Anna Broniarczyk-Loba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Broniarczyk-Loba
Państwo działania  Polska
Doktor habilitowany nauk medycznych
Specjalność: okulistyka, strabologia
Alma Mater AM w Łodzi
Doktorat 1977 – medycyna
AM w Łodzi
Habilitacja 2005 – medycyna
UM w Łodzi
Nauczyciel akademicki
Uczelnia Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Anna Broniarczyk-Loba – polska okulistka, strabolog, doktor habilitowany medycyny, profesor nadzwyczajny w I Katedrze Chorób Oczu łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Dyplom lekarski zdobyła na Akademii Medycznej w Łodzi (od 2002 roku Uniwersytet Medyczny) i na tej uczelni została zatrudniona. Stopień doktorski uzyskała w 1977 roku na podstawie pracy "Ocena wyników wyleczenia zeza towarzyszącego w świetle rozmaitych kryteriów". Habilitowała się w 2005 roku na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy "Postępowanie diagnostyczno-operacyjne w zezie rozbieżnym następczym zapobiegające utrwalonemu dwojeniu".

Pracuje jako profesor nadzwyczajny w I Katedrze Chorób Oczu oraz na Oddziale Klinicznym Okulistyki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. N.Barlickiego w Łodzi[1]. W ramach Katedry jest kierownikiem Zakładu Patofizjologii Widzenia Obuocznego i Leczenia Zeza[1].

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego[1]. W pracy klinicznej i badawczej A. Broniarczyk-Loba specjalizuje się m.in. w diagnostyce i chirurgicznym leczeniu zeza.

Swoje prace publikowała w czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. w Klinice Ocznej, Okulistyce oraz Kontaktologii i Optyce Okulistycznej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Kadra medyczna (pol.). Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Łodzi. [dostęp 2014-06-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-27)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]