Anna Popek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
 Zobacz też: Anna Poppek – dziennikarka.
Anna Popek
Anna Popek
Data i miejsce urodzenia 26 czerwca 1968
Bytom
Zawód dziennikarka, prezenterka telewizyjna
Strona internetowa

Anna Popek z domu Chruzik (ur. 26 czerwca 1968 w Bytomiu) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W 1987 ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu, jest również absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zaocznego podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przeszła kurs BBC przygotowujący do kompleksowej realizacji programów telewizyjnych.

Swoją pracę rozpoczynała jako prezenterka ośrodka TVP w Katowicach, następnie przez TVP we Wrocławiu, gdzie prowadziła lokalny program informacyjny Fakty, trafiła do programu drugiego Telewizji Polskiej TVP2 do redakcji ekonomicznej Panoramy jako prowadząca i dziennikarka południowego wydania ekonomicznego. Następnie jako rzecznik prasowy współorganizowała m.in. spotkanie papieża Jana Pawła II z pracownikami PLL LOT. Od lipca 1999 została prezenterką TVP1. Prowadziła także program Kawa czy herbata? oraz w TVP2 dwie edycje programu Załóż się i program Takty Nietakty. Była również doradcą ministra finansów Grzegorza Kołodki. Na stałe związana z TVP2, prowadząca poranny program Pytanie na śniadanie. Na antenie Radia Plus i VOX FM prowadziła program Popek, kultura i gwiazdy. Obecnie w Radiowej Jedynce prowadzi cykl "Smaki zdrowia".

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Jej mężem był Andrzej Popek. Rozwiodła się z nim po 16 latach małżeństwa[1]. Ma dwie córki Oliwię i Małgorzatę.

Programy rozrywkowe[edytuj | edytuj kod]

W 2007 wzięła udział w programie Gwiazdy tańczą na lodzie. Rok później wystąpiła w programie Taniec z gwiazdami, a jej partnerem został Cezary Olszewski, z którym zajęła 13. miejsce. Brała także udział w I edycji programu Fort Boyard.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]