BNI (organizacja)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

BNI (ang. Business Network International lub Institute) – organizacja rekomendacji biznesowych opierająca swoją działalność na efektywnym networkingu, założona w w 1985 roku przez Ivana Misnera.

W roku 2014 organizacja liczyła 170 tys. członków zgromadzonych w 7094 grupach i należała do największych tego typu organizacji na świecie. Dołączenie do tej aktywnej i szybko rozwijającej się organizacji na wszystkich zaludnionych kontynentach, powoduje znaczny wzrost obrotów firm-członków i ekspansję na światowe rynki[1].

BNI zrzesza przedsiębiorców, menadżerów, ludzi biznesu. Oferuje swoim członkom system dawania oraz otrzymywania rekomendacji biznesowych, dzięki czemu rozwijają oni swoje firmy i wzmacniają swój kapitał społeczny. Misją BNI jest dzielenie się kontaktami biznesowymi przy wspólnym stole, w myśl zasady Givers Gain (Dający Dostaje). Cotygodniowe spotkania grup BNI odbywają się według 20-puntkowego programu obowiązującego na całym świecie. Jego ścisłe przestrzeganie zapewnia efektywność spotkań i maksymalne wykorzystanie możliwości biznesowych przez każdego z członków.

W BNI obowiązuje regulamin, którego jednym z punktów jest zasada, że w każdej grupie może być tylko jeden reprezentant z danej branży. Organizacja zapewnia członkom potrzebne materiały edukacyjne oraz udział w programie mentoringu. BNI jest również organizatorem szkoleń, warsztatów i konferencji biznesowych[2].

BNI w Polsce[edytuj | edytuj kod]

BNI w Polsce założył Grzegorz Turniak w 2006 roku. Organizacja w Polsce zrzesza 800 przedsiębiorców w 24 grupach. Grupy działają w 8 największych miastach Polski takich jak Warszawa, Kraków, Katowice. W 2014 roku członkowie BNI Polska przekazali sobie ponad 24 675 rekomendacji, co zaowocowało zrealizowaniem potwierdzonych biznesów na kwotę 48 443 324 zł.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]