Przejdź do zawartości

Anna Szarek (modelka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Anna Szarek
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

30 stycznia 1985
Garwolin

Zawód

aktorka

Lata aktywności

od 2011

Anna Szarek (ur. 30 stycznia 1985 w Garwolinie) – polska modelka i aktorka.

Życiorys

[edytuj | edytuj kod]

Z wykształcenia jest psychologiem. Na stałe mieszka w Warszawie.

Przez kilka lat była związana ze światem mody i agencją NEXT w Nowym Jorku. Współpracowała także z warszawską agencją New Age Models. Pracowała w Tokio, Barcelonie, Miami, Mediolanie i Hamburgu.

Karierę aktorską rozpoczęła u Patryka Vegi, od epizodu w Instynkcie. W 2012 roku zagrała w filmie Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć rolę Ingrid Heizer, nawiązującej do postaci właścicielki kawiarni Cafe Ingrid, członkini siatki szpiegowskiej. W tym samym roku wystąpiła w filmie komediowym Last Minute (reż. Patryk Vega), w roli Natalii, licealnej miłości bohatera. Gościnnie wystąpiła w popularnych serialach Komisarz Alex w reżyserii Roberta Wichrowskiego, Hotel 52 w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki. Wystąpiła w teledyskach grupy Kreuzberg – „DrzewoNadzei” i „Niecierpliwa”.

Kontrowersje

[edytuj | edytuj kod]

10 grudnia 2012 roku „Puls Biznesu” opublikował tekst, w którym sugeruje, że życiowy partner Szarek, prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski, lobbował wśród spółek notowanych na giełdzie w sprawie sponsoringu filmu Patryka Vegi Last minute (początkowo Zemsta Faraona), w którym Anna Szarek miała zagrać jedną z głównych ról[1]. Następnie informacje potwierdziła większość ogólnopolskich tytułów prasowych. Film pojawił się w kinach 22 lutego 2013 roku.

Filmografia

[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Karol Jedliński: Człowiek prezesa montuje film. [w:] Puls Biznesu [on-line]. pulsbiznesu.pb.pl, 9 października 2012. [dostęp 2016-12-14]. (pol.).

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]