Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Austria
Kod MKOl AUT
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014
Soczi
Chorąży Mario Stecher[1]
Liczba zawodników 130 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
4
Srebro
8
Brąz
5
Razem
17

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – kadra sportowców reprezentujących Austrię na igrzyskach w 2014 roku w Soczi. Kadra liczyła 130 sportowców. Zdobyli oni 17 medali: 4 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych, zajmując 9. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medale według dni
Dzień Data Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg Razem
Dzień 1 08.02 - 1 - 1
Dzień 2 09.02 1 - - 1
Dzień 3 10.02 - 1 - 1
Dzień 4 11.02 - 1 - 1
Dzień 5 12.02 - - - 0
Dzień 2 13.02 - - - 0
Dzień 7 14.02 - - - 0
Dzień 8 15.02 1 - 1 2
Dzień 9 16.02 - - - 0
Dzień 10 17.02 - 2 - 2
Dzień 11 18.02 - 1 - 1
Dzień 12 19.02 - - - 0
Dzień 13 20.02 - - 1 1
Dzień 14 21.02 - 1 1 2
Dzień 15 22.02
Dzień 16 23.02
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg Złoto Matthias Mayer Narciarstwo alpejskie Zjazd mężczyzn 2:06.23 min. 9 lutego
Gold medal.svg Złoto Anna Fenninger Narciarstwo alpejskie Supergigant kobiet 1:25.52 min. 15 lutego
Gold medal.svg Złoto Julia Dujmovits Snowboarding Slalom równoległy kobiet W finale pokonała reprezentantkę Niemiec Anke Karstens. 22 lutego
Gold medal.svg Złoto Mario Matt Narciarstwo alpejskie Slalom mężczyzn 1:41.84 min. 22 lutego
Silver medal.svg Srebro Dominik Landertinger Biathlon Sprint mężczyzn 24:34.0 min. 8 lutego
Silver medal.svg Srebro Nicole Hosp Narciarstwo alpejskie Superkombinacja kobiet 2:35.02 min. 10 lutego
Silver medal.svg Srebro Daniela Iraschko-Stolz Skoki narciarskie Skocznia normalna kobiet 246.2 pkt. 11 lutego
Silver medal.svg Srebro Andreas Linger
Wolfgang Linger
Saneczkarstwo Dwójki mężczyzn 1:39.455 min. 12 lutego
Silver medal.svg Srebro Thomas Diethart
Michael Hayböck
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
Skoki narciarskie Konkurs drużynowy mężczyzn 1038.4 pkt. 17 lutego
Silver medal.svg Srebro Anna Fenninger Narciarstwo alpejskie Slalom gigant kobiet 2:36.94 min. 18 lutego
Silver medal.svg Srebro Marlies Schild Narciarstwo alpejskie Slalon kobiet 1:45.07 min. 21 lutego
Silver medal.svg Srebro Marcel Hirscher Narciarstwo alpejskie Slalom mężczyzn 1:42.12 min. 22 lutego
Bronze medal.svg Brąz Nicole Hosp Narciarstwo alpejskie Supergigant kobiet 1:26.18 min. 15 lutego
Bronze medal.svg Brąz Christoph Bieler
Bernhard Gruber
Lukas Klapfer
Mario Stecher
Kombinacja norweska Drużynowo 47:09.9 min. 20 lutego
Bronze medal.svg Brąz Kathrin Zettel Narciarstwo alpejskie Slalon kobiet 1:45.35 min. 21 lutego
Bronze medal.svg Brąz Benjamin Karl Snowboarding Slalom równoległy mężczyzn W wyścigu o 3. miejsce pokonał reprezentanta Włoch Aarona Marcha. 22 lutego
Bronze medal.svg Brąz Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Biathlon Sztafeta mężczyzn 1:12:45.7 godz. 22 lutego

Skład reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Miejsce

Sprint Lisa Hauser 22:15.6 27.
Katharina Innerhofer 24:49.0 76.
Iris Schwabl - -
Bieg pościgowy Lisa Hauser 33:25.0 39.
Katharina Innerhofer - -
Iris Schwabl - -
Bieg indywidualny Lisa Hauser 48:56.4 36.
Katharina Innerhofer 48:28.3 28.
Iris Schwabl - -
Bieg masowy Lisa Hauser - -
Katharina Innerhofer - -
Iris Schwabl - -
Sztafeta Lisa Hauser - -
Katharina Innerhofer
Iris Schwabl

