Anna Wyszkoni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Ania Wyszkoni
Ilustracja
Anna Wyszkoni (2019)
Imię i nazwisko

Anna Maria[a] Wyszkoni

Data i miejsce urodzenia

21 lipca 1980
Tworków

Typ głosu

mezzosopran

Gatunki

pop, rock, pop-rock, pop punk

Zawód

piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, prezenterka, spikerka

Aktywność

od 1996

Wydawnictwo

Sony Music, Universal Music Polska

Zespoły
Łzy (1996–2010)
Faksymile
Strona internetowa

Anna Maria[a] Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka, autorka tekstów, prezenterka, spikerka i dekoratorka wnętrz.

W latach 1996–2010 wokalista zespołu Łzy. Solowo wydała pięć albumów: Pan i Pani (2009), Życie jest w porządku (2012), Kolędy wielkie (2015), Jestem tu nowa (2017) oraz Z cegieł i łez (2022).

W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na liście „50 najlepszych polskich wokalistek”[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończyła naukę w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tworkowie i II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu[2]. Gdy miała siedem lat, tańczyła w dziecięcym zespole „Uśmiech” z Tworkowa[3]. W wieku 14 lat wygrała wybory Miss Nastolatek Gminy Krzyżanowice[4].

W 1996 została wokalistką zespołu Łzy, z którym niedługo później wydała kasetę demo, a ich piosenki były emitowane na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. Pierwszym solowym sukcesem Wyszkoni było zajęcie pierwszego miejsca, zdobycie dwóch wyróżnień sponsorów oraz nagrody publiczności na Festiwalu Wokalnym w Wyszkowie. W 1998 premierę miał pierwszy album Łez pt. Słońce. W 1999 solowa zdobyła Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu, a podczas wydarzenia została dostrzeżona przez Elżbietę Skrętkowską, która zaprosiła ją do udziału w programie Szansa na sukces; w marcu zwyciężyła w odcinku z piosenkami grupy Myslovitz, wykonując utwór „Długość dźwięku samotności”. Ponadto zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu Po-Graj w Opolu, na którym występowała ze Łzami. W 2001 wydali album pt. W związku z samotnością, który dzięki przebojom „Agnieszka już dawno...” czy „Narcyz się nazywam” osiągnął duży sukces komercyjny, m.in. zdobył status platynowej płyty za sprzedaż w ponad 150 tys. nakładzie. W 2003 za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte” otrzymali nagrodę publiczności w konkursie „Premier” na 40. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu[5], a następnie wydali kolejny album pt. Nie czekaj na jutro. W styczniu 2004 z utworem „Julia, tak na imię mam” zajęli drugie miejsce w Krajowych Eliminacjach do 49. Konkursu Piosenki Eurowizji i drugie miejsce w plebiscycie Telekamery w kategorii muzyka. W czerwcu 2004 wystąpiła z zespołem na 41. KFPP w Opolu, na którym odebrali Superjedynki dla zespołu roku oraz za przebój roku („Oczy szeroko zamknięte”).

Wyszkoni (2008)

23 sierpnia 2008 wystartowała z zespołem Video w konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2008, z piosenką „Soft” zajęli drugie miejsce[6]. 27 kwietnia 2009 wydała swój pierwszy, solowy singiel, „Czy ten pan i pani”, za który zdobyła drugą nagrodę w konkursie „Premier” na 46. KFPP w Opolu[5], gdzie została uhonorowana także Nagrodą Fotoreporterów i Dziennikarzy[6]. 29 czerwca nakładem Sony Music wydała solowy album pt. Pan i Pani, który uzyskał status platynowej płyty[6] i który promowała jeszcze dwoma singlami, „Z ciszą pośród czterech ścian” (2009) i „Lampa i sofa” (2010). W 2010 wystąpiła ze Łzami na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn[7] oraz pojawiła się gościnnie w jednym z odcinków serialu Na dobre i na złe[8] oraz uzyskała kilka nominacji do Superjedynki: w kategorii Płyta roku – Pop (za Pan i Pani), Przebój roku („Lampa i sofa”) i Wokalistka roku[9]. W listopadzie poinformowała o zakończeniu współpracy ze Łzami, co wyjaśniła chęcią rozwoju kariery solowej[10]. 19 listopada wydała rozszerzoną edycję albumu Pan i Pani[11], którą promowała singlami „Wiem, że jesteś tam”, „Graj chłopaku graj” i „Po to jesteś tu”. 3 czerwca 2011 wystąpiła w koncercie „TOP” na festiwalu TOPtrendy 2011 wśród dziesięciu artystów z największą liczbą sprzedanych płyt w poprzedzającym roku w Polsce – za sprzedaż albumu Pan i Pani zajęła szóste miejsce[6]. Tydzień później podczas 48. KFPP w Opolu odebrała Superjedynkę za przebój roku („Wiem, że jesteś tam”).

