Anna Popek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zobacz też: Anna Poppek – dziennikarka.
Anna Popek
Ilustracja
Anna Popek (2012)
Data i miejsce urodzenia 26 czerwca 1968
Bytom
Zawód dziennikarka, prezenterka telewizyjna
Strona internetowa

Anna Popek z domu Chruzik (ur. 26 czerwca 1968) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

W 1987 ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu, jest również absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zaocznego podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przeszła kurs BBC przygotowujący do kompleksowej realizacji programów telewizyjnych.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Rozpoczęła pracę w mediach jako prezenterka TVP Katowice, następnie TVP Wrocław, gdzie prowadziła lokalny program informacyjny Fakty, trafiła do programu drugiego Telewizji Polskiej do redakcji ekonomicznej Panoramy jako prowadząca i dziennikarka południowego wydania ekonomicznego. Od lipca 1999 została prezenterką TVP1. Prowadziła także program Kawa czy herbata? oraz w TVP2 dwie edycje programu Załóż się i program Takty Nietakty. Do końca marca 2016 współprowadziła w TVP2 poranny program Pytanie na śniadanie.

W 2007 wzięła udział w programie Gwiazdy tańczą na lodzie. Rok później wystąpiła w programie Taniec z gwiazdami, a jej partnerem został Cezary Olszewski, z którym zajęła trzynaste miejsce. Brała także udział w pierwszej edycji programu Fort Boyard. Od kwietnia do czerwca 2016 była jedną z prowadzących program Świat się kręci w TVP1. Od września 2016 prowadziła w Jedynce programy „Zatrzymaj chwilę” na zmianę z Katarzyną Kołeczek[1] oraz „Po prostu zdrowie”[2]. Prowadziła również program „Halo Polonia” w TVP Polonia[3]. Od lutego do czerwca 2017 prowadziła program „Dzień dobry Polsko” w TVP1 w duecie z Tomaszem Mandesem. We wrześniu 2017 została jedną z prowadzących Wielkie testy w Jedynce wraz z Maciejem Kurzajewskim.

Na początku 2017 roku zastała szefową PAP Life[4]. Na antenie Radia Plus i Vox FM prowadziła program Popek, kultura i gwiazdy. Następnie w Radiowej Jedynce prowadziła cykl Smaki zdrowia.

Była również doradcą Ministra Finansów Grzegorza Kołodki.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Jej mężem był Andrzej Popek, z którym rozwiodła się pod koniec sierpnia 2011 roku po 16 latach małżeństwa[5]. Ma dwie córki, Oliwię i Małgorzatę.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]