Artur Piłka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
To jest stara wersja tej strony, edytowana przez Paweł Ziemian BOT (dyskusja | edycje) o 16:53, 18 sty 2018. Może się ona znacząco różnić od aktualnej wersji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Artur Piłka

Artur Piłka (ur. 12 września 1971 r. w Warszawie) – były wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz były Prezes Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego. Były doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Wykształcenie

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Północnej Holandii na kierunku socjologiczno-pedagogicznym. Ukończył także Integrację Europejską na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytet Maastricht oraz podyplomowe Studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego na kierunku zarządzanie i marketing.

Kariera

Od 1995 r. pracował w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki, a od 1 stycznia 2000 r. w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu. Był wicedyrektorem w Departamencie Integracji Europejskiej i Współpracy z Zagranicą, następnie dyrektorem Sekretariatu Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu oraz dyrektorem generalnym UKFiS. Brał udział w posiedzeniach Rady Europy w Podkomisji ds. dopingu w sporcie oraz Podkomisji ds. Bezpieczeństwa na Imprezach Sportowych.

W 2002 r. pracował w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu.

Od stycznia 2003 r. do października 2006 jako dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Wypoczynku w Urzędzie m. st. Warszawy.

Od października 2006 do 8 lipca 2007 doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ds. sportu.

8 lipca 2007 r. został zatrzymany w związku z zarzutem o udział w obrocie narkotykami w znacznej ilości, między innymi wprowadzenia do obiegu 1,2 kilograma kokainy, oraz zwolniony z funkcji doradcy ds. sportu w Kancelarii Prezydenta. W okresie późniejszym został oskarżony o przyjęcie 170 tys. zł łapówek. Odpowiada przed sądem w procesie dużej warszawskiej grupy przestępczej, na koncie której jest także próba zabójstwa funkcjonariusza policji[1][2].

Życie prywatne

Brat Sebastiana Piłki – przewodniczącego komisji Krajowego Sądu Koleżeńskiego Forum Młodych Ludowców. Kuzyn Mariana Piłki – polskiego polityka, posła na Sejm I, III, IV i V kadencji.

Przypisy