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Strzelanie

Miejsce

Sprint Julian Eberhard - - -
Simon Eder 24:47.2 0+0 7.
Dominik Landertinger 24:34.8 0+0 2. Silver medal olympic.svg
Daniel Mesotitsch 26:06.6 0+2 38.
Friedrich Pinter - - -
Christoph Sumann 25:25.5 0+0 20.
Bieg pościgowy Julian Eberhard - - -
Simon Eder 34:28.9 1+0+0+1 8.
Dominik Landertinger 34:37.5 0+0+1+2 10.
Daniel Mesotitsch 36:23.4 1+0+1+1 37.
Friedrich Pinter - - -
Christoph Sumann 34:43.0 0+0+0+0 12.
Bieg indywidualny Julian Eberhard - - -
Simon Eder 50:09.5 0+1+0+0 4.
Dominik Landertinger 50:14.2 0+0+0+0 5.
Daniel Mesotitsch 53:53.3 2+0+1+0 40.
Friedrich Pinter - - -
Christoph Sumann 52:39.1 0+1+0+0 24.
Bieg masowy Julian Eberhard - - -
Simon Eder 44:30.7 1+1+1+1 16.
Dominik Landertinger 43:32.8 1+0+0+1 7.
Daniel Mesotitsch - - -
Friedrich Pinter - - -
Christoph Sumann 45:39.0 1+2+1+0 27.
Sztafeta Simon Eder 1:12:45.7 0+7 3. Bronze medal olympic.svg
Dominik Landertinger
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Strzelanie

Miejsce

Sztafeta mieszana Lisa Hauser 1:12:34.8 1+7 10.
Katharina Innerhofer
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter

Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg łączony Kateřina Smutná 42:32.8 46.
Teresa Stadlober 41:38.8 37.
Bieg indywidualny stylem klasycznym Veronika Mayerhofer 31:59.6 47.
Nathalie Schwarz 31:23.2 38.
Kateřina Smutná 30:13.6 22.
Bieg masowy stylem dowolnym Teresa Stadlober 1:13:50.1 20.
Sztafeta Veronika Mayerhofer
Nathalie Schwarz
Kateřina Smutná
Teresa Stadlober
57:04.7 13.
Sprint stylem dowolnym Nathalie Schwarz 2:49.54 53. NQ
Sprint drużynowy stylem klasycznym Kateřina Smutná
Teresa Stadlober
16:59.50 5. 16:49.16 9.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg łączony Johannes Dürr 1:08:32.0 8.
Bieg indywidualny stylem klasycznym Max Haucke 43:23.4 57.
Bieg masowy stylem dowolnym Bernhard Tritscher 1:47:51.7 24.
Sprint stylem dowolnym Max Haucke 3:41.55 46. NQ
Bernhard Tritscher 3:32.60 8. 3:44.01 2. 3:37.64 3. NQ
Harald Wurm 3:37.18 24. 3:38.32 5. NQ
Sprint drużynowy stylem klasycznym Max Haucke
Harald Wurm
25:01.23 8. NQ

Bobsleje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczki 1. przejazd 2. przejazd 3. przejazd 4. przejazd Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dwójki kobiet Christina Hengster
Viola Kleiser[2]
Alexandra Tüchi[3]
58.59 14. 58.56 14. 58.73 13. 58.91 15. 3:54.79 15.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnicy 1. przejazd 2. przejazd 3. przejazd 4. przejazd Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dwójki mężczyzn Benjamin Maier
Markus Sammer
57.57 23. 57.74 22. 57.41 20. NQ 2:52.72 22.
Czwórki mężczyzn Benjamin Maier
Sebastian Heufler[4]
Markus Sammer[5]
Angel Somov
Stefan Withalm
56.25 =23. 56.11 21. 56.27 23. NQ 2:48.63 21.

Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bramkarze

Obrona

Napad

Austria Austria Grupa B Runda
kwalifikacyjna
Miejsce
Finlandia Kanada Norwegia Słowenia
4:8 0:6 3:1 0:4 10.

Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Skok Bieg Miejsce
Punkty Miejsce Czas Miejsce
Skocznia normalna/10 km Christoph Bieler 121.9 11. 23:52.4 13. 11.
Wilhelm Denifl 117.6 16. 24:10.4 24. 19.
Lukas Klapfer 124.0 5. 24:24.5 26. 12.
Mario Stecher 114.6 23. 23:54.8 16. 18.
Skocznia duża/10 km Christoph Bieler 106.4 17. 23:03.9 17. 17.
Bernhard Gruber 123.4 3. 23:16.8 24. 5.
Lukas Klapfer 109.9 13. 23:03.7 16. 15.
Mario Stecher 104.0 23. 23:04.1 18. 19.
Drużynowo Christoph Bieler
Bernhard Gruber
Lukas Klapfer
Mario Stecher
476.3 2. 47:09.9 2. Bronze medal.svg

Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnicy PK/TOr PD/TD Suma
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Soliści Viktor Pfeifer 56.60 26. NQ
Solistki Kerstin Frank 48.00 26. NQ
Pary sportowe Miriam Ziegler
Severin Kiefer
49.62 17. NQ

Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Wyścig 1. Wyścig 2. Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Vanessa Bittner 500 m 39.33 30. 39.17 27. 78.50 27.
1000 m 1:17.937 24.
1500 m 2:02.84 34.
Anna Rokita 3000 m 4:16.43 22.

Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Zjazd 1. Zjazd 2. Suma Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce
Zjazd Anna Fenninger DNF
Elisabeth Görgl 1:42.82 16.
Nicole Hosp 1:42.62 9.
Cornelia Hütter 1:43.82 24.
Supergigant Anna Fenninger 1:25.52 Gold medal.svg
Elisabeth Görgl DNF
Nicole Hosp 1:26.18 Bronze medal.svg
Regina Sterz 1:27.52 11.
Slalom gigant Anna Fenninger 1:18.73 4. 1:18.21 3. 2:36.94 Silver medal.svg
Elisabeth Görgl 1:19.84 10. 1:19.80 22. 2:39.64 11.
Michaela Kirchgasser 1:20.39 13. 1:19.42 15. 2:39.81 12.
Kathrin Zettel 1:21.60 25. 1:18.73 8. 2:40.33 19.
Slalom Michaela Kirchgasser 54.06 9. DNF
Bernadette Schild 53.41 4. DNF
Marlies Schild 53.96 6. 51.11 1. 1:45.07 Silver medal.svg
Kathrin Zettel 54.00 7. 51.35 2. 1:45.35 Bronze medal.svg
Superkombinacja Anna Fenninger 1:43.67 4. 52.77 14. 2:36.44 8.
Elisabeth Görgl 1:43.89 7. DNF
Nicole Hosp 1:43.95 8. 51.07 4. 2:35.02 Silver medal.svg
Michaela Kirchgasser 1:45.72 23. 50.69 2. 2:36.41 7.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Zjazd 1. Zjazd 2. Suma Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce
Zjazd Max Franz 2:07.03 9.
Klaus Kröll 2:08.50 22.
Matthias Mayer 2:06.23 Gold medal.svg
Georg Streitberger 2:07.86 17.
Supergigant Max Franz 1:18.74 6.
Matthias Mayer DNF
Georg Streitberger 1:19.77 21.
Otmar Striedinger 1:18.69 5.
Slalom gigant Marcel Hirscher 1:22.47 7. 1:23.76 5. 2:46.23 4.
Matthias Mayer 1:22.41 4. 1:23.93 9. 2:46.34 6.
Benjamin Raich 1:22.67 13. 1:23.68 4. 2:46.35 7.
Philipp Schörghofer 1:22.83 15. 1:24.63 20. 2:47.46 18.
Slalom Reinfried Herbst DNF
Marcel Hirscher 47.98 9. 54.14 2. 1:42.12 Silver medal.svg
Mario Matt 46.70 1. 55.14 6. 1:41.84 Gold medal.svg
Benjamin Raich DNF
Superkombinacja Romed Baumann 1:55.36 21. 52.23 9. 2:47.59 14.
Matthias Mayer 1:53.61 3. 53.85 20. 2:47.46 13.
Otmar Striedinger 1:55.48 22. 54.98 21. 2:50.46 21.

Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Slopestyle Philomena Bair 57.60, 20.00 16. NQ
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Klasyfikacja
końcowa
Skicross Andrea Limbacher 1:26.88 23. 3. NQ 22.
Katrin Ofner 1:24.10 13. 2. Q 1. Q 3. FB 2. 6.
Christina Staudinger 1:28.30 24. 3. NQ 23.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Halfpipe Andreas Gohl 54.80, 22.80 20. NQ
Marco Ladner 56.60, 58.60 19. NQ
Slopestyle Luca Tribondeau 80.20, 80.80 14. NQ
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Klasyfikacja
końcowa
Skicross Patrick Koller 1:19.12 28. 3. NQ 24.
Andreas Matt 1:17.55 12. 1. Q 4. NQ 14.
Christoph Wahrsttöter 1:17.72 14. 3. NQ 20.
Thomas Zangerl 1:17.72 15. 4. NQ 27.

Saneczkarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Miriam Kastlunger Jedynki kobiet 51,622 50,795 51,139 51,109 3:24,665 17.
Nina Reithmayer 51,225 51,143 51,614 51,174 3:25,156 20.
Birgit Platzer 51,201 51,518 51,760 52,097 3:26,576 23.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Reinhard Egger Jedynki mężczyzn 52,564 52,630 52,152 52,160 3:29,506 8.
Wolfgang Kindl 52,586 52,714 52,145 52,217 3:29,663 9.
Daniel Pfister 52,925 52,802 52,306 52,243 3:30,276 15.
Andreas Linger
Wolfgang Linger
Dwójki mężczyzn 49,685 49,770 1:39,455 Silver medal icon.svg
Peter Penz
Georg Fischler
49,793 54,252 1:44,045 19.

Sztafeta

Zawodnicy Czas przejazdu Łącznie Pozycja
Miriam Kastlunger
Wolfgang Kindl
Andreas Linger / Wolfgang Linger
55,596
56,434
56,447
2:48,477 7.

Short track[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Veronika Windisch Bieg na 500 metrów 44,586 3. Nie awansowała 21.
Bieg na 1000 metrów 1:36,018 2. 1:30,017 5. Nie awansowała 15.
Bieg na 1500 metrów 2:23,042 3. 2:23,241 4. 2:26,296 11.

Skeleton[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Janine Flock 59,47 59,39 58,61 58,56 3:56,03 9.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Matthias Guggenberger 57,70 57,12 57,24 56,94 3:49,00 14.
Raphael Maier 57,83 57,51 57,95 57,57 3:50,86 19.

Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Skoczek Konkurencja Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Daniela Iraschko-Stolz Skocznia normalna HS-106 98,5 120,2 104,5 126,0 246,2 Silver medal icon.svg
Chiara Hölzl 92,0 102,5 96,0 104,6 207,1 25.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Skoczek Konkurencja Kwalifikacje Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Michael Hayböck Skocznia normalna HS-106 101,0 128,6 101,0 133,4 98,5 124,6 258,0 5.
Thomas Diethart Nie musiał brać udziału w kwalifikacjach 99,0 132,6 98,0 125,7 258,3 4.
Gregor Schlierenzauer Nie musiał brać udziału w kwalifikacjach 96,0 123,9 101,0 129,4 253,3 11.
Thomas Morgenstern 99,5 118,3 97,5 125,6 101,0 126,0 251,6 14.
Michael Hayböck Skocznia duża K-140 131,0 124,8 134,0 127,3 125,5 127,4 254,7 8.
Thomas Diethart Nie musiał brać udziału w kwalifikacjach 126,5 109,1 Nie zakwalifikował się do 2-iej serii 109,1 32.
Gregor Schlierenzauer Nie nusiał brac udziału w kwalifikacjach 132,5 124,6 130,5 130,6 255,2 7.
Thomas Morgenstern 128,0 116,0 122,0 106,3 Nie awansował do 2-iej serii 106,3 40.
Michael Hayböck
Thomas Morgenstern
Thomas Diethart
Gregor Schlierenzauer
Konkurs drużynowy 134,0
129,0
136,0
128,5
127,7
124,3
136,0
128,5
130,0
133,5
132,5
132,0
130,4
129,9
130,2
131,4
1038,4 Silver medal icon.svg

