Anna Popek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zobacz też: Anna Poppek – dziennikarka.
Anna Popek
Anna Popek
Data i miejsce urodzenia 26 czerwca 1968
Bytom
Zawód dziennikarka, prezenterka telewizyjna
Strona internetowa

Anna Popek z domu Chruzik (ur. 26 czerwca 1968 w Bytomiu) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Życiorys[edytuj]

W 1987 ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu, jest również absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zaocznego podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przeszła kurs BBC przygotowujący do kompleksowej realizacji programów telewizyjnych.

Swoją pracę rozpoczynała jako prezenterka TVP Katowice, następnie TVP Wrocław, gdzie prowadziła lokalny program informacyjny Fakty, trafiła do programu drugiego Telewizji Polskiej do redakcji ekonomicznej Panoramy jako prowadząca i dziennikarka południowego wydania ekonomicznego. Od lipca 1999 została prezenterką TVP1. Prowadziła także program Kawa czy herbata? oraz w TVP2 dwie edycje programu Załóż się i program Takty Nietakty. Do końca marca 2016 współprowadziła w TVP2 poranny program Pytanie na śniadanie. Od kwietnia do czerwca 2016 była jedną z prowadzących program Świat się kręci w TVP1.

Na antenie Radia Plus i Vox FM prowadziła program Popek, kultura i gwiazdy. Następnie w Radiowej Jedynce prowadziła cykl Smaki zdrowia.

Była również doradcą Ministra Finansów Grzegorza Kołodki.

Życie prywatne[edytuj]

Jej mężem był Andrzej Popek. Rozwiodła się z nim po 16 latach małżeństwa[1], w końcu sierpnia 2011 r. Ma dwie córki Oliwię i Małgorzatę.

Programy rozrywkowe[edytuj]

W 2007 wzięła udział w programie Gwiazdy tańczą na lodzie. Rok później wystąpiła w programie Taniec z gwiazdami, a jej partnerem został Cezary Olszewski, z którym zajęła 13. miejsce. Brała także udział w I edycji programu Fort Boyard.

Filmografia[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]