Bóg zemsty

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bóg zemsty
Seeking Justice
Gatunek thriller
Rok produkcji 2011
Data premiery Włochy 2 września 2011
Wielka Brytania 8 listopada 2011
Polska 2 marca 2012
Stany Zjednoczone 16 marca 2012
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 108 minut
Reżyseria Roger Donaldson
Scenariusz Robert Tannen
Muzyka Owais Naeem
Zdjęcia David Tattersall
Montaż Jay Cassidy
Dystrybucja Stany Zjednoczone Anchor Bay Entertainment
Polska Kino Świat

Bóg zemsty (ang. Seeking Justice) – amerykański thriller sensacyjny z 2011 roku w reżyserii Rogera Donaldsona.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Will (Nicolas Cage) i Laura (January Jones) Gerard mieszkają w Nowym Orleanie. On jest nauczycielem, ona występuje w lokalnej orkiestrze symfonicznej. Pewnego dnia, gdy Will gra w szachy z kolegą z pracy. Laura zostaje napadnięta i zgwałcona. Napastnik zabiera jej naszyjnik, który dostała od Willa w rocznicę ślubu.

Odwiedzając żonę w szpitalu, Will poznaje Simona (Guy Pearce), który składa mu propozycję – zobowiązuje się on odnaleźć i zabić bandytę, który napadł Laurę. W zamian oczekuje ewentualnej pomocy w przyszłości. Will przystaje na propozycję. Wkrótce bandyta zostaje zamordowany, a Will odzyskuje naszyjnik. O całej sprawie nie mówi nic Laurze, która po wyjściu ze szpitala postanawia kupić broń.

Po sześciu miesiącach niespodziewanie odzywa się Simon. Prosi Willa o przysługę. Miałby on przyczynić się do śmierci pewnego pedofila. Początkowo Will się sprzeciwia, ale w końcu zgadza się. Wszystko przebiega jednak inaczej niż zakładano. Mężczyzna wprawdzie ginie, ale Will staje się głównym podejrzanym w sprawie jego śmierci. Wkrótce okazuje się, że rzekomy pedofil w rzeczywistości był dziennikarzem, rozpracowującym tajemniczą organizację, wymierzającą w swoisty sposób, na własną rękę, sprawiedliwość. Kiedy Will odkrywa przerażające fakty, chce zrobić wszystko, co możliwe, by uwolnić się od oskarżeń, ochronić Laurę i pozbyć się szantażującego go Simona.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]