Australian Open 2009 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
 Osobny artykuł: Australian Open 2009.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj]

Numer
Tenisiści
Osiągnięcie
1 Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
2 runda
2 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Zwycięstwo
3 Indie Mahesh Bhupathi
Bahamy Mark Knowles
Finał
4 Czechy Lukáš Dlouhý
Indie Leander Paes
Półfinał
5 Południowa Afryka Jeff Coetzee
Południowa Afryka Wesley Moodie
2 runda
6 Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
Ćwierćfinał
7 Brazylia Bruno Soares
Zimbabwe Kevin Ullyett
3 runda
8 Brazylia Marcelo Melo
Brazylia André Sá
2 runda
9 Białoruś Maks Mirny
Izrael Andy Ram
2 runda
10 Szwecja Simon Aspelin
Czechy Pavel Vízner
1 runda
11 Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt
2 runda
12 Francja Arnaud Clément
Francja Marc Gicquel
1 runda
13 Niemcy Christopher Kas
Holandia Rogier Wassen
2 runda
14 Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
2 runda
15 Stany Zjednoczone Travis Parrott
Słowacja Filip Polášek
2 runda
16 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Wielka Brytania Jamie Murray
1 runda

Drabinka[edytuj]

Faza finałowa[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
6 6  
6  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
2 2  
     Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
3 1  
  3  Indie Mahesh Bhupathi
 Bahamy Mark Knowles
6 6  
3  Indie Mahesh Bhupathi
 Bahamy Mark Knowles
6 2 6
     Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Fernando Verdasco
1 6 4  
    3  Indie Mahesh Bhupathi
 Bahamy Mark Knowles
6 5 0
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
2 7 6
     Włochy Simone Bolelli
 Włochy Andreas Seppi
1 65  
4  Czechy Lukáš Dlouhý
 Indie Leander Paes
6 7  
4  Czechy Lukáš Dlouhý
 Indie Leander Paes
3 3
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6  
   Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Stany Zjednoczone John Isner
5 66
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 7  

Faza początkowa[edytuj]

1 ćwiartka[edytuj]

  1 runda 2 runda 3 runda
  1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6  
   Francja Jérémy Chardy
 Francja Gilles Simon
3 2  
  1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
5 4  
     Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
7 6  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Niemcy Rainer Schüttler
2 1
     Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
6 6  
       Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
6 6
  WC  Australia Carsten Ball
 Australia Chris Guccione
2 4
     Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
65 64  
WC  Australia Carsten Ball
 Australia Chris Guccione
7 7  
WC  Australia Carsten Ball
 Australia Chris Guccione
7 3 6
  13  Niemcy Christopher Kas
 Holandia Rogier Wassen
6 6 3  
   Południowa Afryka Chris Haggard
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
4 5
  13  Niemcy Christopher Kas
 Holandia Rogier Wassen
6 7  
  1 runda 2 runda 3 runda
  10  Szwecja Simon Aspelin
 Czechy Pavel Vízner
1 6  
   Rumunia Andrei Pavel
 Rumunia Horia Tecău
6 7  
     Rumunia Andrei Pavel
 Rumunia Horia Tecău
6 7  
     Chorwacja Ivo Karlović
 Szwajcaria Jean-Claude Scherrer
2 6  
   Argentyna Sebastián Prieto
 Argentyna Martín Vassallo Argüello
6 1 64
     Chorwacja Ivo Karlović
 Szwajcaria Jean-Claude Scherrer
1 6 7  
       Rumunia Andrei Pavel
 Rumunia Horia Tecău
2 2
  6  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
6 6
     Argentyna Agustín Calleri
 Argentyna Eduardo Schwank
5 5  
   Australia Stephen Huss
 Wielka Brytania Ross Hutchins
7 7  
   Australia Stephen Huss
 Wielka Brytania Ross Hutchins
4 6 3
  6  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
6 3 6  
WC  Australia Colin Ebelthite
 Australia Samuel Groth
7 64 4
  6  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
5 7 6  

2 ćwiartka[edytuj]

  1 runda 2 runda 3 runda
  8  Indie Mahesh Bhupathi
 Bahamy Mark Knowles
6 6  
   Rosja Michaił Jużny
 Niemcy Mischa Zverev
3 2  
  8  Indie Mahesh Bhupathi
 Bahamy Mark Knowles
7 7  
     Rosja Igor Kunicyn
 Rosja Dmitrij Tursunow
5 5  
   Rosja Igor Kunicyn
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 6
  WC  Australia Dane Propppogia
 Australia Matt Reid
4 4  
    8  Indie Mahesh Bhupathi
 Bahamy Mark Knowles
6 6
     Ekwador Nicolás Lapentti
 Hiszpania Tommy Robredo
3 4
     Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Santiago Ventura
6 4 1  
   Indie Rohan Bopanna
 Finlandia Jarkko Nieminen
3 6 6  
   Indie Rohan Bopanna
 Finlandia Jarkko Nieminen
4 4
     Ekwador Nicolás Lapentti
 Hiszpania Tommy Robredo
6 6  
   Ekwador Nicolás Lapentti
 Hiszpania Tommy Robredo
6 6
  16  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Wielka Brytania Jamie Murray
4 4  
  1 runda 2 runda 3 runda
  9  Białoruś Maks Mirny
 Izrael Andy Ram
65 6 7  
WC  Australia Greg Jones
 Australia Peter Luczak
7 3 68  
  9  Białoruś Maks Mirny
 Izrael Andy Ram
2 4  
     Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Fernando Verdasco
6 6  
   Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Fernando Verdasco
7 3 7
     Stany Zjednoczone James Cerretani
 Włochy Potito Starace
67 6 5  
       Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Fernando Verdasco
6 7
     Argentyna Lucas Arnold Ker
 Argentyna Juan Mónaco
2 5
     Argentyna Lucas Arnold Ker
 Argentyna Juan Mónaco
6 7  
   Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Viktor Troicki
3 64  
   Argentyna Lucas Arnold Ker
 Argentyna Juan Mónaco
7 7
  8  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia André Sá
6 6  
WC  Australia Matthew Ebden
 Australia Brydan Klein
2 65
  8  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia André Sá
6 7  

