Argentyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Argentyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Argentyna
Kod MKOl ARG
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Luciana Aymar
Liczba zawodników 137 w 22 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 42.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
2
Razem
4

Argentynę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie, reprezentowało 137 zawodników. Zdobyli oni 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe, zajmując 42 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to dwudziesty trzeci start reprezentacji Argentyny na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg Złoto Sebastián Crismanich Taekwondo Kategoria do 80 kg mężczyzn w finale pokonał Hiszpana Nicolása García 1:0[1] 10 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Reprezentacja Argentyny w hokeju na trawie kobiet Hokej na trawie Turniej kobiet w finale przegrały z zespołem Holandii 0:2[2] 10 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Juan Martín del Potro Tenis ziemny Gra pojedyncza mężczyzn w pojedynku o brązowy medal pokonał Serba Novaka Đokovicia 2:0 (7:6, 6:4)[3] 5 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Lucas Calabrese
Juan de la Fuente
Żeglarstwo 470 mężczyzn 63 pkt[4] 10 sierpnia

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Alberto Melián Waga kogucia (do 56 kg) Rosja Wodopijanow
P 5-12
NQ
Yamil Peralta Waga ciężka (do 91 kg) Algieria Bouloudinat
W 13-5
Bułgaria Pulew
P 10-13
NQ

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX PH SR VT PB HB FX PH SR VT PB HB
Federico Molinari Ćwiczenia wolne 13.433 13.433 62. NQ
Kółka 15.333 15.333 7. 14.733 14.733 8.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX VT UB BB FX VT UB BB
Valeria Pereyra Wielobój indywidualny 12.600 13.366 13.266 10.566 49.798 51. NQ

Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Argentyny zajęła piąte miejsce w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, wygrywając jeden mecz, remisując jeden i doznając trzech porażek. W meczu o 9. miejsce przegrała z reprezentacją Nowej Zelandii.

Faza grupowa

Grupa A
Poz. Państwo M Mecze Bramki Pkt.
+/- 
1  Australia 5 3 2 0 23 5 +18 11
2  Wielka Brytania 5 2 3 0 14 8 +6 9
3  Hiszpania 5 2 2 1 7 9 -2 8
4  Pakistan 5 2 2 1 9 9 0 7
5  Argentyna 5 1 1 3 10 14 -4 4
6  Południowa Afryka 5 0 1 4 11 22 -11 1
Wyniki
Data Godzina Drużyna Wynik Drużyna
30 lipca 19:00  Wielka Brytania 4-1  Argentyna
1 sierpnia 19:00  Pakistan 2-0  Argentyna
3 sierpnia 8:30  Australia 2-2  Argentyna
5 sierpnia 21:15  Argentyna 1-3  Hiszpania
7 sierpnia 13:45  Argentyna 6-3  Południowa Afryka

Faza pucharowa

Mecz o 9 miejsce

9 sierpnia 2012
8.30 WET
 Argentyna 1:3  Nowa Zelandia
Pedro Ibarra Bramka 58' (kar.) Raport Bramka 3' Stephen Jenness
Bramka 20' Richard Petherick
Bramka 28' Nicholas Wilson
Matias Vila Zielona kartka w 34. minucie 34'
Lucas Rossi Zielona kartka w 34. minucie 34'
Kartki Zielona kartka w 5. minucie 5' Shaw Bradley
Zielona kartka w 35. minucie 35' Dean Couzins
Żółta kartka w 65. minucie 65' Facundo Callioni

Skład

1. Juan Manuel Vivaldi
3. Ignacio Bergner
4. Matias Damian Vila
5. Pedro Ibarra
7. Facundo Callioni
8. Lucas Rey
9. Rodrigo Vila
10. Matias Enrique Paredes
11. Lucas Cammareri
12. Lucas Martin Vila
17. Juan Martin Lopez
18. Santiago Montelli
24. Manuel Brunet
26. Augustin Mazzilli
27. Lucas Rossi
28. Gonzalo Peillat

Trener

Pablo Lombi

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Argentyny zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając trzy mecze, jeden remisując i doznając jednej porażki. W półfinale pokonała Reprezentację Wielkiej Brytanii, aby w finale ulec Holandii. Hokeistki na trawie z Argentyny zdobyły w ten sposób srebrne medale olimpijskie.