Wyszkoni z zespołem Plateau na Przystanku Woodstock (2011)

W sierpniu 2012 wystąpiła na Sopot Festival 2012[12] oraz wydała drugi solowy album pt. Życie jest w porządku, który promowała singlem „Zapytaj mnie o to, kochany” napisanym przez Marka Jackowskiego i Korę. W styczniu 2013 za sprzedaż albumu Życie jest w porządku odebrała status złotej płyty[13]. Niedługo później wydała singiel „W całość ułożysz mnie[14][15]. W lutym w duecie z Piotrem Cugowskim nagrała piosenkę „Syberiada”, będącą motywem przewodnim z filmu Syberiada polska[16]. W czerwcu z utworem „W całość ułożysz mnie” wystąpiła w koncercie „Największe przeboje roku” na festiwalu TOPtrendy 2013 w Sopocie[17], następnie pojawiła się na jubileuszowym 50. KFPP w Opolu[18], na którym odebrała SuperNagrodę[19]. 26 czerwca 2013 wydała „Dźwięki nocy”, trzeci singiel z albumu Życie jest w porządku[20]. 20 maja 2014 ukazała się reedycja albumu pt. Życie jest w porządku, którą promowała singlami „Na cześć wariata”, „Biegnij przed siebie” i „Prywatna Madonna”[21]. 20 lipca podczas koncertu Lato Zet i Dwójki wygrała konkurs na najlepszą piosenkę z utworem „Na cześć wariata”[22]. Od 5 września do 14 listopada uczestniczyła w drugiej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami[23], w parze z Janem Klimentem zajęła drugie miejsce w finale[24].

Wyszkoni (2013)

W lutym 2015 zajęła 22. miejsce w plebiscycie radia RMF FM na artystę 25-lecia[25]. 13 maja za album Życie jest w porządku zdobyła certyfikat podwójnie platynowej płyty[26]. 30 maja wystąpiła z utworem „Biegnij przed siebie” w koncercie Radiowy przebój roku podczas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, a w lipcu zaśpiewała kilka swoich przebojów na koncercie Lata Zet i Dwójki w Łodzi. 20 listopada wydała album z kolędami pt. Kolędy wielkie oraz singiel „Od nieba do nieba”. W maju 2016, dzięki zdobyciu podwójnej platyny za album Życie jest w porządku, wystąpiła w koncercie Platynowym podczas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, ponadto w trakcie festiwalu zagrała recital z okazji 20-lecia pracy artystycznej, obejmujący jej solowe przeboje, hity nagrane ze Łzami oraz premierowy utwór „Nie chcę Cię obchodzić”. Na festiwalu została nagrodzona przez telewizję Polsat kryształowym „Sercem dla muzyki” oraz nagrodą specjalną radia RMF FM[27][28]. 15 października zasiadła w jury finału krajowych eliminacji do 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci[29].

