Asystent Google

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Asystent Google
Logo Asystent Google
Logo programu
Autor Google
Pierwsze wydanie 16 maja 2016; 2 lata temu
Język programowania C++
Platforma sprzętowa Android, Google Home, Android Wear, Android TV, Google Pixelbook, iOS, Google Allo, Słuchawki, Inteligentne głośniki
System operacyjny Android, iOS, KaiOS, Chrome OS, WearOS
Rodzaj Inteligentny asystent osobisty
Strona internetowa

Asystent Google (ang. Google Assistant) – inteligentny asystent osobisty stworzony przez Google, dostępny na urządzenia mobilne oraz inteligentne urządzenia domowe (smart home). W przeciwieństwie do Google Now potrafi prowadzić dwustronną konwersację.

Użytkownicy komunikują się Asystentem Google głównie za pomocą głosu, ale możliwa jest również komunikacja za pomocą pisma. Asystent potrafi odpowiadać na zadane pytania, wyszukiwać informacje w Internecie, kontrolować urządzenia smart home (np. inteligentne żarówki, zmywarki, itp.), robić zakupy przez Internet, rezerwować loty, rozpoznawać przedmioty za pomocą kamery, zarządzać kalendarzem użytkownika oraz wiele innych[1].

Obecnie dostępny jest w języku angielskim, francuskim, hindi, hiszpańskim, indonezyjskim, japońskim, koreańskim, niemieckim, portugalskim, tajskim, włoskim oraz polskim. Od 16 stycznia 2019 Asystent Google oficjalnie pojawił się w Polsce. [2]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Mateusz Nowak, Bot Google Assistant – oto 14 rzeczy, które może zrobić, Spider's Web, 21 września 2016 [dostęp 2018-04-30].
  2. Asystent Google po polsku już oficjalnie - jak go włączyć i na co pozwala?, www.komputerswiat.pl, 16 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-16] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]