Babo Violent 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Babo Violent 2
Producent RndLabs
Wydawca RndLabs
Aktualna wersja 2.11
Data wydania 10 października 2006
Gatunek Shoot 'em up - widok z góry
Tryby gry gra wieloosobowa
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma PC
Nośniki tylko download
Wymagania

Pentium 3 500 MHz lub podobny CPU, 128 MB RAM, DirectX 8.1 lub nowszy, Windows 98, ME, 2000, XP, 13,4 MB na twardym dysku, stałe łącze internetowe

Kontrolery klawiatura, mysz

Babo Violent 2 – darmowa gra online, wydana przez kanadyjskie studio RndLabs. Gra została opublikowana we wrześniu 2006 jako test bibliotek sieciowych.

Babo Violent 2 to platformowa strzelanka, w którym gracz kontroluje czerwoną lub niebieską kulkę (w zależności od wybranej drużyny), która turla się po całym ekranie z doczepioną jedną z ośmiu broni, jednym z 3 dodatków specjalnych oraz jednym koktajlem Mołotowa na każdy respawn (odrodzenie) i kilkoma zbieralnymi granatami. Z zabitych wrogów można zbierać uzdrawiające apteczki oraz właśnie granaty. Dołączony jest edytor plansz. W wersji 2.09 zaimplementowana została lista przyjaciół (można sprawdzić czy i na jakim serwerze gra ktoś dodany do niej) oraz wsparcie dla klanów/rozgrywek klanowych.

Recenzja gry była m.in. w portalu Victory Games[1] oraz czeskiej stronie Plnehry.idnes.cz[2].

Od 21 marca 2013 roku projekt jest kontynuowany przez europejską społeczność Babo Violent 2. Tym samym aby wciąż cieszyć się grą należy dokonać niezbędnych zmian w plikach konfiguracyjnych gry. Instrukcja jak tego dokonać znajduje się na oficjalnym europejskim forum BV2, bądź na oficjalnej polskiej stronie BV2 - odnośniki do owych portali można znaleźć poniżej.

Wyposażenie[edytuj | edytuj kod]

Do dyspozycji gracz ma 8 różnych broni (wybieranych przed pojawieniem się na arenie):

Pozostałe wyposażenie to:

oraz 3 okresowo działające dodatki:

  • noże,
  • wybuch samobójczy,
  • pole siłowe.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]