Bartłomiej Kasprzykowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Bartek Kasprzykowski)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bartłomiej Kasprzykowski
Bartłomiej Kasprzykowski
Data i miejsce urodzenia 19 maja 1977
Szczecin
Zawód aktor
Lata aktywności od 1998
Strona internetowa

Bartłomiej Kasprzykowski (ur. 19 maja 1977 w Szczecinie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, również lektor telewizyjny. Największą popularność zyskał dzięki rolom w serialach Magda M, Halo Hans!, Teraz albo nigdy!, Ranczo oraz Przyjaciółki.

Biografia[edytuj]

W 2000 ukończył PWST we Wrocławiu.

W latach 2001–2008 był aktorem Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Współpracuje obecnie z teatrem In Vitro w Lublinie. Dzięki spektaklowi Kamienie w kieszeniach w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego zdobył Grand Prix Festiwalu „Kontrapunkt” w Szczecinie w 2007 i Grand Prix Festiwalu Wiosna Teatralna w Bielsku-Białej.

Od 8 marca 2009 do 17 maja 2009 brał udział w dziewiątej edycji programu Taniec z gwiazdami. Jego taneczną partnerką była Blanka Winiarska. Zajęli drugie miejsce, przegrywając w finale z Dorotą Gardias i Andrejem Mosejcukiem.

Jesienią 2015 wygrał czwartą edycję programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Wszystkie pieniądze za wygrane odcinki (łącznie 120.000 zł) aktor przeznaczył na rzecz fundacji „Szkoła Otwartych Serc” z Malborka. Od piątej edycji, zasiada za panelem jurorskim show[1].

Małżeństwo aktora zakończyło się rozwodem[2]. Obecnie jest związany z aktorką Tamarą Arciuch, mają syna Michała (ur. 2009).

Filmografia[edytuj]

Dubbing[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]