Anton Babikow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anton Babikow
Anton Babikow
Data i miejsce urodzenia 2 sierpnia 1991
Ufa, ZSRR
Klub CSKA
Wzrost 180 cm
Reprezentacja  Rosja
Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 OAR (ZIO 2018)
Debiut w PŚ 17 stycznia 2015, Ruhpolding
(46. miejsce – b. spr.)
Pierwsze punkty w PŚ 2 grudnia 2015, Östersund
(18. miejsce – b. ind.)
Pierwsze podium w PŚ 4 grudnia 2016, Östersund
(1. miejsce – b. poś.)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa Świata
Złoto Hochfilzen 2017 sztafeta
Mistrzostwa Europy
Złoto Otepää 2015 sztafeta
Złoto Tiumeń 2016 poj. sz.m.
Złoto Tiumeń 2016 b. pościgowy
Brąz Nove Mesto 2014 b. pościgowy
Brąz Otepää 2015 b. pościgowy
Brąz Tiumeń 2016 sprint

Anton Igoriewicz Babikow (ros. Антон Игоревич Бабиков; ur. 2 sierpnia 1991 w Ufie) – rosyjski biathlonista. Trzykrotny mistrz Europy. Reprezentant kraju w zawodach Pucharu Świata.

4 grudnia 2016 r. odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Triumf w biegu na dochodzenie w Östersund był jednocześnie jego pierwszym miejscem na podium[1].

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2018 Pjongczang
16.
57.
40.
9.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2016 Oslo/Holmenkollen
23.
21.
16.
6.
2017 Hochfilzen
49.
39.
1.

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2015/2016 48.
2016/2017 24.
2017/2018 25.

Zwycięstwa w zawodach[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Pudła Czas biegu Przypisy
1. 4 grudnia 2016 Szwecja Östersund Bieg pościgowy na 12,5 km 0+0+1+0 31:22.3 min

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 4 grudnia 2016 Szwecja Östersund Bieg pościgowy na 12,5 km 1. 0+0+1+0 31:22.3 min
2. 18 grudnia 2016 Czechy Nové Město na Moravě Bieg masowy na 15 km 3. 0+0+0+1 36:28.3 min +9.4 s Martin Fourcade

