Autostrada A27 (Niemcy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: inne artykuły o autostradzie A27.
A27
Długość 162 km
Kraje związkowe Dolna Saksonia,
Brema
Mapa
Mapa A27
Zdjęcie
Zdjęcie A27

Autostrada A27 (niem. Bundesautobahn 27 (BAB 27) także Autobahn 27 (A27) ) – autostrada w Niemczech przebiegająca od węzła autostradowego Dreieck Walsrode (gdzie odgałęzia się od A7) w kierunku północno-zachodnim do Bremy, do skrzyżowania z autostradą A1 i jako wschodnia "styczna" miast Brema i Bremerhaven do Cuxhaven. Jej długość wynosi 162 km.

Cały odcinek prowadzi w sieci tras europejskich i jest oznaczony jako E234.

Poprzez połączenie z portami Bremą, Bremerhaven i Cuxhaven A27 reguluje większość transportu ciężkiego na tym obszarze. Od połowy lat 70. XX wiek zastępuje drogę krajową B6 leżącą między Cuxhaven a Bremą. Trasa ta nazywana jest także "Schellfischlinie" (z niem. Schellfisch - łupacz).

W listopadzie 2005 roku rozbudowano A27 o trzeci pas ruchu między Brema-Überseestadt a Brema-Burglesum (odcinek ten nazywa się "autostradą blokowiskową"). Miało to rozwiązać sprawę często powstających korków w wahadłowym strumieniu samochodów zarówno wjeżdżających jak i wyjeżdżających z Bremen (doszło przy tym tutaj do sporu między miastami Brema a Osterholz-Scharmbeck z powodu zniknięcia strzałki kierunkowej z nowej tablicy informacyjnej dla miasta okręgowego, tuż obok wyjazdu Ritterhude-Süd).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]