Anna Popek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zobacz też: Anna Poppek – dziennikarka.
Anna Popek
Anna Popek
Data i miejsce urodzenia 26 czerwca 1968
Bytom
Zawód dziennikarka, prezenterka telewizyjna
Strona internetowa

Anna Popek z domu Chruzik (ur. 26 czerwca 1968 w Bytomiu) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Biografia[edytuj]

W 1987 ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu, jest również absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zaocznego podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przeszła kurs BBC przygotowujący do kompleksowej realizacji programów telewizyjnych.

Swoją pracę rozpoczynała jako prezenterka ośrodka TVP w Katowicach, następnie przez TVP we Wrocławiu, gdzie prowadziła lokalny program informacyjny Fakty, trafiła do programu drugiego Telewizji Polskiej TVP2 do redakcji ekonomicznej Panoramy jako prowadząca i dziennikarka południowego wydania ekonomicznego. Od lipca 1999 została prezenterką TVP1. Prowadziła także program Kawa czy herbata? oraz w TVP2 dwie edycje programu Załóż się i program Takty Nietakty. Do końca marca 2016 współprowadziła w TVP2 poranny program Pytanie na śniadanie. Od kwietnia 2016 jest jedną z prowadzących wieczornego programu TVP1 Świat się kręci.

Na antenie Radia Plus i VOX FM prowadziła program Popek, kultura i gwiazdy. Następnie w Radiowej Jedynce prowadziła cykl Smaki zdrowia.

Jako rzecznik prasowy współorganizowała m.in. spotkanie papieża Jana Pawła II z pracownikami PLL LOT.

Była również doradcą ministra finansów Grzegorza Kołodki.

Życie prywatne[edytuj]

Jej mężem był Andrzej Popek. Rozwiodła się z nim po 16 latach małżeństwa[1]. Ma dwie córki Oliwię i Małgorzatę.

Programy rozrywkowe[edytuj]

W 2007 wzięła udział w programie Gwiazdy tańczą na lodzie. Rok później wystąpiła w programie Taniec z gwiazdami, a jej partnerem został Cezary Olszewski, z którym zajęła 13. miejsce. Brała także udział w I edycji programu Fort Boyard.

Filmografia[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]