zastała jednak ciemny dom, palące się świeczki i Patricka w jadalni z jej bronią w ręku. Bolen dowiedziała się od gościa, że on przejechał Nicka. Odrzekłą, że ukryła syna. Sama dowiedziała się, że będzie żyć, ponieważ miała wyświadczyć przysługę Patrickowi. Nazajutrz miała się dowiedzieć jaką. Logan miał bowiem ze sobą swoje rzeczy i, wiedząc, że Angie go nie zabije, a nawet jeśli ucieknie, to zamorduje on Nicka, poszedł do pokoju gościnnego[7].

Angie Bolen miała problemy ze snem. Nieustannie śniła o swoim życiu i wyborach, których dokonała. W końcu rzucenie studiów to była jej decyzja. Przystąpienie do grupy eko-terrorystów to również był jej pomysł. Pozwoliła sobie na zakochanie się w charyzmatycznym przywódcy. Zgodziła się też na skonstruowanie bomby. Angie wiedziała, że jej życiowe wybory były złe. Bo jak inaczej znalazłaby się tutaj z człowiekiem, którym gardzi?

— Mary Alice Young

Patrick przykuł kajdankami prawą rękę Angie do łóżka. Gdy się obudziła, Patrick był przy niej i podziwiał jej bliznę na plecach. Po krótkiej rozmowie Patrick zażądał od Angie zbudowania drugiej bomby. Nie zgodziła się, ale on przyrzekł jej, że znajdzie sposób, by ją do tego zmusić[1].

Angie Bolen dokonała wielu złych życiowych wyborów. A teraz nie miała już żadnego wyboru.

— Mary Alice Young

W kuchni domu Patrick rozstawił jej cały sprzęt, ale nie zażądał, by rozpoczęła pracę, bo czekał na jeszcze jeden element. Angie nadal mówiła, że tego nie zrobi, a Patrick powiedział jej, że w Oregonie wytną 4000 akrów starego lasu na nowe osiedla. Nadal mówiła "nie" i gdy oboje mieli się pokłócić, ktoś zapukał do drzwi. Była to Gabi i powiedziała, że nie odejdzie. Patrick zgodził się, by weszła, ale na minutę, bo inaczej ją zabije. Solis przyszła po przepis na "super lasagne". Patrick przedstawił się jako Anthony, brat Angie i skłamał, że sprzęt służy do naprawienia pilota. Angie dała jej przepis i wypchnęła z kuchni. W nocy Angie się przebudziła ze snu. Myślała, że to Patrick, z niewiadomymi jej intencjami. Kopnęła więc mężczyznę w klatkę piersiową. Okazało się, że to był Danny, który został oszukany przez Patricka. Napisał on bowiem do niego w imieniu Angie, że ma wrócić do domu. Patrick wszedł do pokoju i powiedział, celując do Danny'ego, "brakujący element właśnie przyjechał". Danny został przywiązany do krzesła i Patrick wyznał mu prawdę, że jest jego ojcem. Tymczasem w kuchni Angie, przykuta lewą ręką do krzesła, składała bombę. Patrick ją rozkuł, bo to dawało szanse na przyspieszenie prac. W tym momencie weszła Gabi z gotową lasagne, jej przepisu. Patrick zgodził się, by Angie jej spróbowała, więc Bolen poszła do kuchni. Gdy Patrick oglądał zdjęcia z przeszłości Gabi na jej komórce, Angie odkroiła kawałek i w potrawę włożyła karteczkę z napisem: "DANNY I JA JESTEŚMY ZAKŁADNIKAMI. BEZ POLICJI. SPROWADŹ NICKA". Prosiła o zabranie reszty do domu, co sąsiadka zrozumiała opacznie. Gdy Gabi przyszła do siebie, wyrzuciła, przy córce, potrawę do kosza. Wieczorem Celia i Juanita wyjęły ją stamtąd, bo były głodne i przy matce Celia wypluła karteczkę z ust. Gabi ją przeczytała, z niedowierzaniem[1].