Faza grupowa

Grupa B
Poz. Państwo M Mecze Bramki Pkt.
+/- 
1  Argentyna 5 3 1 1 12 4 +8 10
2  Nowa Zelandia 5 3 1 1 9 5 +4 10
3  Australia 5 3 1 1 5 2 +3 10
4  Niemcy 5 2 1 2 6 7 -1 7
5  Południowa Afryka 5 1 0 4 9 14 -5 3
6  Stany Zjednoczone 5 1 0 4 4 13 -9 3
Wyniki
Data Godzina Drużyna Wynik Drużyna
29 lipca 16:00  Argentyna 7-1  Południowa Afryka
31 lipca 19:00  Argentyna 0-1  Stany Zjednoczone
2 sierpnia 21:15  Nowa Zelandia 1-2  Argentyna
4 sierpnia 21:15  Niemcy 1-3  Argentyna
6 sierpnia 21:15  Australia 0-0  Argentyna

Faza pucharowa

Półfinał

8 sierpnia 2012
20.00 WET
 Argentyna 2:1  Wielka Brytania
Noel Barrionuevo Bramka 5' (kar.)
Carla Rebecchi Bramka 30'
Raport Bramka 64' Alex Danson
Zielona kartka w 52. minucie 52' Josefina Sruoga
Zielona kartka w 59. minucie 59' Luciana Aymar
Kartki

Finał

10 sierpnia 2012
20.00 WET
 Holandia 2:0  Argentyna
Carrien Dirkse van der Heuvel Bramka 44' (kar.)
Maartje Paumen Bramka 53' (kar.)
Raport
Maartje Goderie Zielona kartka w 29. minucie 29' Kartki Zielona kartka w 58. minucie 58' Silvina D’Elia

Skład

1. Laura Del Colle
4. Rosario Luchetti
5. Macarena Rodríguez
7. Martina Cavallero
8. Luciana Aymar
11. Carla Rebecchi
12. Delfina Merino
16. Florencia Habif
17. Rocío Sanchez Moccia
18. Daniela Sruoga
19. Sofia Maccari
21. Mariela Scarone
25. Silvina D’Elia
27. Noel Barrionuevo
30. Maria Josefina Sruoga
31. Maria Florencia Mutio

Trener

Carlos Retegui

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Emmanuel Lucenti - 81 kg Madagaskar Fetra Ratsimiziva
1000 -0001
Francja Alain Schmitt
1000 -0000
Korea Południowa Kim Jae-Bum
0003- 0100
Kanada Antoine Valois-Fortier
0001- 0011
7.
Héctor Campos - 90 kg Kuba Asley González
0000- 1000
17.
Cristian Schmidt - 100 kg Białoruś Jauhen Biadulin
0000- 1001
17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Paula Pareto - 48 kg Włochy Elena Moretti
0010 -0000
Japonia Tomoko Fukumi
0002- 0010
Mongolia Urantsetseg Munchbat
0011 -0002
Belgia Charline Van Snick
0002- 0011
5.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Finał
Runda A Runda B Razem
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Poz. Błędy Poz.
José María Larocca Skoki indywidualnie 4 42. 4 8 31. 12 20 38. 20 36.
Alejandro Madorno Skoki indywidualnie 9 64.

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Miguel Correa
Rubén Voisard
K-2 200m 33.623 3. 33.105 3. 35.271 5. (A) 5.

Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajakarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Sebastián Rossi C-1 109.41 14. 107.52 14. 107.52 16. 16.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Maximiliano Richeze wyścig ze startu wspólnego (m) przekroczył limit czasu

Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Catriel Soto cross-country (m) 1:35.13 26.

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Omnium
Zawodnik Konkurencja Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 1000 m Suma punktów Pozycja
Czas M. Punkty M. Miejsce Przeciwnik
Wynik
M. M. Czas M.
Walter Pérez mężczyźni 14.036 17. 26 7. 4.
4:33.532
15. 12. 1:07.523 17. 72 14.