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2014/2015
Östersund Bieg indywidualny (3.12.2014)
IN
Östersund Sprint (6.12.2014)
SP
Östersund Bieg pościgowy (7.12.2014)
PU
Hochfilzen Sprint (12.12.2014)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2014)
PU
Pokljuka Sprint Sprint (19.12.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (20.12.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (21.12.2014)
MS
Oberhof Sprint (10.01.2015)
SP
Oberhof Bieg masowy (11.01.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (17.01.2015)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (18.01.2015)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2015)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (24.01.2015)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (7.02.2015
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (8.02.2015
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (12.02.2015)
IN
Oslo/Holmenkollen Sprint (14.02.2015)
SP
Kontiolahti Sprint (7.03.2015)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (8.03.2015)
PU
Kontiolahti Bieg indywidualny (12.03.2015)
IN
Kontiolahti Bieg masowy (15.03.2015)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (19.03.2015)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (21.03.2015)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (22.03.2015)
MS
punkty
- - - - - - - - - - 46 - - - 75 - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
Östersund Bieg indywidualny (2.12.2015)
IN
Östersund Sprint (5.12.2015)
SP
Östersund Bieg pościgowy (6.12.2015)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2015)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.12.2015)
PU
Pokljuka Sprint (17.12.2015)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (19.12.2015)
PU
Pokljuka Bieg masowy (20.12.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (8.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (9.01.2016)
PU
Ruhpolding Bieg masowy (10.01.2016)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (13.01.2016)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (17.01.2016)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2016)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (23.01.2016)
PU
Canmore Sprint (4.02.2016
SP
Canmore Bieg masowy (6.02.2016
MS
Presque Isle Sprint (11.02.2016)
SP
Presque Isle Bieg pościgowy (12.02.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (5.03.2016)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (6.03.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (10.03.2016)
IN
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (13.03.2016)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (18.03.2016)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (19.03.2016)
PU
punkty
18 - - - - - - - - - - - - 31 7 - - - - 23 21 - 16 - - 132
Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (1.12.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (15.12.2016
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016
MS
Oberhof Sprint (5.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (13.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2016)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (19.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (22.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (11.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (16.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (3.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
57 7 1 21 34 50 34 3 18 6 8 23 DNS 39 14 49 39 - - 41 15 38 DNS 42 24 10 399
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2017)
IN
Östersund Sprint (2.12.2017)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2017)
PU
Hochfilzen Sprint (8.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (9.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Sprint (15.12.2017)
SP
Le Grand-Bornand Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (5.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (6.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (19.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (8.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg masowy (11.03.2018)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (17.03.2018)
PU
Tiumeń Sprint (22.03.2018)
SP
Tiumeń Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tiumeń Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
5 17 34 30 20 15 23 13 29 55 - - 8 14 24 51 - 52 39 43 24 15 323
Sezon 2018/2019
Pokljuka Bieg indywidualny (6.12.2018)
IN
Pokljuka Sprint (7.12.2018)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (9.12.2018)
PU
Hochfilzen Sprint (14.12.2018)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (15.12.2018)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (20.12.2018)
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (22.12.2018)
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (23.12.2018)
MS
Oberhof Sprint (11.01.2019)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (12.01.2019)
PU
Ruhpolding Sprint (17.01.2019)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (20.01.2019)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (25.01.2019)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (26.01.2019)
PU
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (27.01.2019)
MS
Canmore Bieg indywidualny (7.02.2019)
IN
Canmore Bieg masowy (10.02.2019)
MS
Salt Lake City Sprint (15.02.2019)
SP
Salt Lake City Bieg pościgowy (16.02.2019)
PU
Östersund Sprint (9.03.2019)
SP
Östersund Bieg pościgowy (10.03.2019)
PU
Östersund Bieg indywidualny (13.03.2019)
IN
Östersund Bieg masowy (17.03.2019)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (22.03.2019)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (23.03.2019)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (24.03.2019)
MS
punkty
- - - - - 80 - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2014 Nové Město na Moravě
13.
3.
4.
2015 Otepää
8.
14.
3.
1.
2016 Tiumeń
3.
1.
4.
1.

Puchar IBU[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 102.
2013/2014 37.
2014/2015 11.
2015/2016 4.

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 12 grudnia 2015 Włochy Ridnaun Sprint na 10 km 1. 0+1 25:10.8 min
2. 13 grudnia 2015 Włochy Ridnaun Bieg pościgowy na 12,5 km 1. 0+0+1+1 33:45.0 min
3. 18 grudnia 2015 Austria Obertilliach Bieg indywidualny na 20 km 2. 0+0+0+0 50:45.3 min +41.0 s Matwiej Jelisiejew
4. 14 stycznia 2016 Włochy Ridnaun Sprint na 10 km 1. 0+0 24:26.0 min
5. 16 stycznia 2016 Włochy Ridnaun Bieg pościgowy na 12,5 km 2. 0+0+0+1 32:49.2 min +14.0 s Aleksiej Slepow
6. 29 listopada 2018 Szwecja Idre Sprint na 10 km 1. 0+0 26:00.1 min
7. 15 grudnia 2018 Włochy Ridnaun Sprint na 10 km 2. 0+0 26:15.8 min +22.4 s Johannes Dale
8. 16 grudnia 2018 Włochy Ridnaun Bieg pościgowy na 12,5 km 2. 0+0+1+0 33:50.5 min +13.7 s Johannes Dale
9. 13 stycznia 2019 Polska Duszniki-Zdrój Sprint na 10 km 2. 0+1 23:23.4 min +2.9 s Philipp Horn
10. 19 stycznia 2019 Niemcy Arber Sprint na 10 km 3. 0+0 26:12.9 min +14.1 s Aristide Begue
11. 20 stycznia 2019 Niemcy Arber Bieg pościgowy na 12,5 km 1. 0+0+0+0 31:36.6 min
12. 26 stycznia 2019 Szwajcaria Lenzerheide Bieg pościgowy na 12,5 km 3. 1+0+1+0 35:46.8 min +16.2 s Fabien Claude

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. First World Cup Win for Babikov in Östersund Pursuit (ang.). biathlonworld.com. [dostęp 2016-12-11].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]