Bartłomiej Kasprzykowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Bartek Kasprzykowski)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bartłomiej Kasprzykowski
Ilustracja
Bartłomiej Kasprzykowski (2012)
Data i miejsce urodzenia 19 maja 1977
Szczecin
Zawód aktor
Współmałżonek Tamara Arciuch
Lata aktywności od 1998
Strona internetowa

Bartłomiej Kasprzykowski (ur. 19 maja 1977 w Szczecinie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, lektor telewizyjny.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2000 ukończył wrocławską filię PWST w Krakowie.

W latach 2001–2008 był aktorem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Współpracuje obecnie[od kiedy?] z teatrem In Vitro w Lublinie. Dzięki spektaklowi Kamienie w kieszeniach w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego zdobył Grand Prix na Przeglądzie Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie w 2007 i Grand Prix na Festiwalu Wiosna Teatralna w Bielsku-Białej.

W Magdzie M. grał Wojtka – nieśmiałego prawnika. W Halo Hans! wcielał się w tytułową postać przystojnego agenta-amanta. Z kolei w Teraz albo nigdy! występował jako cyniczny pracoholik, zdradzający żonę. Podobną rolę gra też w Przyjaciółkach. Na ekranie pojawiał się jeszcze w wielu innych rolach, takich jak: ksiądz (Ranczo), konfident (Czas honoru) czy otoczony rodziną dziennikarz sportowy (Wszyscy kochają Romana).

Od 8 marca 2009 do 17 maja 2009 brał udział w dziewiątej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Jego taneczną partnerką była Blanka Winiarska. Ostatecznie para dotarła do finału, gdzie zajęli drugie miejsce, przegrywając z Dorotą Gardias i Andrejem Mosejcukiem.

Jesienią 2015 wygrał czwartą edycję programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Wszystkie pieniądze za wygrane odcinki (łącznie 120.000 zł) aktor przeznaczył na rzecz fundacji „Szkoła Otwartych Serc” z Malborka. Od piątej edycji, zasiada za panelem jurorskim show[1].

Małżeństwo aktora zakończyło się rozwodem[2]. Obecnie jest związany z aktorką Tamarą Arciuch, z którą ma dwoje dzieci: syna Michała (ur. 2009) i córkę Nadię (ur. 2016).

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]