Arata Kagami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Arata Kagami
Postać z Kamen Rider Kabuto
Pierwsze wystąpienie 1 odc.
Ostatnie wystąpienie 49 odc.
Twórca Shōtarō Ishinomori
Dane biograficzne
Pochodzenie Japonia
Data urodzenia 1984 rok
Rodzina Riku Kagami (ojciec)
Ryō Kagami (brat, nie żyje)
Hiyori Kusakabe (żona, tylko w filmie)
Inne informacje
Wiek 22 lata
Zajęcie agent ZECT (większość serii)
kucharz
policjant

Arata Kagami (jap. 加賀美 新 Kagami Arata) – fikcyjna postać z serii Kamen Rider, drugi protagonista jej szesnastej odsłony – Kamen Rider Kabuto, w której wciela się w Kamen Ridera Gatacka (jap. 仮面ライダーガタック Kamen Raidā Gatakku). Zadebiutował na ekranie 29 stycznia 2006 roku.

Mimo że Kagami wystąpił we wszystkich odcinkach serialu, Gatackiem stał się pierwszy raz dopiero w 22 odcinku. Ponadto jest uznawany za drugiego pod względem wazności Ridera w serialu, mimo że był piątym, jaki się pojawił. Wynika to ze wczesnego debiutu Kagamiego oraz podobieństwa do Kabuto (w japońskiej kulturze popularne jest przedstawianie jelonka rogacza – kuwagatamushi wraz z kabutomushi). Nazwa "Gatack" jest połączeniem słów kuwagatamushi (鍬形虫) oznaczającego jelonka rogacza oraz attack.

System Zamaskowanego Jeźdźca: Gatack[edytuj | edytuj kod]

Broń i wyposażenie[edytuj | edytuj kod]

 • Gatack Zecter (ガタック ゼクター Gatakku Zekutā) - urządzenie służące Kagamiemu do przemiany w Gatacka, działające przy pomocy Pasa Ridera. Przypomina niebieskiego jelonka rogacza i potrafi latać. Gatack Zecter, podobnie jak inne Zectery, został stworzony przez Nativeów i ZECT w 1971 i został przypisany nienarodzonemu jeszcze Kagamiemu. W 2006 roku otrzymał on Pas Ridera z niespełnioną intencją przemiany w Kabuto. Gatack Zecter był niebezpieczny w kontroli, dlatego został zamknięty w pancernym kontenerze. Mishima chcąc wprowadzić kolejnego pionka do swej gry ogłasza konkurs na zostanie Gatackiem. Warunkiem jego było oswojenie Gatack Zectera, przez co ucierpiało wielu żołnierzy ZECT, w tym także Tadokoro. Ostatecznie udaje się to osobie, której był przypisany- Kagamiemu. Gatack Zecter przemienia użytkownika w Gatacka w Formie Zamaskowanej, kiedy ten wsunie go w Pas Ridera. Kiedy Kagami lekko rozszerzy szczypce Zectera, zbroja otwiera się, a kiedy przeciągnie je całkowicie w tył, wówczas zbroja odlatuje i aktywuje się Forma Ridera. Kiedy Kagami wciśnie trzykrotnie złoty przycisk koło "ogona" Zectera, a następnie przechyli do przodu jego szczypce i przeciągnie je z powrotem do tyłu, Zecter zasila energią prawą nogę Gatacka, a Rider może wykonać Kopniecie Ridera. Głos Gatack Zectera jest nieco wyższy, niż Kabuto i innych Zecterów.
 • Pas Ridera (ライダーベルト Raidā Beruto, Rider Belt) - pas pozwalający Kagamiemu zmienić się w Gatacka przy pomocy Gatack Zectera. Pas ten Kagami otrzymał w 2006 roku aby stać się Kabuto, ale nie został nim, gdyż Kabuto Zecter nie został mu przypisany, a pas działał z drugim systemem- Gatackiem. Z jego pomocą Gatack w Formie Ridera może aktywować system Clock-Up przyciskając włącznik po lewej stronie pasa. W tym samym miejscu Gatack może doczepić Hiper Zecter, ale nie pojawiło się to w serialu. Pasy Ridera posiadają również Kabuto (taki sam jak Gatack) i Dark Kabuto (trójkąt w jego przedniej stronie jest czerwony, Kabuto i Gatack mają złoty).
 • Gatack Double Calibur (ガタックダブルカリバー Gatakku Daburu Karibā) - osobista broń Gatacka, pojawiająca się tylko w Formie Ridera. Jest to para krótkich szabel przypominających szczypce jelonka rogacza, które mogą się połączyć w nożyce.
 • System Clock-Up (クロックアップシステム Kurokku Appu Shisutemu, Clock-Up System) - specjalny tryb, którego Gatack może używać tylko w Formie Ridera. Za pomocą tego systemu Rider może osiągać szybkość światła i nadążać za atakującymi z ogromną prędkością Robalami. System ten posiada każdy Rider, jednak każdy inaczej go aktywuje. W przypadku Gatacka aktywacja następuje na skutek wciśnięcia przycisku po lewej lub prawej stronie pasa. Kiedy Gatack przybierze Formę Hiper jest w stanie aktywować tryb Hiper Clock-Up, za pomocą którego może dowolnie manipulować czasem a także osiągać prędkość większą niż prędkość światła.
 • Gatack Extender (ガタックエクステンダー Gatakku Ekusutendā) - motocykl Gatacka będący zmodyfikowaną Hondą Motard. Podobnie jak Gatack, posiada dwie formy: domyślną Zamaskowaną będącą motocyklem, oraz Rozłożoną, przypominającą deskę surfingową w kształcie jelonka rogacza, którą Gatack może latać i niszczyć przeciwników szczypcami. Formę Rozłożoną Gatack może aktywować w formie Ridera, zaś Extenderem w formie Zamaskowanej może jeździć we wszystkich formach.
 • Hiper Zecter (ハイパーゼクター Haipā Zekutā, Hyper Zecter) - specjalny Zecter przypominający Kabuto Zectera. Pozwala Gatackowi przejść w Formę Hiper. Kagami otrzymał go i użył tylko w specjalnym odcinku na DVD. Aby aktywować Formę Hiper, Gatack musi umieścić Hiper Zectera na przycisku po lewej stronie pasa, a następnie nacisnąć jego róg-dźwignię. Za pomocą czerwonego przycisku na górze Hiper Zectera Gatack może aktywować tryb Hiper Clock Up. Jeśli wciśnie róg powtórnie, Gatack aktywuje tryb Maksymalnej Mocy Ridera i powtarzając czynności aktywujące Kopniecie Ridera może wykonać atak zwany Hiper Kopnięciem.

