BBC Radio 5 Live

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
BBC Radio 5 Live
BBC Radio 5 Live.svg
Państwo  Wielka Brytania
Założono 30 września 1967
Właściciel BBC
Częstotliwości
w miastach
naziemny przekaz analogowy i cyfrowy, przekaz satelitarny, Internet, sieci kablowe
Strona internetowa radia

BBC Radio 5 Live (do sierpnia 2007 piątkę w nazwie zapisywano słownie) – brytyjska stacja radiowa należąca do BBC i wyspecjalizowana w transmisjach wydarzeń sportowych oraz w audycjach na żywo z udziałem słuchaczy. Jest dostępna w analogowym i cyfrowym przekazie naziemnym, cyfrowym przekazie satelitarnym, a także w Internecie. Jest czwartą pod względem słuchalności stacją w Wielkiej Brytanii[1].

Historia[edytuj]

Kanał ruszył 27 sierpnia 1990 pod nazwą BBC Radio 5. Miał wtedy nieco szerszą formułę obejmującą również słuchowiska i programy dla dzieci. W obecnej postaci i pod aktualną nazwą działa od 28 marca 1994. Siostrzaną stacją jest dostępna tylko drogą cyfrową BBC Radio 5 Live Sports Extra. Do jesieni 2011 siedzibą stacji było BBC Television Centre w Londynie. Następnie rozgłośnia została przeniesiona do nowego ośrodka BBC w Salford, gdzie znalazły się również wszystkie inne media BBC związane ze sportem.

[edytuj]

Logiem tego kanału jest czarne logo BBC, pod nim napis "RADIO" (obok nich błękitne koło z białą cyfrą 5 w środku, obok koła błękitny napis "live").

Galeria[edytuj]

Przypisy

  1. BBC News: BBC Radio 1 loses listeners (ang.). [dostęp 16 czerwca 2009].