Snowboarding[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Slopestyle Anna Gasser 89,50 95,50 95,50 1 QF awans do finału 49.00 51.75 51.75 10.
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas 1. zjazdu Czas 2. zjazdu Najlepszy czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cross Maria Ramberger 1:24,45 1:24,55 1:24,45 17. - 4. Nie awansowała 19.
Susanne Moll 1:25,43 Dyskwalifikacja 1:25,43 21. - 3. - 5. - 12.
Konkurencja Zawodnik
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pozycja Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Slalom równoległy Marion Kreiner 1:03,58 1. Rosja Jekatierina Tudiegieszewa
0.00
Włochy Corinna Boccacini
+ 1,30
Nie awansowała 5.
Julia Dujmovits 1:04,33 5. Rosja Alona Zawarzina
0,00
Szwajcaria Julie Zogg
0,00
Włochy Corinna Boccacini
0,00
Niemcy Anke Karstens
0,00
Gold medal icon.svg
Claudia Riegler 1:05,14 9. Włochy Corinna Boccacini
+2,78
Nie awansowała 12.
Ina Meschik 1:05,15 11. Niemcy Isabella Laböck
0,00
Niemcy Amelie Kober
+0,20
Nie awansowała 8.
Slalom gigant równoległy Claudia Riegler 1:48,62 7. Czechy Ester Ledecká
0,73
Nie awansowała 11.
Ina Meschik 1:51,32 13. Holandia Nicolien Sauerbreij
0.00
Kanada Ariane Lavigne
0,00
Japonia Tomoka Takeuchi
+ 1,01
Rosja Alona Zawarzina
+ 0,81
4.
Marion Kreiner 1:52,40 20. Nie awansowała 20.
Julia Dujmovits Dyskwalifikacja Nie awansowała 29.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Slopestyle Adrian Krainer 24,25 16,00 24,25 14 QS DNS NQ
Clemens Schattschneider 90,00 24,25 90,00 6 QS 29,50 26,25 29,50 17. NQ
Mathias Weißenbacher 18,00 28,75 28,75 14 QS 14,00 28,50 28,50 18. NQ
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas 1. zjazdu Czas 2. zjazdu Najlepszy czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cross Alessandro Haemmerle - - - 4. - 2. - 5. Nie awansował 17.
Markus Schairer - - - 13. Nie ukończył zjazdu Nie awansował 33.
Hanno Douschan - - - 27. - 2. - 3. Dyskwalifikacja - 10.
Konkurencja Zawodnik
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pozycja Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Slalom równoległy Lukas Mathies 58,93 3. Niemcy Stefan Baumeister
0.00
Włochy Aaron March
0,80
Nie awansował 5.
Benjamin Karl 58,95 4. Austria Andreas Prommegger
0.00
Niemcy Patrick Bussler
0.00
Rosja Vic Wild
+ 1,08
Włochy Aaron March
0.00
Bronze medal icon.svg
Andreas Prommegger 59,58 13. Austria Benjamin Karl
+ 0,35
Nie awansował 13.
Anton Unterkofler 59,80 17. Nie awansował 17.
Slalom gigant równoległy Benjamin Karl 1:37,44 5. Szwajcaria Nevin Galmarini
+ 0,49
Nie awansował 10.
Andreas Prommegger 1:39,76 16. Rosja Andriej Sobolew
0.00
Słowenia Žan Košir
+ 0,57
Nie awansował 8.
Anton Unterkofler 1:41,04 22. Nie awansował 22.
Lukas Mathies Dyskwalifikacja Nie sklasyfikowany

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Opening Ceremony - Flagbearers (ang.). olympic.org. [dostęp 2014-02-10].
  2. Brała udział w 1. i 2. ślizgu.
  3. Brała udział u 3. i 4. ślizgu.
  4. Brał udział w 3. ślizgu.
  5. Brał udział w 1. i 2. ślizgu.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]