Bartosz Łęczycki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bartosz Łęczycki
Ilustracja
Data urodzenia 9 października 1979
Pochodzenie Lublin, Polska
Instrumenty harmonijka diatoniczna i chromatyczna
Gatunki blues, jazz, ethno, funky, latin
Zespoły
J.J. Band, Harpcore, Bartosz Łęczycki Jazz Trio, SOLO
Strona internetowa

Bartosz Łęczycki (ur. 9 października 1979 w Lublinie) – polski muzyk, harmonijkarz, pedagog i popularyzator muzyki.

Otrzymał dwie platynowe płyty za album Koledzy (2007) oraz Męska Muzyka (2008). Udziela się jako popularyzator gry na harmonijce. Co roku prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 120 koncertów w Polsce i za granicą.

W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata. Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-kanałowej harmonijce diatonicznej.

Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, Niemczech, USA czy na Ukrainie. Koncertował również na Węgrzech, w Belgii czy Maroko.

Udziela się w wielu formacjach muzycznych, występuje solowo z wykorzystaniem loop station oraz jako muzyk sesyjny. Współpracował z takimi artystami jak Wojciech Waglewski, Jarek Śmietana, Piotr Banach czy Maciej Maleńczuk.

Gra wyłącznie na harmonijkach firmy SEYDEL, korzysta z kabli instrumentalnych LABOGA Way of Sound, korzysta ze wzmacniacza AER Alpha, zaś podczas warsztatów korzysta z programu Band In A Box 2011.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

  • strona artysty [1]
  • video youtube [2]