Gabi sprytnie udało się obejść wartę pielęgniarek i pojechała do Nicka do szpitala. Właśnie obudził się ze śpiączki i Gabi powiedziała mu, że wie o wszystkim i o Patricku. Także to, że jego żona i Danny są zakładnikami Logana. Nick, mimo że czuł się osłabiony, poprosił Gabi, by zawiozła go na Wisteria Lane. Tymczasem Angie ukończyła bombę. Miała zadziałać w 30 sekund po tym jak wciśnięto by detonator. Patrick był zadowolony i powiedział Angie, że pojedzie z nim do Oregonu. Danny miał pozostać związany, bo gdyby bomba nie zadziałała, zabiłby Angie i własnego syna. Angie zdecydowała się sprawdzić i ewentualnie poprawić urządzenie. Patrick zaprowadził Angie do pokoju Danny'ego. Bolen miała pożegnać syna, a Patrick zanieść bombę do bagażnika samochodu. Chwilę po tym jak Angie weszła do pokoju, Patrick schował bombę do szafy w korytarzu, naprzeciwko tego pokoju. Tymczasem Danny, cały we łzach, próbował przekonać matkę, by z nim nie jechała. Angie zdążyła tylko powiedzieć, że nie ma wyboru, gdy Patrick ją zawołał. Gabi zdążyła przywieść Nicka pod dom. Miał się on wdrapać do domu, a Gabi zająć czymś Logana. Nickowi zakręciło się w głowie i po chwili podziękował za wszystko Gabi. Gdy Solis zaczęła mówić, że gdy obie były w samolocie, zobowiązała się pomóc sąsiadce, dostrzegła po chwili, że Nick zasnął. Zaczęła go szarpać, tak, że zsunął jej się na ramiona. Gabi pobiegła do domu, zostawiając Bolena w samochodzie i zadzwoniła do szpitala w Fairview. Chciała wybudzić Nicka ze śpiączki, gdy do jej domu weszła Susan. Wyprowadzała się i chciała się pożegnać. Gabi szybko się z nią pożegnała i zamknęła drzwi. Telefon się rozłączył. Po chwili zdążyła złapać Susan i razem poszły do domu Angie, mimo braku przekonania Susan. Gabi zaprowadziła Susan do drzwi głównych, a sama pobiegła pod okno Danny'ego. Zaczęła się wspinać w szpilkach, gdy Patrick zdążył zejść z Angie na parter jej domu. Rozkuł ją z kajdanek, gdy do drzwi zadzwoniła Susan. Patrick wycelował w wejściowe drzwi pistolet i kazał Angie pozbyć się sąsiadki. Obie zdążyły powiedzieć sobie "do widzenia" i Patrick zaprowadził Angie do samochodu w garażu. Gabi zdążyła się wdrapać do pokoju Danny'ego i zaczęła mu rozwiązywać ręce. Patrick i Angie wyjechali, ale on zatrzymał samochód przed ogródkiem domu Lynette, mając widok na dom przy 4352 Wisteria Lane. Logan zaczął mówić do Angie, że tego dnia, gdy Angie opuściła go 20 lat wcześniej był zdruzgotany i nie mógł jej wybaczyć. Był przekonany, że zdradziła nie tylko jego ale i wszystko, w co wierzyli. Postanowił ją odnaleźć i ukarać. Nie wprost, ale powiedział jej, że ma 30 sekund na uratowanie Danny'ego, po czym włączył pilot detonatora. Angie wybiegła z samochodu i po chwili, gdy była przy płocie przed budynkiem, odwróciła się. Kiwając mu dłonią, wyjawiła, że umieściła bombę w detonatorze, który trzymał Patrick. Ten zdążył powiedzieć "ty suko", po czym on sam i jego samochód eksplodował. Chwilę później pożar samochodu zobaczyli Danny i Gabi. Wieczorem Gabi, stojąc na dworcu autobusowym, wręczyła grubą kopertę z pieniędzmi Angie. Bolenowie mieli wyjechać, więc Angie przytuliła się do Gabi, po czym Solis odeszła. Nick i Angie w końcu wyjawili synowi, że on ma wrócić do Nowego Jorku, do babci Rose i Any. Uznali, że muszą przestać być samolubni i wreszcie dali Danny'emu wolność. Cena za to była wysoka, ponieważ oznaczało to, że nigdy się już nie spotkają. FBI w końcu cały czas ich szukało. Nick pocieszył jednak Danny'ego, że poradzi sobie, bo stał się porządnym mężczyzną. Syn Angie podziękował Nickowi za to i że był on dla niego ojcem. Oboje go przytulili i Angie z Nikiem pojechali do Atlanty[24].

