Antalya Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Antalya Open 2018
Miejsce  Turcja
Antalya
Obiekt Kaya Palazzo Resort
Nawierzchnia Trawiasta
Data 24–30.06.2018
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 486 145 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
Gra podwójna
Brazylia Marcelo Demoliner
Meksyk Santiago González
2017 2019
Strona internetowa

Antalya Open 2018, właśc. Turkish Airlines Open Antalya 2018tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2018 z cyklu Antalya Open rozgrywany w dniach 24–30 czerwca 2018 roku w Antalyi na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 486 145 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Francja Adrian Mannarino 26 finał
02Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 29 zwycięstwo
3/WCHiszpania Fernando Verdasco 33 2. runda
4/WCFrancja Gaël Monfils 42 półfinał
05Holandia Robin Haase 43 2. runda
06Portugalia João Sousa 47 ćwierćfinał
07Japonia Yūichi Sugita 52 2. runda
08Serbia Dušan Lajović 56 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Francja Adrian Mannarino 7 6  
6  Portugalia João Sousa 63 4  
  1  Francja Adrian Mannarino 4 7 6  
  4/WC  Francja Gaël Monfils 6 64 4  
4/WC  Francja Gaël Monfils 7 6
   Hiszpania Guillermo García-López 63 4  
    1  Francja Adrian Mannarino 1 6 1
  2  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 6 1 6
   Gruzja Nikoloz Basilaszwili 65 2  
 Czechy Jiří Veselý 7 6  
 Czechy Jiří Veselý 3 61
  2  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 6 7  
 Francja Pierre-Hugues Herbert 4 1
  2  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Francja Adrian Mannarino 6 7  
 Rosja Jewgienij Donskoj 2 7 3      Litwa Ričardas Berankis 4 5  
 Litwa Ričardas Berankis 6 64 6       1  Francja Adrian Mannarino 7 6
 Włochy Paolo Lorenzi 3 3       6  Portugalia João Sousa 63 4
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 6 6      Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 7 4 4
 Niemcy Florian Mayer 2 2     6  Portugalia João Sousa 64 6 6  
6  Portugalia João Sousa 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4/WC  Francja Gaël Monfils 6 5 7  
Q  Słowenia Blaž Kavčič 7 6     Q  Słowenia Blaž Kavčič 3 7 5  
 Cypr Markos Pagdatis 64 3       4/WC  Francja Gaël Monfils 7 6
 Hiszpania Guillermo García-López 6 67 6        Hiszpania Guillermo García-López 63 4
Q  Japonia Taro Daniel 4 7 4      Hiszpania Guillermo García-López 6 65 7
Q  Rosja Michaił Jużny 64 7 4     5  Holandia Robin Haase 2 7 62  
5  Holandia Robin Haase 7 65 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Serbia Dušan Lajović 6 6  
Q  Słowacja Filip Horanský 3 3     8  Serbia Dušan Lajović 4 6 5  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 2 3      Gruzja Nikoloz Basilaszwili 6 2 7  
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili 6 6        Gruzja Nikoloz Basilaszwili 65 2
 Czechy Jiří Veselý 6 7        Czechy Jiří Veselý 7 6
 Australia Jordan Thompson 4 65      Czechy Jiří Veselý 6 7
    3/WC  Hiszpania Fernando Verdasco 3 5  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Japonia Yūichi Sugita 6 3 6  
 Argentyna Guido Pella 4 6 4     7  Japonia Yūichi Sugita 6 4 65  
 Argentyna Federico Delbonis 65 4      Francja Pierre-Hugues Herbert 2 6 7  
 Francja Pierre-Hugues Herbert 7 6        Francja Pierre-Hugues Herbert 4 1
WC  Turcja Cem İlkel 4 65       2  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 6 6
 Rumunia Marius Copil 6 7      Rumunia Marius Copil 6 4 4
    2  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 4 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 76 020 250
Finalista 40 040 150
Półfinalista 21 690 90
Ćwierćfinalista 12 355 45
2. runda 7280 20
1. runda 4320 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
Holandia Jean-Julien Rojer
43 1. runda
02Białoruś Maks Mirny
Austria Philipp Oswald
81 półfinał
03Holandia Sander Arends
Holandia Matwé Middelkoop
99 finał
04Argentyna Andrés Molteni
Chile Hans Podlipnik-Castillo
111 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
 Holandia Jean-Julien Rojer
7 66 12  
 Czechy Roman Jebavý
 Chile Julio Peralta
5 7 14      Czechy Roman Jebavý
 Chile Julio Peralta
7 3 10  
WC  Turcja Koray Kırcı
 Turcja Ergi Kırkın
3 4      Hiszpania Guillermo García-López
 Portugalia João Sousa
65 6 6  
 Hiszpania Guillermo García-López
 Portugalia João Sousa
6 6        Czechy Roman Jebavý
 Chile Julio Peralta
7 64 6  
4  Argentyna Andrés Molteni
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
6 6        Brazylia Marcelo Demoliner
 Meksyk Santiago González
62 7 10  
WC  Turcja Tuna Altuna
 Rosja Konstantin Krawczuk
4 2     4  Argentyna Andrés Molteni
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
1 63
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Meksyk Santiago González
6 6      Brazylia Marcelo Demoliner
 Meksyk Santiago González
6 7  
 Francja Fabrice Martin
 Indie Purav Raja
3 2        Brazylia Marcelo Demoliner
 Meksyk Santiago González
7 66 10
 Chorwacja Antonio Šančić
 Białoruś Andrej Wasileuski
65 6 8       3  Holandia Sander Arends
 Holandia Matwé Middelkoop
5 7 8
 Mołdawia Radu Albot
 Argentyna Guido Pella
7 2 10      Mołdawia Radu Albot
 Argentyna Guido Pella
4 6 7  
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić
 Serbia Dušan Lajović
7 66 8     3  Holandia Sander Arends
 Holandia Matwé Middelkoop
6 3 10  
3  Holandia Sander Arends
 Holandia Matwé Middelkoop
64 7 10       3  Holandia Sander Arends
 Holandia Matwé Middelkoop
7 6
PR  Serbia Ilija Bozoljac
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
3 3       2  Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
64 3  
 Francja Jonathan Eysseric
 Francja Hugo Nys
6 6      Francja Jonathan Eysseric
 Francja Hugo Nys
6 65 5
 Argentyna Federico Delbonis
 Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela
62 5     2  Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
3 7 10  
2  Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
7 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 23 090 250
Finaliści 12 140 150
Półfinaliści 6580 90
Ćwierćfinaliści 3760 45
1. runda 2200 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]