Bartłomiej Kielar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bartłomiej Kielar
Ilustracja
Bartłomiej Kielar
Pseudonim Bartas
Data i miejsce urodzenia 3 stycznia 1981
Piła
Gatunki pop[1][2]
Zawód wokalista
Aktywność od 1997
Wydawnictwo UMC, My Music
Współpracownicy
Ignacy Ereński (Ignac)
Zespoły
Verba

BRAx2, Mechanizm, Squad Centralny

Strona internetowa

Bartas (właśc. Bartłomiej Kielar, ur. 3 stycznia 1981 w Pile) – polski wokalista, członek zespołu Verba. Od najmłodszych lat gra na instrumentach klawiszowych. W 1996 ukończył Szkołę Podstawową nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile.

Bartas występował wspólnie z Ignacem i Tylasem w grupie Squad Centralny, której był producentem. Po opuszczeniu zespołu przez Tylasa i Wiktora, przekształcił się on w duet Verba, który istnieje do dziś. W 2012 roku Ignacy odszedł z zespołu a na jego miejsce pojawił się Przemysław Malita, znany jako Malit.

Verba była nominowana do Eska Music Awards 2006 w kategoriach: Album Roku, Zespół Roku oraz Debiut Roku, w której zwyciężył. Album Dwudziesty pierwszy listopada wygrał w plebiscycie telewizyjnym SuperJedynek 2006 w kategorii płyta hiphopowa. Zespół jest również laureatem Bravoory 2006 i Mikrofonów Popcornu 2006.

Bartłomiej zaprzyjaźnił się z Ignacym Ereńskim już w szkole podstawowej, gdzie uczęszczali do tej samej klasy. Po jej ukończeniu, rozwijali wspólne zainteresowania, m.in. zamiłowanie do muzyki, dlatego już bardzo wcześnie (jako 16-latkowie) stworzyli grupę muzyczną. Mówią, że gdyby nie twórczość muzyczna, zostaliby najprawdopodobniej architektami.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Artyści: Verba (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2009-12-06].
  2. Verba (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2009-12-06].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]