Cycling (BMX) pictogram.svg Kolarstwo BMX[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Ernesto Pizarro mężczyźni 39,765 s 26. 26 pkt 6.

Basketball pictogram.svg Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Turniej mężczyzn

Grupa A

Drużyna M W R Kosze Pkt
 Stany Zjednoczone 5 5 0 589-398 10
 Francja 5 4 1 376-378 9
 Argentyna 5 3 2 446-424 8
 Litwa 5 2 3 395-399 7
 Nigeria 5 1 4 338-456 6
 Tunezja 5 0 5 320-411 5

29 lipca 2012

Argentyna  102:79  Litwa

31 lipca 2012

Francja  71:64  Argentyna

2 sierpnia 2012

Argentyna  92:69  Tunezja

4 sierpnia 2012

Nigeria  79:93  Argentyna

6 sierpnia 2012

Argentyna  97:126  Stany Zjednoczone

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

8 sierpnia 2012

Brazylia  77:82  Argentyna

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

8 sierpnia 2012

Stany Zjednoczone  109:83  Argentyna

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

8 sierpnia 2012

Rosja  81:77  Argentyna

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Miguel Barzola maraton 2:17:54 35.
Javier Carriqueo 5000 m 13:57:07 19.
Juan Manuel Cano chód na 20 km 1:22:10 22.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Germán Lauro rzut dyskiem 57,54 37.
pchnięcie kulą 20,75 5. 20,84 6.
Braian Toledo rzut oszczepem 76,87 30.
Juan Ignacio Cerra rzut młotem 68,20 36.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Maria Peralta maraton 2:40:50 82.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jennifer Dahlgren rzut młotem X NM
Rocío Comba rzut dyskiem 58,98 26.

Handball pictogram.svg Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]

Turniej mężczyzn

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Islandia 5 5 0 0 167 132 35 10
 Francja 5 4 0 1 159 110 49 8
 Szwecja 5 3 0 2 156 115 41 6
 Tunezja 5 2 0 3 121 125 -4 4
 Argentyna 5 1 0 4 113 138 -25 2
 Wielka Brytania 5 0 0 5 96 192 -96 0

29 lipca 2012

Islandia  31:25  Argentyna

31 lipca 2012

Argentyna  20:32  Francja

2 sierpnia 2012

Wielka Brytania  21:32  Argentyna

4 sierpnia 2012

Szwecja  29:13  Argentyna

6 sierpnia 2012

Argentyna  23:25  Tunezja

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Federico Grabich 50m dowolnym 23,30 8.
100m grzbietowym 56,56 8.
Juan Martín Pereyra 400m dowolnym 3:56,76 8.
1500m dowolnym 15:36,72 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cecilia Biagioli 800m dowolnym 8:33,97 6.
10 km 2:01:02,2 17.
Georgina Bardach 400m zmiennym 4:57,31 8.

Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne[1][edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Eliminacje
Eliminacje – runda techniczna Eliminacje – runda dowolna Eliminacje – Razem Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Etel Sánchez
Sofia Sánchez
78.900 22 78.410 22 157.310 22

Volleyball (indoor) pictogram.svg Siatkówka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Argentyna siatkówka halowa  Australia
3:0
 Włochy
1:3
 Polska
0:3
 Bułgaria
3:1
 Wielka Brytania
3:0
3  Brazylia
0:3
5 – 8.

Siatkówka plażowa[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ana Gallay
María Zonta
kobiety Stany Zjednoczone Jennifer Kessy
Stany Zjednoczone April Ross
0:2 (11:21, 18;21)
Hiszpania Elsa Baquerizo
Hiszpania Liliana Fernández
0:2 (20:22, 16:21)
Holandia Sanne Keizer
Holandia Marleen van Iersel
0:2 (12:21, 16:21)
4 19.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Alex Misael Suligoy ksp 593 20.
Juan Diego Angeloni ksp 580 50.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Miejsca 5-8. Półfinały Mecz o 5. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
María Pérez szabla indywidualnie Włochy Gioia Marzocca
10- 15
17.