Wyszkoni (2016)

31 marca 2017 wydała album pt. Jestem tu nowa, który promowała singlami „Oszukać los”, „Nie chcę cię obchodzić”, „Zanim to powiem” i „Mimochodem”. 26 maja wystąpiła w duecie z Michałem Bajorem podczas koncertu Platynowego Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, wykonując utwór „Ja kocham, Ty kochasz”[potrzebny przypis]. 3 czerwca wystąpiła w koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Otwocku, gdzie wykonała piosenki „Biegnij przed siebie” i „Nie chcę Cię obchodzić”. 19 sierpnia wystąpiła na Top of the Top Festival Sopot 2017 w koncercie „#iDance... Morze przebojów”. Tydzień później z piosenką „Nie chcę cię obchodzić” wygrała konkurs na „Przebój lata 2017” organizowany przez RMF FM i Polsat w Kielcach. 15 września odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a dwa dni później wzięła udział w koncercie „Od Opola do Opola” na 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej, wykonując kolejno trzy utwory: „Nie chcę cię obchodzić”, „Czy ten pan i pani” oraz „Oszukać los”. Po występie odebrała nagrodę specjalną Telewizji Polskiej. 26 maja 2018 wystąpiła na Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, wykonując utwór „Nie chcę Cię obchodzić” podczas koncertu Radiowy przebój roku. 26 sierpnia ponownie wystąpiła w koncercie Przebój Lata RMF FM i Polsat, tym razem w roli laureatki, prezentując minirecital swoich piosenek. 31 sierpnia 2018 wykonała wiązankę przebojów w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. 26 października wydała reedycję płyty pt. Jestem tu nowa w wersji dwupłytowej, zawierającą m.in. zbiór akustycznych przebojów piosenkarki wykonanych na żywo. Wydawnictwo promowała singlem „Cisza tak dobrze brzmi”. 9 grudnia wystąpiła w Gdańsku na koncercie TVN pod hasłem Miłość jest wszystkim.

W maju 2019 zasiadła w polskim składzie jurorskim 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, a premierę miał utwór „Różowe okulary” zespołu My3, w którym wystąpiła gościnnie wraz z córką, Polą. 3 czerwca wydała singiel „Księżyc nad Juratą”, będący kontynuacją jej współpracy z Janem Borysewiczem. 14 czerwca zaśpiewała piosenki „Nie chcę cię obchodzić” i „Księżyc nad Juratą” oraz cover zespołu Maanam „To tylko tango” w hołdzie dla Kory w koncercie „Od Opola do Opola” na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 6 lipca została laureatką podczas 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach i odsłoniła płytę z odciskiem swojej dłoni w Promenadzie Gwiazd, a po ceremonii zagrała koncert dla zgromadzonej publiczności[30]. Również w 2019 nagrała tytułową piosenkę do reaktywowanego programu rozrywkowego TVP2 Czar par[31].

W maju 2020 z inicjatywy Anny Dymnej nagrała razem z grupą innych wykonawców piosenkę „Mimo wszystko”, będącą hołdem dla ludzi walczących o zdrowie innych w dobie pandemii COVID-19 oraz wystąpiła podczas koncertu TVP2 Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II i widowisku słowno-muzycznym Urodziłem się w Wadowicach[32][33]. W lipcu wystąpiła podczas koncertu TVP2 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki w Płocku[34]. We wrześniu wykonała utwór „Odpływają kawiarenki” z repertuaru Ireny Jarockiej podczas koncertu „Festiwal, festiwal!!! – złote opolskie przeboje” na 57. KFPP w Opolu. W tym samym roku ukończyła zawodowy kurs projektowania wnętrz[35]. 14 lutego 2021 wystąpiła podczas koncertu Walentynki z Polsatem[36]. Wiosną prowadziła program Polsatu pt. Design Dream. Pojedynek na wnętrza[37]. 12 sierpnia miał premierę jej nowy singel „Skrable”, który wykonała 22 sierpnia w Dzień dobry TVN, zaprezentowała wówczas także nowy wizerunek sceniczny[38][39]. W 2022 została ambasadorką akcji Wrocławski Rok Dobrych Relacji, którego celem jest zwrócenie uwagi na narastający problem samotności[40]. W roku tym wydała również album Z cegieł i łez, którego premiera odbyła się 25 listopada 2022. Płytę promowały teledyski do singli, kolejno: „Było minęło”, „Z cegieł i łez”, „Dla Ciebie”. Album ten promowany był również na specjalnej trasie koncertowej „Z cegieł i łez” w Polsce i za granicą. 1 grudnia 2023 wydany został kolejny krążek artystki. Album 10 to hołd dla zmarłego w maju 2013 założyciela zespołu Maanam – Marka Jackowskiego prywatnie przyjaciela Wyszkoni. Projekt oparty został na twórczości Marka Jackowskiego oraz Kory. Tydzień przed premierą albumu wydany został zwiastun w postaci singla „Lucciola”. Premiera teledysku do tej piosenki zbiegła się wraz z premierą samego albumu 10. Artystka w 2024 roku planuje wyruszyć w trasę promującą album, która poszerzona zostanie o inne pozycje z repertuaru zespołu Maanam i twórczości Marka Jackowskiego.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

