Bandslam

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bandslam
Gatunek dramat
komedia
muzyczny
Data premiery 14 sierpnia 2009
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Czas trwania 111 min
Reżyseria Todd Graff
Scenariusz Todd Graff
Josh A. Cagan
Główne role Gaelan Connell
Vanessa Hudgens
Alyson Michalka
Lisa Kudrow
Zdjęcia Eric Steelberg
Wytwórnia Summit Entertainment
Walden Media
Goldsmith-Thomas Productions
Dystrybucja Summit Entertainment

Bandslamamerykański film w reżyserii Todda Graffa. Film wielokrotnie zmieniał tytuł. Początkowo podawano nazwę Will (od imienia głównego bohatera), następnie Rock On. W ostateczności jednak postawiono na Bandslam. Premiera filmu nastąpiła 12 sierpnia 2009 roku.

W weekend otwierający emisję w Stanach Zjednoczonych wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 2 231 273 dolarów amerykańskich[1].

Obsada[edytuj]

Opis fabuły[edytuj]

Will Burton (w tej roli Gaelan Connell) jest entuzjastą muzyki, fanem Davida Bowie z nutką rocka i chłopakiem z sąsiedztwa. Przez film Will pisze dzienniki jako maile do Bowie, lecz ten mu nigdy nie odpowiedział. Kiedy mama Willa – Karen (w tej roli Lisa Kudrow) znajduje nową pracę, chłopak idzie do nowej szkoły do której jest chętny, bo w poprzedniej był zastraszany. Podczas lunchu pierwszego dnia w nowej szkole spotyka dziewczynę, która mówi że jej imię jest pisane Sa5m (w tej roli Vanessa), ale wymawiane Sam, 5 jest milczące. Ona mówi mu o Bandslam, corocznym konkursie muzycznym, w którym wygrany zespół dostaje kontrakt płytowy. Will i Sa5m szybko stają się przyjaciółmi, ale krótko potem jest poszukiwany przez inną dziewczynę, nazywającą się Charlotte Barnes (w tej roli Alyson Michalka). Pewnego popołudnia, Charlotte zapytała się Willa czy zapisze się do jej świetlicy po szkole. Kiedy dziewczyna zachęca go aby poszedł z nią do jej miejsca schadzek, nastolatek jest zszokowany – jak jego samotna matka Karen. Zdziwiona wiedzą Willa na temat muzyki elektrycznej, Charlotte, która jest świetną piosenkarką i pisarką piosenek, pyta Willa czy zarządzał by jej rockowym zespołem. Jej celem jest zemsta na jej byłym chłopaku – muzyku Benie Wheatley (w tej roli Scott Porter) podczas Bandslam.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]