Anna Siewierska-Chmaj

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Siewierska-Chmaj
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk społecznych
Specjalność: język polityki, komunikacja międzykulturowa, mitologia polityczna[1]
Doktorat

13 kwietnia 2005[1]

Habilitacja

5 czerwca 2017[1]

Anna Maria Siewierska-Chmajpolska politolog, dr hab. nauk społecznych, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, oraz Katedry Nauk o Administracji Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

13 kwietnia 2005 obroniła pracę doktorską Politologiczno-semantyczna analiza expose premierów Polski w latach 1919–2001, 5 czerwca 2017 habilitowała się na podstawie dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Mity w polityce. Funkcje i mechanizmy aktualizacji[1]. Otrzymała nominację profesorską[1]. Została zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie[1].

Objęła funkcję profesora nadzwyczajnego w Katedrze Nauk o Administracji Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, a także w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie[1].

Jest rektorem w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i Dr hab. Anna Maria Siewierska-Chmaj, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-01-10].