Artur Włodarski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Artur Włodarski
Zawód, zajęcie dziennikarz

Artur Włodarski – polski dziennikarz naukowy, motoryzacyjny, ekonomiczny.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Był dziennikarzem Polskiego Radia, od 1995 r. związany z Agorą. Kilka lat pracował w dziale nauki "Gazety Wyborczej", zajmował się też tematyką motoryzacyjną. Od 2003 r. był redaktorem naczelnym dodatku motoryzacyjnego "Wysokie Obroty". Obecnie pracuje w Dziale Gospodarczym Gazety Wyborczej.

Dwukrotny laureat nagrody Grand Press: w 2001 r. (za dwuczęściowy wywiad "Sekrety Ewolucji Kochania i Swawolenia" [1]) oraz w 2010 r. (za tekst „Polak, który uratował 100 tys. osób” [2]). Oprócz tego zdobywca nagrody w konkursie "Oczy otwarte" (za trzyczęściowy reportaż "Szósty pacjent na świecie" [3]), nagrody Polskiego Towarzystwa Genetycznego w 2002 r., nagrody Ministerstwa Środowiska w 2010 r. [4]. Nominowany do Nagrody Kapuścińskiego w 2011 r. Także w 2011 r. laureat, a w 2012 zdobywca głównej nagrody w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości [5], [6]. W 2013 i 2016 r. zdobywca głównej nagrody Urzędu Patentowego RP w konkursie na najlepsze teksty dziennikarskie poświęcone własności intelektualnej.[7][8]

Jest też współautorem książki popularnonaukowej "Gen ciekawości" (Prószyński i S-ka) – zbioru wywiadów z wybitnymi naukowcami oraz "Biblii Dziennikarstwa" (Znak) traktującej o kulisach dziennikarskiej profesji.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]