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Postać, którą gra Drea de Matteo, początkowo miała się nazywać Sara Vitale[potrzebny przypis], jednakże w siódmym odcinku szóstej serii pojawiła się już para o nazwisku Vitale, Silvio (Vito D'Ambrosio) i Theresa (Susan Angelo).
 • Mąż Angie ma polskie nazwisko i prawdopodobnie polskie korzenie wedle słów Marca Cherry[25].
 • Drea de Matteo grała postać Angie Bolen tylko przez jeden sezon. Wybuchowy finał szóstego serii, jak to określił Marc Cherry, zakończył jej udział w widowisku. Sama aktorka była zainteresowana takim występem, ponieważ ma córeczkę i tęskniła za życiem w Nowym Jorku[26].
 • Betty Applewhite i Angie Bolen są jedynymi postaciami, z jedenastu tytułowych desperatek, które wystąpiły tylko w jednym, ale nie tym samym, sezonie.
 • Angie jest najmłodszą z jedenastu tytułowych desperatek.
 • Drea i Marc żartowali, że mogli połączyć historię Angie z postacią Adriany La Cervy z serialu "Rodzina Soprano" poprzez Program Ochrony Świadków[potrzebny przypis].
 • Prawdziwe nazwisko Bolenów to De Luca[6].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d Sezon 6 odcinek 22; w scenach od strony pleców.
 2. a b Sezon 6 odcinek 7
 3. a b c d e f g UWAGA: W tym sezonie ta postać nie wystąpiła!
 4. a b c d Sezon 6 odcinek 17
 5. a b Angie powiedziała, że gdy miała 18 lat to walczyła o ekologię. Ucieka jednak 19 lat od tego momentu z powodu Patricka Logana: 18 lat + 19 lat = 37 lat. 2015 - 37 = 1978.
 6. a b c Sezon 6 odcinek 11
 7. a b c Sezon 6 odcinek 21
 8. a b Sezon 6 odcinek 8
 9. a b c Sezon 6 odcinek 9
 10. a b Sezon 6 odcinek 16
 11. Sezon 6 odcinek 1
 12. Sezon 6 odcinek 2
 13. Sezon 6 odcinek 3
 14. Sezon 6 odcinek 4
 15. Sezon 6 odcinek 5
 16. Sezon 6 odcinek 6
 17. BŁĄD: Bolenowie przyznali, że od 18 lat uciekają. Skoro fabuła odcinka 6x09 ma miejsce w roku 2014, to odjąć lat 18 = 1996 rok. Scenarzyści mogli zapomnieć o "5-letnim przeskoku" między seriami czwartą a piątą.
 18. a b Sezon 6 odcinek 10
 19. Sezon 6 odcinek 13
 20. Sezon 6 odcinek 14
 21. Sezon 6 odcinek 15
 22. Sezon 6 odcinek 18
 23. Sezon 6 odcinek 19
 24. Sezon 6 odcinek 23
 25. ASK DESPERATE HOUSEWIVES SEASON 6 PART 1, YouTube, 2 października 2009
 26. 'Desperate Housewives' exclusive: Drea de Matteo to make 'explosive' exit in May | Ausiello | EW.com, Inside TV, 4 marca 2011