3 ćwiartka[edytuj]

  1 runda 2 runda 3 runda
  5  Południowa Afryka Jeff Coetzee
 Południowa Afryka Wesley Moodie
6 6  
   Stany Zjednoczone Robby Ginepri
 Stany Zjednoczone Vince Spadea
4 3  
  5  Południowa Afryka Jeff Coetzee
 Południowa Afryka Wesley Moodie
1 5  
  WC  Australia Andrew Coelho
 Australia Joseph Siranni
6 7  
WC  Australia Andrew Coelho
 Australia Joseph Siranni
65 6 6
     Hiszpania Guillermo García-López
 Rumunia Victor Hănescu
7 1 4  
    WC  Australia Andrew Coelho
 Australia Joseph Siranni
6 1 4
     Włochy Simone Bolelli
 Włochy Andreas Seppi
3 6 6
     Włochy Simone Bolelli
 Włochy Andreas Seppi
7 7  
   Niemcy Michael Kohlmann
 Belgia Kristof Vliegen
6 5  
   Włochy Simone Bolelli
 Włochy Andreas Seppi
6 3 6
     Niemcy Philipp Petzschner
 Peru Alexander Peya
3 6 4  
   Niemcy Philipp Petzschner
 Peru Alexander Peya
7 7
  12  Francja Arnaud Clément
 Francja Marc Gicquel
63 611  
  1 runda 2 runda 3 runda
  14  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
6 6  
   Hiszpania Nicolás Almagro
 Hiszpania Iván Navarro
2 4  
  14  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
3 64  
     Australia Paul Hanley
 Australia Jordan Kerr
6 7  
   Hiszpania Óscar Hernández
 Hiszpania Albert Montañés
3 4
     Australia Paul Hanley
 Australia Jordan Kerr
6 6  
       Australia Paul Hanley
 Australia Jordan Kerr
2 5
  4  Czechy Lukáš Dlouhý
 Indie Leander Paes
6 7
     Włochy Fabio Fognini
 Chorwacja Ivan Ljubičić
6 6  
   Belgia Steve Darcis
 Belgia Christophe Rochus
4 3  
   Włochy Fabio Fognini
 Chorwacja Ivan Ljubičić
3 4
  4  Czechy Lukáš Dlouhý
 Indie Leander Paes
6 6  
   Szwajcaria Yves Allegro
 Francja Fabrice Santoro
6 1 2
  4  Czechy Lukáš Dlouhý
 Indie Leander Paes
4 6 6  

4 ćwiartka[edytuj]

  1 runda 2 runda 3 runda
  7  Brazylia Bruno Soares
 Zimbabwe Kevin Ullyett
6 6  
   Francja Julien Benneteau
 Francja Florent Serra
3 0  
  7  Brazylia Bruno Soares
 Zimbabwe Kevin Ullyett
7 7  
     Południowa Afryka Rik de Voest
 Australia Ashley Fisher
67 66  
   Południowa Afryka Rik de Voest
 Australia Ashley Fisher
6 6
     Francja Nicolas Devilder
 Francja Paul-Henri Mathieu
3 2  
    7  Brazylia Bruno Soares
 Zimbabwe Kevin Ullyett
2 67
     Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Stany Zjednoczone John Isner
6 7
     Austria Julian Knowle
 Austria Jürgen Melzer
65 66  
   Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Stany Zjednoczone John Isner
7 7  
   Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Stany Zjednoczone John Isner
6 3 6
  11  Czechy Martin Damm
 Szwecja Robert Lindstedt
4 6 3  
   Hiszpania David Ferrer
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver
6 3 4
  11  Czechy Martin Damm
 Szwecja Robert Lindstedt
2 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  15  Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
6 6  
   Rosja Igor Andriejew
 Ukraina Serhij Stachowski
3 4  
  15  Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
6 6 4  
     Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
7 4 6  
   Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
4 6 6
     Serbia Dušan Vemić
 Chorwacja Lovro Zovko
6 4 2  
       Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
3 7 3
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 65 6
     Argentyna Guillermo Cañas
 Rosja Marat Safin
4 1  
WC  Australia Adam Feeney
 Australia Robert Smeets
6 6  
WC  Australia Adam Feeney
 Australia Robert Smeets
3 1
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6  
   Chile Fernando González
 Argentyna Mariano Hood
5 3
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 6  

Pula nagród[edytuj]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 450 000 $ 2000
Finaliści 225 000 $ 1200
Półfinaliśći 112 000 $ 720
Ćwierćfinaliści 55 400 $ 360
3 runda 31 425 $ 75
2 runda 17 035 $ 0
1 runda 9 585 $ 0

Linki zewnętrzne[edytuj]