Bahu.com

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bahu.com
społeczność internetowa
Komercyjna Tak
Rejestracja opcjonalnie
Strona internetowa

Bahu.comserwis internetowy, przynależący do tzw. społeczności internetowych, uruchomiony w kwietniu 2007 roku we Francji.

Z założenia była to strona o zasięgu europejskim, stąd też istniała w wersji polskiej, litewskiej, holenderskiej, angielskiej, portugalskiej oraz francuskiej[1][2]. Dzięki połączeniu sześciu wersji językowych, powstała platforma umożliwiająca nawiązanie kontaktów z ludźmi z wyżej wymienionych krajów. Adresatami tej strony byli głównie uczniowie gimnazjów i liceów oraz studenci.

Od wtorku 9 czerwca 2009 nie działa - na stronie głównej portalu widnieje informacja podpisana przez jego założyciela - Stephane Solera informująca o problemie z hostingiem wynikłym z kryzysu i jednocześnie zaproszenie do nowo otwieranego portalu społecznościowego Sofamous.

Po niecałych sześciu latach przerwy portal "Bahu" planuje powrócić do sieci w kwietniu 2015. Dokładna data ponownego otwarcia jest nieznana, ale na stronie www.bahu.com można zapisać się na e-mailowy newsletter, by być na poinformowanym o starcie tego portalu społecznościowego.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]