BBC Entertainment

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BBC Entertainment
Ilustracja
Rozpoczęcie nadawania 2 grudnia 2007
Zakończenie nadawania 31 stycznia 2015
Format obrazu 16:9 SD
Właściciel BBC Worldwide
Kraj nadawania  Wielka Brytania
Język polski, angielski
Udziały w rynku 0,20%[1] (grudzień 2012)
Zastąpiony przez BBC Brit (tylko w Polsce)
Strona internetowa

BBC Entertainment – kanał telewizyjny o profilu filmowo-rozrywkowym należący do spółki BBC Worldwide, komercyjnego skrzydła BBC. Stacja emituje głównie brytyjskie seriale, filmy, teleturnieje i inne programy rozrywkowe produkcji BBC oraz NBCUniversal, z którym w czerwcu 2009 podpisała umowę o rozpowszechnianiu na antenie również produkcji NBC.

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Kanał rozpoczął emisję 8 października 2006, debiutując na rynkach azjatyckich, gdzie zastąpił wycofywany z rynku BBC Prime. Przez następne lata BBC Entertainment sukcesywnie zastępował starą markę w kolejnych krajach i 11 listopada 2009 BBC Entertainment stało się jedynym z kanałów BBC Worldwide oferowanych na całym świecie. Przejął on rolę BBC Prime, który został zlikwidowany[2].

2 grudnia 2007 roku kanał zadebiutował w Polsce wraz z BBC Knowledge, BBC Lifestyle oraz CBeebies i do 1 lutego 2011 roku dostępny był na wyłączność w Cyfrowym Polsacie. Kanał nadawany był jest w pełnej polskiej oraz angielskiej wersji językowej. BBC Entertainment oferował różnorodne bloki tematyczne, w których nadawane były wybrane programy, między innymi brytyjskie filmy, seriale, programy dokumentalne, kulinarne, lifestylowe i inne. 1 lutego 2015 roku BBC Entertaimnent został zastąpiony w Polsce przez BBC Brit.

Wybrane programy BBC Entertainment[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]