Baza namiotowa na Hali Górowej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bacówka w bazie na Hali Górowej

Baza namiotowa Hala Górowastudencka baza namiotowa, położona na wysokości 1134 m n.p.m. na Hali Górowej, na południowo-wschodnim stoku Buczynki w Beskidzie Żywieckim.

Baza czynna jest od połowy czerwca do połowy września. Posiada 60 miejsc noclegowych w budynku drewnianej bacówki, zaadaptowanej na cele mieszkalne, oraz wieloosobowych namiotach; ponadto istnieje możliwość rozbicia własnego namiotu. Na miejscu dostępna jest kuchnia turystyczna oraz ciepły prysznic (po uprzednim napaleniu w piecu typu "koza").

Baza istnieje od 1985 roku i prowadzona jest przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach. Stanowi dogodny punkt wypadowy do wycieczek na Pilsko, w pobliżu przebiega też Główny Szlak Beskidzki.

Bacówka na Hali Górowej

Dojście do bazy[edytuj | edytuj kod]

szlak turystyczny zielony – zielony szlak: Sopotnia WielkaHala Jodłowcowa – Hala Górowa – Schronisko PTTK na Hali Miziowej
szlak turystyczny czarny – czarny szlak: Korbielów (przystanek PKS "Szkoła") – Przełęcz PrzysłopyHala UszczawneHala MalorkaUszczawne Wyżne (skrzyżowanie z szlakiem zielonym)
Istnieje możliwość dojścia z doliny Buczynki tzw. "chodnikiem arcyksięcia" (bez znaków).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]