Formy[edytuj | edytuj kod]

 • Forma Zamaskowana (jap. マスクドフォーム Masukudo Fōmu, Masked Form) – ciężko opancerzona forma przypominająca poczwarkę, domyślna forma, w którą przekształca się Kagami. Uzbrojony jest wtedy w dwa naramienne działka. Forma posiada dużą odporność na ataki, jednak jest kiepska w ofensywie.
 • Forma Ridera (jap. ライダーフォーム Raidā Fōmu, Rider Form) – jest to prawidłowa forma Gatacka. Kagami przechodzi w nią kiedy uruchomi system "Cast Off" znajdujący się w Zecterze i dzięki temu zrzuci zbroję zaś na jego hełmie pojawią się dwa rogi. Kagami w tej formie jest uzbrojony w Gatack Double Calibury, dwa mieczyki mogące złączyć się w nożyce. W tej formie może uruchomić tryb "Clock-Up", który daje mu zdolność spowolnienia rzeczywistości. Może wtedy wykonać swój atak ostateczny zwany "Kopnięciem Ridera" albo drugorzędny atak zwany "Nożycami Ridera".
 • Hiper Forma (jap. ハイパーフォーム Haipā Fōmu, Hyper Form) - najpotężniejsza forma Gatacka, w którą Kagami przechodzi za pomocą Hiper Zectera uruchamiając w nim system "Hyper Cast Off". W tej formie podstawową bronią jest tryb "Hyper Clock-Up", który daje mu możliwość cofnięcia się w czasie oraz zatrzymania go. Dzięki temu może wykonać jeden ze swoich ostatecznych ataków zwany "Hiper Kopnięciem Ridera". Kagami otrzymał Hiper Zecter tylko w specjalnym odcinku na DVD i był to jedyny występ tej formy.

Ataki[edytuj | edytuj kod]

 • Kopnięcie Ridera (ライダーキック Raidā Kikku, Rider Kick)
 • Nożyce Ridera (ライダーカティング Raidā Katingu, Rider Cutting)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

 • Arata Kagami (ang.). kamenrider.wikia.com. [dostęp 2014-08-21].