27 grudnia 2001 urodziła syna Tobiasza, z małżeństwa z Adamem Pigułą, z którym jest rozwiedziona. Obecnie związana jest ze swoim menedżerem, Maciejem Durczakiem, z którym ma córkę Polę (ur. w 2012)[41]. Mieszka w podwrocławskich Pasikurowicach[42].

W 2016 zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy, guza tarczycy[43].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Dyskografia Anny Wyszkoni.

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Rok Nagroda Kategoria Rezultat
2008 Sopot Festival 2008 Bursztynowy Słowik („Soft” z zespołem Video) 2. miejsce
2009 46. KFPP w Opolu Srebrna Premiera („Czy ten pan i pani”) Wygrana[44]
Nagroda Dziennikarzy i Fotoreporterów Wygrana[45]
Famka 2009 Wokalistka roku Wygrana[46]
2010 Gwiazdy dobroczynności Wolontariusz 2. miejsce[47]
Złote Dzioby Wokalistka roku Nominacja[48]
VIVA Comet 2010 Artystka roku Nominacja[49]
Teledysk roku („Czy ten pan i pani”) Nominacja[49]
Dzwonek roku („Czy ten pan i pani”) Wygrana[49]
Superjedynki Przebój roku („Lampa i sofa”) Nominacja[50]
Płyta roku – Pop (Pan i Pani) Nominacja[50]
Wokalistka roku Nominacja[50]
47. KFPP w Opolu Serialowy przebój lata („Czy ten pan i pani”; oraz aktorzy serialu Licencja na wychowanieDariusz Wiktorowicz i Jolanta Fraszyńska) 3. miejsce[51]
2011 Eska Music Awards 2011 Artystka roku Nominacja[52]
Hit roku („Wiem, że jesteś tam”) Nominacja[52]
TOPtrendy 2011 Najlepiej sprzedająca się płyta w 2010 roku (Pan i Pani) 6. miejsce[53]
Superjedynki Przebój roku („Wiem, że jesteś tam”) Wygrana[54]
VIVA Comet 2011 Najlepsze na VIVA-TV.pl (VIVA i Przyjaciele – „Muzyki moc”) Wygrana[55]
OGAE Video Contest 2011 – reprezentant Polski[56] Teledysk („Wiem, że jesteś tam”) Nominacja
Teledysk (VIVA i Przyjaciele – „Muzyki moc”) Nominacja
2013 TOPtrendy 2013 Największe przeboje roku („W całość ułożysz mnie”) Nominacja[17]
50. KFPP w Opolu SuperNagroda Wygrana[19]
2014 Wąż 2014 Najgorszy teledysk okołofilmowy („Syberiada”; oraz Piotr Cugowski) Wygrana[57]
Lato Zet i Dwójki 2014 Najlepsza piosenka („Na cześć wariata”) Wygrana[22]
2015 Plebiscyt RMF FM Artysta 25-lecia 22. miejsce[25]
2016 Polsat SuperHit Festiwal 2016 Kryształowe serce dla muzyki Wygrana[28]
Nagroda specjalna radia RMF FM Wygrana[27]
2017 Przebój lata RMF FM i Polsatu Przebój lata 2017 („Nie chcę Cię obchodzić”) Wygrana[potrzebny przypis]
54. KFPP w Opolu Gwiazda w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Odsłonięcie gwiazdy
Nagroda specjalna Telewizji Polskiej Wygrana
2018 Lwice Biznesu 2018 Gwiazda o wielkim sercu (oraz Maciej Durczak) Wygrana
2019 24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach Odcisk dłoni w Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach Odsłonięcie płyty
2020 Plebiscyt Radia Lublin 2020 Najlepszy koncert, jaki odbył się w Radiu Lublin w 2019 roku (koncert zorganizowany 8 marca 2019) Wygrana[58]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Na stronie internetowej ZAiKS (online.zaiks.org.pl) w wyszukiwarce utworów A. Wyszkoni.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. 50 najlepszych polskich wokalistek. machina.pl, 12-17.
 2. Anna Wyszkoni. [dostęp 2009-05-26]. (pol.).
 3. https://kobieta.onet.pl/anna-wyszkoni-potrafie-powiedziec-nie/rdj7t.
 4. Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami 2 – Odcinek 2. [dostęp 2019-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-22)].
