Anna Górna-Kubacka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Górna-Kubacka
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 14 marca 1945
Tarnobrzeg
Posłanka IV kadencji Sejmu
Okres od 19 października 2001
do 18 października 2005
Przynależność polityczna Sojusz Lewicy Demokratycznej

Anna Teresa Górna-Kubacka (ur. 14 marca 1945 w Tarnobrzegu) – polska polityk, nauczyciel akademicki, posłanka na Sejm IV kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończyła w 1969 studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, w 1978 uzyskała stopień doktora nauk politycznych. W latach 1964–1969 była członkinią Związku Młodzieży Socjalistycznej. Od 1967 do rozwiązania należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Pracowała jako adiunkt m.in. na Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademii Rolniczej w Poznaniu.

W latach 1998–2001 zasiadała w sejmiku wielkopolskim. Sprawowała mandat posła na Sejm IV kadencji z okręgu poznańskiego, wybranego z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pracowała w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej. W 2005 nie ubiegała się o reelekcję.

Był zatrudniona jako wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz w należącej do Uniwersytetu jednostce pozawydziałowej Collegium Europaeum Gnesnense w Gnieźnie.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]