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carola Lopez -49 kg Maroko Sanaa Atabrour
1 -0
Chorwacja Lucija Zaninović
4- 13
9.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sebastián Crismanich -80 kg Nowa Zelandia Vaughn Scott
9 -5
Afganistan Nesar Ahmad Bahave
9 -1
Armenia Arman Jeremian
2 -1
Hiszpania Nicolás García
1 -0
1.

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Song Liu gra pojedyncza (m) Kongo Suraju Saka
4:0
Słowenia Bojan Tokić
3- 4
33.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gisela Dulko
Paola Suárez
debel Chińska Republika Ludowa Li Na
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
2:6, 2:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Juan Martín del Potro singel Chorwacja Ivan Dodig
6:4, 6:1
Włochy Andreas Seppi
6:3, 7:6(2)
Francja Gilles Simon
6:1, 4:6, 6:3
Japonia Kei Nishikori
6:4, 7:6(4)
Szwajcaria Roger Federer
6:3, 6:7(5), 17:19
Serbia Novak Đoković
7:5, 6:4
Bronze medal icon.svg
Juan Mónaco Belgia David Goffin
6:4, 6:1
Hiszpania Feliciano López
4:6, 4:6
→ Nie awansował Miejsca 17-32
Carlos Berlocq Rosja Alex Bogomolov Jr.
5:7, 6:7(5)
→ Nie awansował Miejsca 33-64
David Nalbandian Serbia Janko Tipsarević
3:6, 4:6
→ Nie awansował Miejsca 33-64
David Nalbandian
Eduardo Schwank
debel Francja Michaël Llodra
 Francja Jo-Wilfried Tsonga
3:6, 5:7
→ Nie awansowali Miejsca 17-32
Gra mieszana
Zawodnicy Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gisela Dulko
Juan Martín del Potro
mikst Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2:6, 5:7
→ Nie awansowali Miejsca 9-16

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Gonzalo Tellechea mężczyźni 18:59 58:47 31:41 1:51:07 38.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Santiago Fernández M1x 6:43.03 3. 7:01.57 2. 7:29.80 4. 7:20.40 4.(B) 10.
Ariel Suárez
Cristian Rosso
M2x 6:13.68 3. 6:19.40 1. 6:36.36 4.(A) 4.
Mario Cejas
Miguel Mayol
LM2x 7:01.76 5. 6:48.21 5. 7:06.24 2. 6:53.71 5.(C) 17.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Lucía Palermo W1x 8:07.89 5. 7:52.49 2. 8:06.47 5. 8:09.85 4. 8:40.38 3.(D) 21.
María Laura Abalo
Gabriela Best
W2- 7:12.17 5. 7:20.94 6. 8:03.53 3.(B) 9.
María Clara Rohner
Milka Kraljev
LW2x 7:33.37 5. 7:40.72 5. 7:44.62 3.(C) 15.

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety – styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Patricia Bermúdez -48 kg Polska Iwona Matkowska
0-4
17

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Jazmin López RS:X 20 19 20 24 21 19 25 17 25 25 - 206 23.
Cecilia Carranza Laser Radial 9 28 13 28 10 30 12
(DSQ)
35 20 35 - 185 21.
Consuelo Monsegur
María Fernanda Sesto
470 16 19 19 3 5 12 14 11 15 3 - 98 13.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Mariano Reutemann RS:X 16 15 15 13 12 19 5 20 14 7 - 116 11.
Julio Alsogaray Laser 1 10 7 13 5 20 7 10 21 21 14 108 9.
Lucas Calabrese
Juan de la Fuente
470 5 24 3 9 17 8 2 2 5 6 6 87 Bronze medal icon.svg

M = Wyścig medalowy DSQ – dyskwalifikacja

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Taekwondo – Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-03] (ang.).
  2. Field hockey – Women’s Olympic Games – Final 2012 results, the-sports.org [dostęp 2012-10-03] (ang.).
  3. Olympic Games Tournament Men's Olympic Games 2012, the-sports.org [dostęp 2012-10-03] (ang.).
  4. Sailing – Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-03] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]