 5. a b Sylwia Gawłowska: Festiwalowe podium. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu 1963–2017 we wspomnieniach artystów. 2018, s. 160. ISBN 978-83-938344-7-1.
 6. a b c d O Ani. aniawyszkoni.pl. [dostęp 2012-08-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-20)].
 7. Łzy z nową piosenką. Interia.pl. [dostęp 2011-01-23]. (pol.).
 8. filmpolski.pl: Anna Wyszkoni. filmpolski.pl.
 9. SuperJedynki 2010: ogłoszono nominacje. muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-07-27].
 10. Ania Wyszkoni opuszcza Łzy!. eska.pl. [dostęp 2011-01-23]. (pol.).
 11. Reedycja już w tłoczni!. aniawyszkoni.pl. [dostęp 2010-11-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. (pol.).
 12. SOPOT FESTIVAL 2012. aniawyszkoni.pl, 2012-08-25. [dostęp 2014-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-07-26)]. (pol.).
 13. Złota Płyta dla Ani Wyszkoni. aniawyszkoni.pl, 2013-01-16. [dostęp 2013-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-20)].
 14. Z Nowym Rokiem.... www.aniawyszkoni.pl, 2013-01-08. [dostęp 2013-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-11)].
 15. Premiera drugiego singla Ani. aniawyszkoni.pl, 2013-01-21. [dostęp 2013-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-11)].
 16. Ania: Syberiada polska. aniawyszkoni.pl, 2013-02-08. [dostęp 2013-02-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-03-04)].
 17. a b Łukasz Szewczyk, Polsat wybierze „Największe przeboje roku” – nowy koncert Sopot TopTrendy, media2.pl, 7 maja 2013 [dostęp 2013-05-28] (pol.).
 18. Ania Wyszkoni – „Podwójne święto w Opolu Moi drodzy! Wpadłam już...”. facebook.com, 2013-05-16. [dostęp 2013-06-09]. (pol.).
 19. a b Opole 2013. SuperPremiery2013, SuperDebiuty2013, SuperJedynki2013: nagrody + nominowani. eska.pl, 2013-06-14. [dostęp 2013-06-15]. (pol.).
 20. DŹwięki nocy kolejnym singlem z nowej płyty. aniawyszkoni.pl, 2013-06-26. [dostęp 2013-07-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-11)]. (pol.).
 21. BIEGNĘ PRZED SIEBIE.... aniawyszkoni.pl, 2014-08-27. [dostęp 2014-09-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-06)]. (pol.).
 22. a b Niezwykły prezent dla Ani Wyszkoni. m.plejada.onet.pl. [dostęp 2014-07-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-07-26)]. (pol.).
 23. 12 uczestników drugiej edycji “Tańca z Gwiazdami” w Polsacie (pełna lista). [w:] Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2014-08-08. [dostęp 2014-08-21]. (pol.).
 24. Joanna Rokicka: „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”: Kryształową Kulę zdobyła Agnieszka Sienkiewicz!. muzyka.onet.pl, 2014-11-14. [dostęp 2014-11-15]. (pol.).
 25. a b Artysta 25-lecia. rmf.fm. [dostęp 2015-02-09]. (pol.).
 26. Platynowe płyty CD (przyznane w 2015 roku). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2015-05-13]. (pol.).
 27. a b Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie: Bursztynowy Słowik dla Zbigniewa Wodeckiego. muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-05-29]. (pol.).
 28. a b Polsat SuperHit Festiwal: Za nami drugi dzień festiwalu. Zobacz zdjęcia!. rmf.fm. [dostęp 2016-05-29]. (pol.).
 29. Sergiusz Królak: Eurowizja dla Dzieci 2016: znamy jurorów polskich eliminacji. Wśród nich dwie znane piosenkarki. Które?. [w:] Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2016-10-03. [dostęp 2016-10-03]. (pol.).
