Anna Popek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: Anna Poppek – polska dziennikarka, publicystka.
Anna Popek
Ilustracja
Anna Popek (2018)
Data i miejsce urodzenia 26 czerwca 1968
Bytom
Zawód, zajęcie dziennikarka, prezenterka telewizyjna
Strona internetowa

Anna Grażyna Popek z domu Chruzik (ur. 26 czerwca 1968) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Wykształcenie[edytuj | edytuj kod]

W 1987 ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu. Jest również absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach[1] i zaocznego podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim[1].

Przeszła kurs BBC przygotowujący do kompleksowej realizacji programów telewizyjnych[1].

Kariera dziennikarska[edytuj | edytuj kod]

Pracę w mediach rozpoczynała jako prezenterka TVP Katowice. Następnie pracowała we wrocławskim oddziale TVP, gdzie prowadziła lokalny program informacyjny Fakty, aż trafiła do programu drugiego Telewizji Polskiej do redakcji ekonomicznej Panoramy jako prowadząca i dziennikarka południowego wydania ekonomicznego.

Anna Popek (2012)

W lipcu 1999 została prezenterką TVP1, dla której prowadziła poranny program Kawa czy herbata?[1]. Od kwietnia do czerwca 2016 prowadziła talk-show Świat się kręci, a od września 2016 – Zatrzymaj chwilę[2] i Po prostu zdrowie[3]. Od lutego do czerwca 2017 współprowadziła poranny program Dzień dobry, Polsko!. Była prowadzącą dwóch edycji programów rozrywkowych TVP2 Załóż się[1] i Takty Nietakty[1], a także współprowadzącą program Pytanie na śniadanie. Prowadziła program Halo Polonia dla TVP Polonia[4] i program TVP Info Wstaje dzień (od 2018)[5]. Od września 2017 współprowadzi Wielkie Testy TVP.

Na początku 2017 została szefową PAP Life[6].

Prowadziła audycję Popek, kultura i gwiazdy na antenie Radia Plus i Vox FM, a także cykl Smaki zdrowia dla Programu I Polskiego Radia.

Inna działalność[edytuj | edytuj kod]

Była uczestniczką programów rozrywkowych Gwiazdy tańczą na lodzie (2007), Taniec z gwiazdami (2008)[1] i Fort Boyard.

Była również doradcą Ministra Finansów Grzegorza Kołodki.

Zagrała epizodyczne role w serialach: Czwarta władza (2004), Pitbull (2005), Egzamin z życia (2006), Barwy szczęścia (2007), M jak miłość (2011) i Na dobre i na złe (2012).

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Jej mężem był Andrzej Popek, z którym rozwiodła się pod koniec sierpnia 2011 roku po 16 latach małżeństwa[7]. Ma dwie córki, Oliwię i Małgorzatę.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]