Arthur Gary Bishop

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Arthur Gary Bishop
Data i miejsce urodzenia 29 września 1952
Hinckley
Data i miejsce śmierci 10 czerwca 1988
Draper

Arthur Gary Bishop (ur. 29 września 1952 w Hinckley - zm. 10 czerwca 1988 w Draper) - amerykański pedofil i seryjny morderca. W latach 1979-1983 zamordował w stanie Utah pięciu chłopców. Za swoje zbrodnie został skazany na karę śmierci.

Dzieciństwo i młodość[edytuj | edytuj kod]

Arthur Gary Bishop urodził się w Hinckley w stanie Utah. We wczesnych latach życia był pobożnym mormonem, a także osiągał dobre wyniki w nauce.

Bishop zaczął molestować dzieci, gdy pracował w fundacji Big Brothers Big Sisters of America. Mimo iż dzieci żaliły się o tym, co im robi Bishop, to nikt nie reagował. W 1977 roku Bishop został skazany za defraudację na pięć lat więzienia w zawieszeniu. Niedługo potem wyjechał do Salt Lake City, gdzie żył posługując się pseudonimem Roger Downs.

Morderstwa[edytuj | edytuj kod]

Pierwszego morderstwa Bishop dokonał w 1979 roku. W przeciągu kolejnych kilku następnych lat zamordował jeszcze czterech chłopców. W okresach między zabójstwami torturował i mordował zwierzęta. W lipcu 1983 roku zgłosił się na policję informując, że może pomóc w śledztwie dotyczącym zaginięć chłopców. Jednak, gdy policjanci sprawdzili raporty w sprawie zabójstw, odkryli, że Bishop mieszkał w okolicach miejsc zaginięcia wszystkich chłopców i co więcej był znajomym rodziców ostatniej ofiary. Niedługo potem, Bishop przyznał się do morderstw i ujawnił miejsce ukrycia zwłok chłopców w lesie w okolicach miejscowości Cedar Fort.

Proces i egzekucja[edytuj | edytuj kod]

W czasie procesu Bishop stwierdził, że zdjęcia z dziecięcą pornografią pobudziły jego fantazje do tego stopnia, że nie był w stanie ich opanować i zaczął zabijać. Sąd uznał go winnym wszystkich pięciu morderstw i skazał na karę śmierci przez wstrzyknięcie trucizny.

Egzekucja Bishopa odbyła się 10 czerwca 1988 w więzieniu Utah State Prison. W ostatniej swej przemowie, Bishop stwierdził, że gnębią go wyrzuty sumienia za swoje zbrodnie.

Ofiary Bishopa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Ofiara Wiek Data
1. Alonzo Daniels 4 16 października 1979
2. Kim Peterson 11 27 listopada 1980
3. Danny Davis 4 20 października 1981
4. Troy Ward 6 22 czerwca 1983
5. Graeme Cunningham 13 14 lipca 1983