 30. Ania Wyszkoni na festiwalu gwiazd. festiwalgwiazd.com. [dostęp 2019-09-13]. (pol.).
 31. https://www.eska.pl/news/czar-par-piosenka-kto-spiewa-i-jaki-jest-tytul-audio-tylko-u-nas-aa-mG89-atPW-Dwry.html.
 32. Gwiazdy dla fundacji Anny Dymnej. Posłuchaj nagrania „Mimo wszystko”, muzyka.dziennik.pl, 4 maja 2020.
 33. TVP świętuje setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, wirtualnemedia.pl (pol.).
 34. „Płock – Wakacyjna trasa Dwójki. Lato, muzyka, zabawa” j, TeleRozrywka, 4 lipca 2020.
 35. Rafał Kowalski: Ania Wyszkoni ukończyła studia niezwiązane z muzyką. Teraz otwiera własną firmę!. viva.pl, 20 stycznia 2021. [dostęp 2021-03-02]. (pol.).
 36. Kozidrak, Szpak i Wyszkoni gwiazdami „Walentynek z Polsatem”, wirtualnemedia.pl.
 37. Anna Wyszkoni: „Walentynki z Polsatem”, piosenki i miłość!. polsat.pl (online), 11 lutego 2021. [dostęp 2021-02-11]. (pol.).
 38. Sabina Zięba, Ania Wyszkoni powraca w nowym stylu, Dzień dobry TVN, 22 sierpnia 2021.
 39. Anna Wyszkoni wraca na scenę. Internauci komentują: to już nie ta sama Ania, co kiedyś, Onet Kultura, 23 sierpnia 2021.
 40. Ambasadorzy Roku Dobrych Relacji, wroclaw.pl [dostęp 2022-09-30] (pol.).
 41. Pola jest już z nami!. aniawyszkoni.pl. [dostęp 2012-02-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-13)]. (pol.).
 42. Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami 2 – Odcinek 7. ipla.tv. [dostęp 2014-10-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-20)]. (pol.).
 43. Ania Wyszkoni miała raka tarczycy. kobieta.pl, 2018-02-20. [dostęp 2019-09-13]. (pol.).
 44. Srebro dla Ani!. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 45. Ania zdobyła Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów!. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 46. Ania Wokalistką Roku!. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 47. Gwiazdy Dobroczynności. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 48. Ania nominowana do Złotego Dzioba Radia Wawa!. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 49. a b c Ania pięciokrotnie nominowana do VIVA COMET!. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 50. a b c Ania nominowana do Superjedynek 2010!. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 51. Opole 2010. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-09-21)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 52. a b Eska Music Awards. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 53. Znamy laureatów koncertu TOP na Sopot TOPtrendy. plejada.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-06-05)]. plejada.pl [dostęp 2011-06-04]
 54. SuperJedynki 2011. aniawyszkoni.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)]. aniawyszkoni.pl [dostęp 2011-04-21]
 55. Alko: Nagrody Viva Comet 2011 rozdane!. muzyka.wp.pl, 2011-02-24.
 56. Artur Onacki, OGAE Video Contest 2011 – nasz wybór, eurowizja.org, 13 września 2011 [dostęp 2015-05-13] [zarchiwizowane z adresu 2011-11-13].
 57. Węże 2014 rozdane: „Ostra randka” najgorszym filmem roku. film.onet.pl, 2014-04-01. [dostęp 2014-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-07-26)]. (pol.).
 58. Radio Lublin, www.facebook.com [dostęp 2020-03-24] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]